Ось уже майже два місяці наведенням порядку у місті керує новий начальник комунгоспу Ігор Каденчук. Міська рада не продовжила контракт з Анатолієм Гембіком, надавши перевагу молодому, енергійному, заповзятому підприємцю. Адже останнім часом робота житлово-комунального господарства міста, м’ягко кажучи, була мало помітною: сміття під ногами, стихійні смітники на вулицях, у парку,
проблеми із водопостачанням… Все це набридло і відтак відбулися зміни в керівництві. Однак чи щось змінилося з призначенням нового керівника комунгоспу, чи все залишилося на тому ж рівні? Зрештою, запитаймо у самого Ігоря Каденчука.
– Ігоре Миколайовичу, коли ви погоджувалися на посаду начальника ВУЖКГ, ви розуміли, що вас чекає?
— У принципі об’єм роботи приблизно я усвідомлював. Та у перший же день, коли приступив безпосередньо до виконання обов’язків начальника комунгоспу, виникла боязнь: а чи під силу мені буде з усім справитися? Проте кілька днів, а там і тижнів – і я повністю занурився у комунальне господарство. Головне – визначити цілі, продумати кроки і вперед до роботи.
— Як сприйняв вас колектив? Ви робили якісь кадрові зміни?
— Можете самі поцікавитися, як їм працюється із новим начальником. Я не став поки що когось звільняти чи призначати нових працівників. А в подальшому час покаже, чи виникатиме така необхідність.
— Ви вимогливий керівник?
— Мабуть. Для мене важливо, щоб кожен виконував свої обов’язки належним чином. Ціную відповідальність, вчасність та якість виконання роботи. Готовий прислухатися до ініціатив своїх працівників. На разі дякую їм за співпрацю та розуміння. Відзначу, що робота кожного з них дуже важлива і лише командою ми зможемо внести якісні зміни в роботу комунального господарства. Мабуть, жителі міста вже помітили певні зрушення.
— Так, зокрема, те, що трактор, котрий вивозить сміття, почав трохи раніше збирати його на центральних вулицях міста.
— Насправді ми не змінювали графіка його роботи. Все вирішила сама команда, що займається благоустроєм – почала оперативніше працювати. А щодо сміття, то це окрема тема. Зараз ми працюємо над тим, щоб поставити сміттєзбірники на центральних вулицях. Іде мова про встановлення близько сотні смітників. Можливо, їх присутність через кілька метрів вздовж тротуарів відучить перехожих кидати сміття собі під ноги. Плануємо укласти договори на вивезення сміття. Окрім того, ми вже замовили 20 сміттєвих контейнерів для встановлення їх поблизу багатоквартирних будинків. На їх виготовлення за попередніми підрахунками піде понад 50 тисяч гривень.
— Я так розумію, проблем із коштами на ці потреби немає?
— Наразі назустріч комунальному господарству іде міська рада. Депутати заклали на цей рік на розвиток та благоустрій міста понад 700 тис. грн. Тож ми докладемо усіх зусиль, щоб використати їх з користю для міста. Для початку ми зосередили свої зусилля на приведенні до ладу засобів праці. Зокрема, я подбав про придбання різних інструментів для роботи. Наприклад, ми купили бензопили, секатори, культиватори, мотопомпи та інше. На це витратили вже до 50 тисяч гривень.
— То це завдяки придбанню нових інструментів так вправно комунальники наводять лад у парку?
— Працівники взялися до роботи і результат самі бачите. У парку ми вже кілька тижнів намагаємося побороти чагарники. Вивезли звідти 6 причепів дров, які використовуватимуться для опалення приміщення контори та готелю.
— До речі, а як у вас із технікою?
— Як бачите, ми поставили на колеса китайський тракторець, який трохи економить нам пальне. Плануємо обзавестися сміттєвозом. Не думаю, що будемо купувати щось нове. Скоріш за все господарським способом щось підмайструємо. Також плануємо придбати авто для посипання доріг у зимовий період. Наразі вже готовий до роботи грейдер.
— То тепер комунальне господарство міста проводитиме грейдерування власним транспортом і відповідно кошти, передбачені в міському бюджеті на ці цілі в розмірі 200 тис. грн., використовуватимете ви?
— Загадувати наперед не буду, але цілком можливо. Принаймні ми до цього готові. Поряд з цим вже відреставрували та підремонтували автовишку, а тому потрохи приступаємо до наведення ладу з вуличним освітленням: доберомося нарешті до ліхтарів, що не світять. Намагатимемося зробити все від нас залежне, аби Камінь-Каширський став світлішим. Тим більше, що міською радою передбачено понад 100 тисяч гривень на придбання ліхтарів вуличного освітлення, кріплень і запчастин до них, енергозберігаючих ламп, реле часу.
— Знаємо, що комунальники разом з міською радою уже взялися за вирішення відсутності води на верхніх поверхах багатоквартирних будинків.
— Так. Один експериментальний насос ми встановили у буд. №6 по вул. Ковельській. А нещодавно до нас приїздили інженери зі Львова, які проаналізували ситуацію з іншими нашими багатоквартирними будинками і невдовзі дадуть нам рекомендації та запропонують обладнання. Тож крок за кроком цю проблему ми вирішуємо. Окрім того, на початку тижня група працівників комунгоспу пройшлася вулицями міста, аби відстежити, чому у нас дійсно такий великий відбір води. Ми зорієнтувалися приблизно, хто, де і як використовує її понад норму. Тож надалі домовлятимемося з цими людьми про встановлення лічильників. З цим проханням звертаємося загалом до всіх жителів міста, інакше неекономне використання води влітку знову призведе до відсутності її у кранах.
— А як стосовно задіяння додаткових свердловин?
— Спробуємо підключити до водомережі додаткову свердловину на водозаборі №6 та свердловину, що знаходиться на Олексіївці. Побачимо, що це дасть.
— Ще місяць тому в місті проблемою №1 були зграї собак. Комунальники звернули на це увагу?
— Звичайно. Із проханням забезпечити відлов собак у Камені-Каширському ми зверталися до комунального господарства міста Луцька «Ласка». Адже лише це господарство в нашій області має право цим займатися. Однак на той час у їхньому графіку вільного місця не було. Тож лише тепер, а точніше на наступному тижні, вони приїдуть у наше місто і проводитимуть відлов псів, що гуляють вулицями. Тому при нагоді звертаюся з проханням до жителів райцентру: повідомте нам, де є скупчення бродячих собак, щоб робота була проведена ефективно.
— Що нового плануєте започаткувати в роботі ВУЖКГ?
— Я ознайомився з досвідом роботи комунального господарства Рожища. Ви знаєте, там є що запозичити. Наприклад, вивезенням стоків із приватних каналізаційних ям займаються рожищанські комунальники. То чому б, наприклад, нам не розширити сферу своєї діяльності? Адже так само і ми можемо цим займатися. Але відзначу, що в Рожищах понад 80 відсотків жителів ідуть назустріч комунальникам. Ми також раді будемо підтримці і розумінню камінь-каширців.
Поки що ми не сидимо без діла, але при цьому вже можемо говорити про певну економію коштів у порівнянні з минулим роком за цей же період.
Спілкувалася
Тетяна ПРИХОДЬКО.