Незалежна громадсько-політична газета

Шлях від перукаря до фахівця міжнародного рівня

unnamed (3)Наша землячка Надія Мартинюк ділиться секретами особистого успіху.

Як відомо, людським можливостям та досконалості немає меж. У цьому переконує уродженка Каменя-Каширського Надія Мартинюк. Дівчина не перестає дивувати власними перевтіленнями. Адже на шляху до професійного розвитку саме у сфері коучингу (діяльність покликана сприяти підвищенню результативності, навчання й розвитку іншої людини) був салон краси та чимало цікавих проектів.

 

Надія створила авторську методику цілісного розвитку особистості, керуючись якою консультує людей та допомагає їм вирішити надважливі питання. У своїй науковій праці Надія поєднала роботу з психікою, нейролінгвістичне програмування, тілесно орієнтовану терапію. Вона два роки не бачила зими, жила в штаті Гоа на південному заході Індії. Саме там ще й отримала сертифікацію тілесно орієнтованого терапевта.

Надія Мартинюк практикує як в Україні, так і за кордоном. Досконало вивчає англійську та іспанську мови, адже її сертифікація дозволяє працювати на міжнародному рівні.

 

А ще кілька років тому дівчина працювала перукарем. Щодня із захопленням створювала сміливі образи вдячним клієнтам. Водночас у Луцькому національному технічному університеті здобувала спеціальність дизайнера (за добу вдавалося створити дизайн ресторану чи цілого парку). Свій салон краси проектувала самостійно до дрібниць.

Утім, свого часу, розповідає Надія, захопилася відкривати красу зовнішню та почала надихатися внутрішніми глибинами людського всесвіту. Відтак, психологічний фах осягнула у Національному університеті в Черкасах. Далі був вищий навчальний заклад у Москві, Академія Голтіса та безліч профільних курсів у країнах Європи та Азії, де нинішня тренерка енергетичних практик переймала безцінні знання.

 

— Далеко не всі українці звикли вдаватися до порад та настанов психолога. Як тут з’явилися такі собі “коучі”, які також пропонують власні послуги у формуванні особистості? Що собою являє новомодна назва та професія? Як фахівці цієї сфери допомагають людям долати життєві труднощі? Чим коуч відрізняється від психолога? Давай спробуємо пояснити це нашим читачам.

— Передусім варто з’ясувати, хто такий коуч-тренер, яка його функція, чим заробляють на життя люди такої професії. Отже, Coach (коуч) у перекладі з англійської і є тренер. З самого початку коучі були лише у спортсменів. Відомо, щоб виграти поєдинок, необхідні не лише гарна фізична форма та майстерність. Ще потрібно вірити у себе та у власний успіх. Неабияку роль у подальшому досягненні спортсмена відігравали саме коучі. Їх завдання — надихати свого підопічного на перемогу, використовуючи певні методи психології.

Коучинг — це вишкіл, інструмент особистісного й професійного розвитку.

Співпраця з коучем — це не звичайна консультація чи тренінг. Тут основне місце належить не повчанням, а мотивуванню клієнта до змін. Коуч разом із клієнтом шукає відповіді на запитання, які постають у процесі спілкування. У форматі своєрідного інтерв’ю він допомагає людині розкрити її потенціал і максимально розвинути його.

І нарешті про те, чим коуч відрізняється від психолога. завдання психолога полягає у вирішенні проблем з минулого. Фахівець цього профілю допомагає подолати депресію, зцілює травми психіки, панічні атаки, використовуючи класичні клінічні методики.

 

— Щоб здобути відповідну кваліфікацію у сфері коучингу, де потрібно навчатися? У який спосіб ти допомагаєш клієнту вирішити його питання, відкривати нові ресурси? Як відбувається сам процес?

— Стати коучем можна, навчаючись у спеціальних інститутах професійного коучингу. Здобувати спеціальність можна в залежності від того, в яких географічних масштабах ти практикуватимеш у подальшому. Це може бути, до прикладу, Міжнародний Ериксонівський універнситет, Академія Тоні Робінса у Сполучених Штатах.

Раніше я працювала у форматі тет-а-тет з людьми, які обирали мене за схвальними відгуками. Нині ми спільно з моїми колегами “по цеху” готуємо проект “Академія інтегральних трансформацій”, який дає можливості усім охочим докорінно змінити власне життя незалежно від географічного розташування. Зараз маю можливість працювати з групами людей. Маю досвід виступів перед аудиторією у півтори тисячі осіб. А в команді зі своїми колегами доводилося одночасно співпрацювати з трьохтисячною авдиторією, де наймолодшій клієнтці було чотири роки, а найстаршій – п’ятдесят сім.

 

— Як коучу вдається бути експертом в різноманітних сферах? І чи не обманює він нас?

— Щоб надихнути когось на суттєві трансформації, важливо насамперед їх пережити на власному досвіді. Бо, якщо ми, наприклад, ніколи не їли чорниці, то про їх смак можна лише фантазувати. Моє завдання — компенсувати внутрішні конфлікти людини, налаштувати її на ефективну реалізацію своїх ідей, виявити  її приховані можливості. Аби отримати фахову допомогу, до мене звертаються люди різних професій та соціальних груп. Як то бізнесмени, медики, спортсмени — люди, які прагнуть розвиватися та набувати навиків у нових для себе сферах діяльності. А найцінніша нагорода для мене, як фахівця — це високі результати, що їх досягли клієнти завдяки моїм консультаціям.

 

— Скільки може коштувати допомога коуча? Чи залежить це від рівня його сертифікації?

— Допомога коуча світового рівня вартуватиме мільйон доларів на рік. Місія спеціаліста такого рівня — допомогти тим, хто запускає ракети у космос і нагодувати тих, хто залишився на землі, потребуючи базової допомоги. Вартість  своєї роботи встановлює сам коуч, в залежності від рівня його акредитації та досвіду роботи.

Зміцнити душевне здоров’я так само важливо, як і фізичне. І нерідко саме від душевного стану залежать наша поведінка, самопочуття тіла, повноцінність життя. На фоні емоційних недугів часто виникають різноманітні фізичні захворювання. Складнощі у стосунках, страх і тривога, низька самооцінка, що робити, якщо жоден тебе не розуміє, не знаю, що саме хочу від життя. Ці проблеми допомагають долати люди моєї професії.

Спілкувалася Леся Мінібаєва.

 

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *