Незалежна громадсько-політична газета

Де взявся борг за електроенергію?

«Отримали дві платіжки на сплату за електроенергію – проплатити потрібно за двома», — кажуть енергетики, застерігаючи, що у протилежному випадку за споживачем Зберігатиметься борг і абонента можуть «відрізати» від мережі.

Жителька Гути-Боровенської Тетяна С. отримала два рахунки на оплату за електроенергію. І це її насторожило. Адже рахунки від двох різних компаній і з різними сумами. За одним із них вона сплатила за електроенергію, але інший залишився неоплаченим. Згодом пані Тетяна отримала повідомлення про те, що на ній «вісить» борг і в разі несплати можуть припинити електропостачання. Втім простежити по квитанціях, які отримувала і за якими сплачувала за електроенергію, де взявся борг, їй не вдалося. А коли почула, що у подібних ситуаціях опинилися й інші, вирішила зателефонувати у редакцію газети «Полісся».

Відтак нам вдалося з’ясувати наступне. Внаслідок реформи електроенергетичного ринку завершився процес відокремлення функції розподілу електроенергії від її постачання. А відтак вже у лютому споживачі почали отримувати платіжки з новими реквізитами за спожиту у січні електроенергію, тобто від «Волиньенергозбут». Як пояснив директор Камінь-Каширської філії «Волинобленерго» Андрій Герасимчук, тепер ПрАТ «Волиньобленерго» здійснює функції оператора системи розподілу, а ТОВ «Волиньенергозбут» — функції постачальника електричної енергії споживачам. Тож нині саме ця організація формує платіжки і забезпечує розрахунки зі споживачами.
— Платити за двома рахунками змушені були лише ті споживачі, які мали заборгованість. Тобто на рахунок «Волиньобленерго» їм потрібно було сплатити те, що не сплатили до 1 січня 2019 року, і відповідно за спожиту електроенергію з початку року – на «Волиньенергозбут». Та якщо у споживача мала місце переплата за електроенергію, її врахували при формуванні нових рахунків. У самій квитанції, яку тепер отримують споживачі, є два окремих рядка: «за послуги розподілу» і «за послуги постачання електроенергії». Вся діяльність енергетичних компаній базується на Правилах роздрібного ринку електричної енергії, затверджених НКРЕКП, — пояснив Андрій В’ячеславович.
Разом з тим він порекомендував Тетяні С. особисто звернутися у філію для того, щоб розібратися у даній ситуації. А усім споживачам порадив передавати покази лічильника особисто щомісяця станом на перше число. Способів для цього є кілька: СМС-повідомленням, через персональний кабінет, або ж поклавши записані на аркуші паперу покази лічильника у спеціальну скриньку, розміщену на території Камінь-Каширської філії ПрАТ «Волиньобленерго» (згодом такі скриньки планують влаштувати на території “Укрпошти” та банків).
Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *