Незалежна громадсько-політична газета

Від сміття найперше слід очистити голови, тоді його менше буде довкола

0d9276b0d06e8fe59f6f779d91372e7f

Як приємно, коли на вулицях міста панує чистота, повітря наповнене ароматами квітів, ліхтарі осяюють тротуари в нічну пору доби… Це називається комфортним простором для життя. Створити його можемо всі ми з вами, якщо будемо частіше проявляти власну громадянську свідомість, цінувати працю двірників, не кидати сміття, де прийдеться, привчати нащадків до культури.
Наскільки важливо дотримуватися порядку та чому в декого з цим виникають проблеми? Про це – у розмові з начальником Камінь-Каширського ВУЖКГ Ігорем Каденчуком.

– Ігоре Миколайовичу, роздільний збір сміття давно став звичною нормою життя в європейських містах. Ще з дитячих літ кожен житель, який себе поважає, там знає, що для різних видів відходів існує окрема урна. Тому, викидаючи непотріб, старається дотримуватися цього правила. На вулицях Каменя-Каширського минулоріч теж з’явилися різнокольорові смітники зі спеціальними позначками. Проте й досі їх використовують в більшості не зовсім правильно. Чому так? Невже цього часу недостатньо, щоб розібратися?
– Справа, напевно, не втому, що люди не розуміють призначення смітників, а у безкультур’ї останніх, байдужому ставленні до свого міста. Здавалося б, нічого їм не заважає викидати непотріб за сортами. Так ні. Кидають без розбору геть усе, що здумається. До прикладу, часто біля тих урн залишають побутові відходи, рештки будівельних матеріалів. Подібна “краса” твориться також й поруч із більшими сміттєвими баками “бочками”, які ми раніше встановили вздовж головних вулиць міста. Намагалися достукатися до свідомості містян, просили не робити так, навіть визначили конкретні дні в місяці, коли вулицями буде проїжджати трактор і забиратиме сміття, аби вони, якщо є потреба, змогли перед тим залишити його в мішках поблизу баків чи будинків. Доходить одиницям. Несуть і наступного дня, й згодом. Практикували до того пускати трактор раз у тиждень, а цьогоріч – двічі на тиждень, щоб хоч таким чином вирішити проблему. Та наші працівники однаково фізично не встигають розгребти ті гори, бо на балансі комунгоспу нині є всього два трактори.
– Попередньо ви озвучували ідею про встановлення у місті контейнерів для збору відходів. Йшла мова про те, що вони будуть надаватися жителям вулиць, котрі підпишуть з ВУЖКГ договір на вивіз сміття. Ще зазначалося про брендовані сміттєві пакети, які зможуть закуповувати камінь-каширці для згаданих потреб. Наскільки успішно вдалося зреалізувати обидві програми? Чи проявляють люди до них зацікавленість?
– Якщо чесно, то майже ні. Дійсно, наразі закуплено достатню кількість металевих сміттєвих контейнерів, які містяни можуть отримати, підписавши відповідний договір на вивіз сміття. Для одного господаря це вартує всього 25 гривень у місяць. Погодьтеся, не така велика сума. І для людей вигідно, вирішується питання забруднення територій: знесли собі культурно сміття у контейнер, закрили його, коли боїтеся, що вам хтось буде докидувати. Той самий трактор приїхав у визначений час і забрав. Але ніхто не звертається. А ми у кожний будинок не зайдемо, аби переконати мешканців таки підписати договір. Інша проблема, що коли й набереться кілька небайдужих, які не проти його підписати, ніхто не хоче, щоб контейнери розміщували біля їх будинків.
Щодо сміттєвих пакетів із логотипом Камінь-Каширського ВУЖКГ, то із цим ситуація трохи краща. Люди їх закуповують. Наприклад, на житловому масиві Порічани мешканці придбали 400 мішків, постійно вивозять сміття.
– Виходить, попри старання значну частину камінь-каширців не вдається привчити до чистоти?
– Підтримувати чистоту в місті – завдання надзвичайно складне. Поки нам вдається з цим впоратися власними силами. Але дуже хочеться бачити реальну підтримку і від самих жителів, аби вони цінували нашу працю, намагалися дотримуватися культури поведінки, встановлених правил, зрозуміли нарешті, що комунальне господарство не може вічно прибирати за всіма там, де вони нагадили.
Добре, що нарешті маємо позитивне зрушення в ситуації з територією за готелем. До останнього часу там творився суцільний безлад. Сюди звозили сміття чи не з усього міста. При тому платили за його вивіз, фактично, мешканці довколишніх багатоквартирних будинків. Справедливо? Не думаю! Ми забрали звідтіля сміттєві баки і почали вивозити відходи трактором кожних понеділка, середи та п’ятниці о 7.30 ранку. На мій погляд – це найкращий варіант. Сьогодні за готелем порядок.
У планах на найближче майбутнє — закупити індивідуальні пластикові контейнери, невеликі за розміром, європейського типу та забезпечувати ними містян. За прикладом, як це було здійснено на Горохівщині. Можливо, так вдасться подолати проблему засмічення Каменя-Каширського. Та даний проект є доволі дороговартісним і самотужки міська ради його фінансово не потягне. Тому намагатимемося віднайти додаткові кошти, скажімо, в рамках державних екологічних програм.
Спілкувався
Олександр ПРИЙМАК.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *