Незалежна громадсько-політична газета

Гіллям встелили узбіччя доріг

DSC_096314Обабіч доріг, що ведуть до сіл Гута-Камінська та Клітиць, ще з осені лежать величезні купи гілля, що залишилися після “господарювання” працівників дорожньої служби та окремих недбалих мешканців цих населених пунктів. Люди справедливо запитують: “А прибирати хто буде?”  

Усі, хто бував у західних країнах, приміром, у сусідній Польщі, певно помітив, який там порядок на узбіччях доріг не лише державного значення, а й тих, що ведуть через лісосмуги до місць пікніків та відпочинку. Не доведи Боже, там хтось жбурне з вікна свого автомобіля якийсь папірець чи обгортку, не кажучи вже про цілий пакунок із сміттям, то нехлюю відразу знайдуть і іменем закону притягнуть до суворої відповідальності. А все тому, що там зовсім інша свідомість громадськості. Там люди привчені до порядку. Крім того є контроль не лише за жителями, а й за тими ж службами, які функціонують за кошти платників податків і в обов’язки яких входить слідкувати за порядком у таких місцях. А тому в європейців і чистота, і дороги. А що у нас? Шляхи в ямах, узбіччя в чагарниках, лісосмуги на кожному кроці загаджені сміттям. А якщо їх і очищають від зарослів, то якось не так, як годиться. Днями до редакції зателефонували обурені мешканці Клітицької сільської ради та розповіли, що відразу за рекреаційним пунктом “Дубецьк” (як їхати з Каменя-Каширського до села Клітицьк) з обох боків дороги ще з минулого року лежать наскладовані величезні купи гілля, які залишили працівники дорожньої служби, коли проводили тут розчистку узбіч від чагарникових насаджень.
“Хто ці купи гілля тепер має прибрати? Незабаром весна, до лісу потягнуться люди. Як їм долати ці буреломи?” — запитують жителі.
Подібне твориться й обабіч шляху з боку міста біля Гути-Камінської. Разом із головою Клітицької сільської ради Степаном Склезем ми об’їздили довколишню округу і зафотографували все те неподобство. Голова теж не приховував свого обурення. Каже: “Ну хіба так робиться: більші деревця вибірково порізали на дрова, а те, що не треба, склали в купи і нехай лежить. Так не годиться господарювати”.
Те, що це під Клітицьком біля дороги працівники дорожньої служби здійснювали порубку, начальник Камінь-Каширської дорожньої дільниці Старовижівської філії автодору Василь Остапук заперечувати не став. Пояснив, що вивезти відразу ці купи гілля не встигли, бо не вистачає робочих рук. А насадження вони вирізали, і передовсім для того, щоб було чим обігріти в холодну пору виробничі приміщення.
“Там є і наші рубки, які ми погоджували з розпорядниками цих доріг. А є і самовільні, тобто ті, що проводили мешканці довколишніх сіл, щоб заготовити собі дрова. Ми обов’язково все приберемо, вивеземо, бо спалювати гілля на місці екологічні норми забороняють”, — пояснив Василь Корнилович.
Словом, доки в Камені-Каширському діяв райавтодор, як самостійна господарська одиниця, то дороги в районі краще доглядалися. А з часу, відколи наш райавтодор перетворили в дільницю, підпорядковану Старій Вижві, усе кардинально змінилося. Але ж прибирати за собою в будь-якому разі потрібно! І це стосується всіх. Взагалі стараймося до порядку ставитися більш відповідально. І вдома, і на природі. Не залишайте після себе сміття. Попри рік свині не перетворюймо довкілля на свинство.
Олесь Федорович,
фото автора.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *