Незалежна громадсько-політична газета

Про працевлаштування, соцзахист, пенсії, ДНЗ говорили з Іриною Констанкевич

cУ четвер, 24 січня, народний депутат Ірина Констанкевич провела у Камені-Каширському зустрічі з працівниками соціальної сфери району.
Зокрема, було обговорено питання безробіття та працевлаштування, пенсійного забезпечення жителів району, надання пільг та державних допомог.

Директор районної філії Волинського обласного центру зайнятості Лілія Дзямко розповіла, що тепер служба зайнятості працює не так, як раніше, адже ринок праці ставить інакші вимоги. Вони працюють над урізноманітненням та збільшенням кількості послуг. Працівники служби зайнятості зобов’язані клопотатися не лише про безробітних, а й працювати великою мірою на роботодавців.
«Серед останніх ми проводимо анкетування, на основі яких подаємо пропозиції в область, де формують замовлення для закладів професійно-технічної освіти щодо підготовки затребуваних фахівців», — розповіла Лілія Мефодіївна.
З народним депутатом обговорили можливе «укрупнення» професійно-технічних закладів. І дійшли висновку, що це не сприятиме розвитку робітничих професій.
Торкнулися і болючої теми для України — відтоку кадрів.
До речі, на понад 63 тисячі населення в Камінь-Каширському районі лише трохи більше 6 тисяч працевлаштованих осіб, а на обліку в районній філії центру зайнятості перебуває лише 156 безробітних.

У Камінь-Каширському об’єднаному управлінні пенсійного фонду також озвучили середній розмір пенсій у районі. Сьогодні він становить приблизно 1900 грн. Є на Камінь-Каширщині небагато пенсіонерів, які отримують значно більші виплати, зокрема, за законами «Про прокуратуру» та «Про статус суддів» та ін. Та абсолютна більшість пенсіонерів отримує пенсію в межах двох тисяч, що сьогодні є недостатньо.
Ірина Мирославівна поцікавилася думкою працівників пенсійного фонду, які законодавчі ініціативи можуть сприяти зростанню пенсійних виплат. Бо ще раніше вона зареєструвала законопроект про збільшення коефіцієнта при розрахунку пенсій до 1,35 %, оскільки в результаті пенсійної реформи він зменшився до 1 %, а відповідно пенсіонери не відчули збільшення пенсій. Відтак працівники управління зауважили, що дійсно збільшення коефіцієнта може слугувати зростанню пенсійних виплат. У разі ухвалення документа підвищені пенсії одержали б передусім мешканці сільської місцевості, які все життя працювали за мізерні заробітні плати.
Нагадаємо, що у 2018 році за співавторства Ірини Констанкевич також був зареєстрований законопроект щодо належного пенсійного забезпечення для осіб, які мають 40 і більше років страхового стажу.
Поряд з цим Ірина Констанкевич поспілкувалася на тему виникнення фінансової діри у пенсійному фонді. На що керівник управління Валерій Должко пояснив, що якби виплачувалися пенсії зароблені (трудові), то коштів у фонді вистачало б. А так чималі суми ідуть на виплату доплат до пенсій. Саме через це великою мірою і виникає ця фінансова недостатність.

Про велику кількість пільговиків у Камінь-Каширському районі говорили в управлінні соціального захисту населення. Начальник управління Максим Демидюк повідомив, що загалом у районі налічується 46385 пільговиків. У рік на них держава виділяє 367,35 млн. грн. Така велика кількість пільгових категорій на Камінь-Каширщині пояснюється тим, що район є чорнобильським, а ще тут чимало багатодітних сімей.
Народний депутат порушила питання безкоштовного харчування у школах. Адже у минулі роки вона спільно із жителями чорнобильських районів активно відстоювала питання своєчасної організації гарячого харчування, а також збільшення розміру компенсації за умов його не отримання. Максим Демидюк зазначив, що для організації харчування у 2019 році тендер було оголошено 19 грудня 2018-го. Тож, якщо він відбудеться без будь-яких скарг та претензій, то великої перерви в наданні послуг харчування в школах району не повинно бути.
Торкнулися у спілкуванні і теми соціальної підтримки учасників ООС (АТО).
«Нині ця категорія потребує особливої уваги. Ті, хто пройшов війну, заслуговують, як ніхто інший, на нашу підтримку. Але дуже часто до мене звертаються з певними наріканнями на те, що не отримують від держави навіть того, що вже гарантовано», — зазначила Ірина Констанкевич.
В управлінні запевнили, що розуміють це та не залишають без належної уваги учасників війни на Донбасі.

Втім заступник голови ради правління ГО ветеранів АТО «Побратим» Валентин Мельник порушив питання про лікування та оздоровлення учасників війни на Сході. Він, зокрема, зазначив, що для багатьох атовців лікування в нашій лікарні є непосильним. Потрапити в обласний госпіталь на лікування їм також не завжди вдається, оскільки на Волині близько 11 тисяч тих, хто пройшов війну.
«Але і скористатися санаторно-курортним лікуванням ми не в змозі. Маємо право отримати путівки через Міноборони, але вони надаються в першу чергу тим, хто після пораненення щойно вийшов з госпіталю і потребує реабілітації. Відповідно ми, якщо не скористалися путівкою, яка реально коштує орієнтовно 7 тис грн, можемо отримати компенсацію в розмірі 361 грн», – пояснив Валентин Іванович.
З приводу цього Ірина Констанкевич зазначила:
«Ми підготуємо запит до Уряду щодо озвучених вами проблем. І водночас будемо піднімати питання стосовно розміру компенсації. Бо як може людина за 361 гривень оздоровитися самотужки?!»
Порушили жителі району на зустрічі із депутатом також питання компенсацій за чорнобильськими рецептами. Люди клопочуться про те, що часто не можуть отримати таких виплат. Як пояснив начальник управління соціального захисту, уже на сьогодні в казначейській службі зареєстрована річна сума на зубопротезування, а також кошти на медикаменти, передбачені на перший квартал. Коли буде зареєстрована річна сума на компенсацію по чорнобильских рецептах, то їх, цих рецептів, управління соцзахисту населення не прийматиме.
А от жителів села Добре турбувало питання відкриття дошкільного навчального закладу у їх населеному пункті. Справа в тому, що приміщення вже готове до експлуатації, однак, як зазначають батьки, офіційно у ньому не можуть розпочати роботу, бо підрядник не підписує відповідних документів. Як з’ясувалося в ході розмови, не робить він цього через те, що замовники перед ним заборгували 65 тис грн.
«Як депутат районної ради, я піднімала питання про спрямування коштів з перевиконання бюджету на дитсадок у Доброму, аби він міг якомога швидше розпочати свою роботу. Натомість керівництво райдержадміністрації в ході обговорення запевнило, що проблем із відкриття садка не буде. Додам, що під час цієї сесії на утримання апарату РДА з райбюджету було виділено 430 тис.грн», – зазначила помічник народного депутат Світлана Сидорук.
Щоб вирішити, як бути у цій ситуації, Ірина Констанкевич запропонувала провести спільну зустріч батьків, замовників, представників влади та підрядника. Зазначимо, що реконструкцію приміщення під дитячий садочок розпочали кілька років тому і, зокрема, Ірина Констанкевич доклала до цього чимало зусиль. Нею із фонду соцеконому на це було залучено 825 тис.грн. держкоштів.
Загалом же за результатами зустрічі Ірини Констанкевич із жителями району та працівниками соціальних служб буде напрацьовано цілий ряд пропозицій по лінії соцзахисту, пенсійного фонду та служби зайнятості. Щодо піднятих проблемних народний депутат також скерує відповідні звернення.
Тетяна ПРИХОДЬКО,
фото автора.

cc

ccc

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *