Незалежна громадсько-політична газета

Якщо сільський голова не реагує на звернення людей

У липні цього року житель села Черче Григорій Бартосик звернувся до Черченського сільського голови Юрія Соколова з проханням знести небезпечні для його житла і життя дерева. Поруч із будинком, де проживає Григорій Зигмундович, ростуть високостовбурні вільхи, деякі з них уже сухостійні. Під час штормових поривів вітру вони становлять реальну загрозу руйнування будівлі. Чоловік просив сільського голову про видалення цих дерев, так як вони знаходяться в безпосередній близькості до житлового будинку на відстані 8-10 метрів, а висота дерев сягає 20 метрів і більше.
На чотирнадцятій сесії сільської ради сьомого скликання 9 серпня ц.р. заява Бартосика була озвучена. Сільський голова пояснив депутатам, що дерева знаходяться на земельних ділянках інших користувачів і порушене питання буде вирішуватися із користувачами земельних ділянок. Рішення про видалення відповідних дерев не було прийняте. Із часу звернення пройшло вже кілька місяців. І, схоже, сільський голова проблему селянина і не брався вирішувати. Він не спромігся навіть дати письмову відповідь заявнику. Тож Григорій Бартосик запитує: до яких іще інстанцій звертатися, щоб вирішити дане питання?
Анатолій Дзенік,
депутат сільської ради,
село Черче.

коментар юриста:
Роз’яснення з даного приводу дає юрист, начальник Камінь-Каширського бюро правової допомоги Інна Бондар.

— Видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу, у даному випадку сільської ради. Вся процедура передбачена Порядком видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах Постанови Кабінету Міністрів України № 1045. Якщо є заява від жителя села, після її надходження компетентний орган утворює комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості і все поетапно відбувається в рамках чинного законодавства. У сільській раді повинні це знати.
У випадку, якщо земля, на якій ростуть дерева, перебуває у приватній власності, та при передачі земельної ділянки у власність була сплачена відновлена вартість зелених насаджень, рішення про знесення зелених насаджень приймає власник.
У вище зазначеній постанові рекомендується органам місцевого самоврядування надавати допомогу у видаленні аварійних, сухостійних і фаутних дерев на присадибних ділянках малозабезпеченим громадянам, інвалідам, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасникам бойових дій, ветеранам праці, одиноким матерям (батькам), багатодітним сім’ям, особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Поряд з цим варто зауважити, що існують обмеження щодо об’єктів, в тому числі і дерев, що відносяться до історичної та культурної спадщини. В такому випадку за самовільне знесення передбачена відповідальність, в тому числі і кримінальна. Тож доцільно отримати письмову відповідь про те, що дерево не належить до історичної та культурної спадщини.
Підготувала Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *