Незалежна громадсько-політична газета

Самоврядування

 golova

Минуле 32 засідання сесії Камінь-Каширської  міської ради було доволі непросте, адже на ньому розглядалося багато важливих проблем із життя міста.

Пантеон слави чи храм: вирішувати церковній громаді

Перед початком розгляду самого порядку денного депутати заслухали уродженця села Хотешів, а нині жителя міста Ковель, заслуженого працівника культури України, майстра народної іграшки Івана Сидорука. Він — людина неординарна, надзвичайних уподобань, є паралельно ще й директором власноруч створеного парку-музею архітектури та побуту Полісся під відкритим небом. А акцентував він увагу присутніх на сесії депутатів на подіях 30 червня ц.р., коли в районі відбувся доволі помпезний захід. Тоді у село Хотешів з’їхались представники громадськості зі всієї області, України, щоб віддати данину пам’яті освятити монумент невинно убієнному отцю Олександру Білецькому, який до того ж був і старшиною УНР, і одним із перших капеланів УПА. За словами Івана Васильовича, все пройшло дуже гарно, було дуже багато духовенства різних конфесій, прибув навіть владика Михаїл. Але чомусь цю світлу і пам’ятну подію не лише для Хотешова, а й для всієї української спільноти просто проігнорував сільський голова Володимир Маковецький. Він не лише не забажав зустріти велелюддя гостей як добрий господар села, що є, зрозуміло, неповагою, але і зовсім на заходи з відкриття меморіалу духовному отцю не прийшов.
— Чому я це вам розказую? — акцентує Іван Сидорук. — Тому, що всі обрані посадовці мають бути перш за все людьми державними і публічними, а не ховатись від народу як Володимир Маковецький. Вдумайтесь, він мені сказав, що не зміг бути присутнім, бо його, мовляв, місцевий батюшка кудись зачинив. Хіба це не смішно звучить? Такою поведінкою він знеславив усю громаду району. Тому звертатимусь в СБУ, скрізь про це розказуватиму.
Але говорив гість не лише про це! За його словами, саме в нашому місті в роки німецької окупації отець Білецький очолював церковну раду. Крім того, з Каменем-Каширським пов’язана доля інших визначних церковних особистостей. Наприклад, таких, як єпископ Марценко. Тож, на думку Івана Сидорука, в межах земельного майданчика, де стояв Свято-Іллінський храм, варто спорудити пантеон слави таким українським патріотам.
— Така старовинна святиня, на жаль, згоріла. Яка того причина — уже не важливо. Церкви ж нема! Але є шанс вшанувати пам’ять патріотів, які в тому числі пов’язані з цим храмом, — наголосив Іван Сидорук.
Втім депутатський корпус міськради уже не вправі вирішувати, що буде на цьому місці. Адже в ході розгляду блоку земельних питань було затверджено для Свято-Іллінської релігійної громади проект землеустрою щодо відведення цієї земельної ділянки в постійне користування під будівництво та обслуговування храму. Тож саме вірянам і належить преференція щодо вирішення питання, які ще архітектурні споруди чи меморіальні знаки стоятимуть поряд із майбутньою культовою спорудою.

Кошти “перекинули” на першочергові потреби

Крім того депутати внесли зміни в міський бюджет на 2018 рік та в програму соціально-економічного розвитку. Так, кошти, передбачені на ремонт одного з комунальних будинків по вулиці Чкалова, підуть на поточний ремонт вулиці Дудине. Проект та експортний висновок на капітальний ремонт шкільного спортивного майданчика та влаштування покриття для катання на роликах на вулиці Воля, 4 передано відділу освіти РДА. А кошти, які були передбачені в бюджеті на ці об’єкти та на розроблення проектів під ремонт очисних споруд і будівництво меморіалу Героям небесної сотні, обранці міськради спрямували на ремонт площадки для висадки пасажирів по вулиці Воля (поточний), дорожнього покриття вулиці Східна (поточний), каналізацій вулиць Поліська(дощова) та Польова, ремонт пішохідної доріжки вулиці 1 Травня та на будівництво каналізаційної вітки для вулиці Європейська.
Також знято певну частину коштів з фінансування співвласників кооперативів забудовників і перенаправлено на виготовлення дозволу на користування надрами для виробничого управління житлово-комунального господарства (150 тис. грн.); на заходи в галузі культури і мистецтва (50 тис. 24 грн.); на проведення заходів міського центру “Спорт для всіх” (15 тис. грн); на поточний ремонт провулку “Європейський” (120 тис. грн); на поточний ремонт вулиці Гагаріна (50 тис.).
Олесь Федорович.

ПУБЛІКАЦІЇ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *