14 жовтня 2018–го на території Міністерства оборони України вперше зазвучав Дзвін пам’яті, покликаний щоранку нагадувати людям про страшну ціну війни, що триває на Донбасі. За кожним його ударом – ім’я полеглого українського солдата, котрий віддав своє життя, аби зупинити російського агресора. І поки триває це бойовище, до скорботного списку додаються все нові імена героїв.
24 листопада скорботний дзвін знову лунав довколишніми вулицями столиці. Від того монотонного рокоту серце стискалося болем. Він – наче плач семи душ захисників країни, які загинули цього дня на сході України в різні роки. Серед них є також і наш земляк – камінь-каширець, матрос ЗСУ Сергій Анатолійович Склезь.
Вшанувати пам’ять мужнього військовослужбовця до Києва приїхала його мама – Катерина Федорівна. Разом із рідними інших полеглих бійців вона взяла участь у ранковому церемоніалі, де один раз символічно вдарила у дзвін на спомин про найріднішу кровинку, сина, якого відібрала у неї кривава війна.
Цей дзвін закріплений на металевій стелі, “продірявленій” осколками снарядів. Поблизу знаходиться Зала пам’яті захисників України, створена з метою вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби будь-хто міг вільно прийти сюди та віддати шану військовим.
Підготував
Олександр ПРИЙМАК.
Довідково:
Сергій Склезь народився 27 листопада 1976 року в місті Камені-Каширському. Навчався в місцевій загальноосвітній школі №1. У 1996-му закінчив Камінь-Каширське вище професійно-технічне училище. Опісля початку російської агресії як доброволець пішов боронити терени України. Ніс службу на одному з блокпостів. 24 листопада 2014-го року позиції його підрозділу поблизу селища Ольховатка Донецької області терористи накрили шквальним вогнем градів. Сергій на той час саме перебував на посту та не встиг добігти до рятівного сховку бліндажа. На мить трагічної смерті Сергієві було всього 37. Поховали героя у рідному місті. Вічна пам’ять!