Незалежна громадсько-політична газета

У Надрічному спорудили і освятили капличку

Хто бував не так давно у мальовничому поселенні Надрічне Боровненської сільради, то, певно, з сумом усвідомлював, що за якийсь десяток років цього облюбованого поліщуками куточка, як і людей у ньому, може вже не бути. Село, яке тутешні називають ще Зарікою через те, що дістатися до нього можна з Боровне лише через заплави річки Стохід, практично вилюдніло. І незабаром воно може повністю зникнути з мапи України як населений пункт. Загалом у Надрічному на сьогодні лишилося лише семеро жителів. Переважно вони — сивочолі бабусі.

03

Отож, щоб тутешні жителі мали де помолитися Господу, уродженці цих місць цьогоріч спорудили у Надрічному православну капличку на честь Святої Трійці. Як повідав Боровненський сільський голова Михайло Оліферчук, до хорошої справи долучилося 50 жителів, яких пов’язує із Зарікою родинне коріння. Адже ще два-три десятиліття тому тут рясно цвіли сади, гомоніли дитячі голоси. Кажуть, славилось це поселення особливо вродливими дівчатами. Тому часто сюди навідувалися свататися женихи з довколишньої округи. Однак з певних життєвих обставин селяни змушені були покинути свій отчий дім у пошуках кращої долі. Адже Надрічне ще у радянські часи було зараховане до розряду неперспективних поселень.

Обряд освячення каплиці очолив духівник Свято-Михайлівської церкви села Гута Боровенська протоієрей Олександр Кулик, якому співслужили настоятель місцевої Боровненської парафії отець Артемій Пащук та запрошені на соборну молитву священики.

Такого урочистого велелюддя, як того дня, у Надрічному вже не було давно. За словами батюшки Артемія Пащука, відкриття каплички стало щирим святом духовності. По-перше, тому, що це місце буде тепер ще одним острівцем, де кожний духовно спраглий зможе помолитися, скласти подяку чи просити помочі, засвітити свічечку, віддавшись думкам про найсокровенніше. А по-друге, капличка служитиме ще й духовним осередком для вихідців цих місць, коли вони знову приїдуть сюди, щоб пом’янути своїх померлих родичів.

У свою чергу настоятель храму села Гута Боровенська Олександр Кулик щиро подякував усім присутнім за пожертви та працю на будівництві каплиці та побажав, щоб Творець сторицею всіх винагородив за хорошу справу як у земному житті, так і тоді, коли покличе до себе.

Олесь Федорович,

село Надрічне.

0409

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *