Незалежна громадсько-політична газета

Прокуратура захищає інтереси держави у сфері земельних відносин

Так, прокуратурою ще в травні минулого року в інтересах територіальної громади села Гута Камінська до Камінь-Каширського районного суду заявлено два цивільні позови до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області та двох жителів даного села про визнання незаконними та скасування наказів начальника Головного управління Держземагентства в області, скасування державної реєстрації права власності на земельні ділянки загальною площею 4 га, визнання недійсними свідоцтв про право власності на нерухоме майно та витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
За результатами тривалого розгляду даних позовів Апеляційний суд Волинської області, приставши на принципову позицію прокуратури, попри невизнання відповідачами позовних вимог та заперечення факту накладання спірних земельних ділянок на земельні частки (паї) жителів с. Гута Камінська, на підставі висновку земельно-технічної експертизи своєю постановою від 10 травня цього року залишив без змін рішення Камінь-Каширського районного суду від 11 травня 2017 року, яким позовні вимоги прокуратури задоволено повністю. На даний час судове рішення виконується.
Також інформуємо, що постановою Верховного суду задоволено касаційну скаргу прокуратури, подану на рішення апеляційного суду області, яким у жовтні 2016 року відмовлено в задоволенні позову прокурора Камінь-Каширського району в інтересах держави в особі управління екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації до Камінь-Каширської районної державної адміністрації та жителя одного із сіл району.
Застосувавши представницькі повноваження, прокуратура вимагала визнання незаконними та скасування розпоряджень голови місцевої райдержадміністрації, визнання недійсними договорів оренди землі й повернення 97 га земель природно-заповідного фонду з озером Сірче у державну власність.
Суд касаційної інстанції, скасувавши рішення апеляційного суду, залишив у силі рішення Камінь-Каширського районного суду, яким задоволено позовні вимоги прокуратури.
Таким чином, Верховний Суд, погодившись з позицією прокуратури, прийшов до висновку, що повноваження щодо надання в користування земель природно-заповідного фонду належали Уряду України, а не Камінь-Каширській райдержадміністрації, яка, незаконно передавши у користування спірні земельні ділянки, порушила низку вимог чинного законодавства.
Наразі ж розпорядження про передачу цієї землі в оренду визнано незаконними.
На даний час судове рішення виконується.
Також повідомляємо, що прокуратурою в травні цього року до суду скеровано кримінальне провадження за фактом безгосподарського використання землі (влаштування піщаного кар’єру в урочищі Дубицьке, що знаходиться в адміністративних межах Камінь-Каширської міської ради за межами населених пунктів). Наразі триває судовий розгляд.
Окрім цього, прокуратура здійснює нагляд у формі процесуального керівництва в ряді інших кримінальних проваджень у сфері земельних відносин, за результатами проведення досудового розслідування у яких будуть прийняті законні процесуальні рішення.
Камінь-Каширський відділ Маневицької місцевої прокуратури.

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *