Незалежна громадсько-політична газета

Виміряють внутрішньоочний тиск за лічені секунди

Камінь-Каширська ЦРЛ придбала сучасний апарат для обстеження очей

Нещодавно районна лікарня купила прилад американського виробництва для вимірювання внутрішньоочного тиску. Придбали його на виконання інвестиційних проектів у рамках здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.
Це автоматичний безконтактний тонометр, який є комфортним для пацієнтів. Відтак кожен житель району тепер має можливість обстежити свої очі на сучасному обладнанні. А рекомендують це зробити усім без винятку, кому за сорок.

image-0-02-05-067087e8feb1b11f9a5391b2973162c45e46d17314c898944da67971da53d31d-V

Медики наголошують, що підвищений внутрішньоочний тиск — це одна з передумов виникнення глаукоми. На Камінь-Каширщині 304 особам виставили такий діагноз. А небезпечна ця недуга тим, що дуже часто вона не має очевидних ознак або симптомів до початку втрати зору. Тому жителі району зазвичай запізно звертаються до медиків і виявляється захворювання уже тоді, коли зір суттєво погіршився.
— Єдина запорука збереження зору — це раннє виявлення захворювання та правильно підібране лікування, — наголошує лікар-офтальмолог Камінь-Каширської ЦРЛ Наталія Цимбалюк.
Наталія Степанівна звертає увагу також на те, що за допомогою нового приладу обстеження ока є простішим і практично не завдає дискомфорту пацієнтам.
Офтальмолог ЦРЛ Людмила Мальчук розповідає:
— Вимірювання тиску, по суті, відбувається повітрям. Тобто струмінь повітря вдаряється у рогівку ока і дає швидкі результати. Тестування займає зовсім мало часу і не подразнює слизову зорового органу, — пояснює Наталія Цимбалюк. – Переваги в плані чутливості одразу відчують ті пацієнти, яким раніше вже доводилося визначати тиск контактним способом. Бо у цьому випадку застосовується аппланаційний тонометр, який надає певний тиск на рогівку ока. При цьому часто є необхідність навіть у застосуванні місцевої анестезії. І хоча контактний метод можна назвати більш інформативним у плані точності отримання показань, все ж вимірювання тиску новопридбаним сучасним апаратом є якісним. Адже прилад під час встановлення тиску враховує також еластичність та товщину рогівки ока, що є дуже важливо.
Зрештою усі сучасні клініки мають такі прилади. А тепер ним озброїлась і Камінь-Каширська ЦРЛ. Тож жителям району не доведеться їхати кудись, щоб обстежити свої очі — виміряти тиск точно, швидко і безпечно.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

Please enter banners and links.

НОВИНИ, ЗДОРОВ'Я

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *