Незалежна громадсько-політична газета

У Василя Домарецького розцвів динозавр квіткового світу

сУ начальника відділу охорони і захисту лісу Камінь-Каширського держлісгоспу Василя Домарецького є власні секрети вирощування лісових та садових культур, набуті багаторічним досвідом. Його присадибна ділянка нагадує маленьку оазу, в якій знайшлося місце для вишуканого садка, що складається з рідкісних дерев хвойних та листяних порід. Далися взнаки фах лісівника і любов до природи, які Василь Павлович успішно реалізує у своєму хобі — вирощуванні декоративних рослин. Причому це у нього виходить доволі успішно.
Цієї погожої днини на подвір’ї у Василя Домарецького справжнє весняне свято: у саду нарешті розпустило рясно свій рожевий цвіт дерево магнолії. Воно незвичайної краси, причому виросло майже до рекордних величин – понад 4 метри у висоту. Всі гілки всипані квітами. Одні вже розкрилися повністю, інші – ще в бутонах, які нагадують водяні лілії. Відмінність хіба що у рожевому відтінку. Пахне ця рослина неймовірно, з легким медовим ароматом.
Цьогоріч Магнолія Василя Домарецького розпустилася особливо рясно. За його словами, це через те, що ця зима була доволі теплою і погожою, тож не перемерзли у деревця бруньки.
Цікаво, що у дикому вигляді магнолії ростуть зазвичай на території Південної та Північної Америки, Південно-Східної Азії, на островах Ява і Суматра. Це квітуче деревце є таким собі живим динозавром квіткового світу. Воно росте на землі аж з мезозойської ери і належать до найбільш стародавніх рослин, тому має дуже багато різновидів.
Олесь Федорович, фото автора.

ПУБЛІКАЦІЇ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *