Незалежна громадсько-політична газета

Хто зводить лобами перевізників і пільговиків?

сЧи не щодня зневірені і доведені до відчаю неузгодженістю нормативно-правової бази до редакції заходять відвідувачі, наші читачі, і бідкаються на своїх кривдників та на те, що “нікуди вже й пожалітися, окрім газети”. 

Ось і минулої середи до нас завітала гостя, інвалід другої групи Наталія Домальчук. Вона розповіла, як її і 15-річного сина, який згідно із законом як дитина з багатодітної сім’ї, має право на пільговий проїзд, водій виганяв з автобуса та вимагав за проїзд гроші.

“Шостого грудня у нас виникла потреба поїхати в Ковель. Вранці на автостанції в Камені-Каширському ми придбали пільгові проїзні квитки і о 9.15 автобусом Луцьк-Каливиця відправилися в дорогу. Водій цього транспортного засобу і слова не сказав нам з приводу проїзду за пільговим статусом. А ось коли вже поверталися з Ковеля додому автобусом Щитинь-Луцьк (державний реєстраційний номер АС 6611 ВО, час відправлення 14.10, первізник Р.А.Кот), то його водій Віктор Демчик добряче попсував нам нерви. Придбані у касі ковельської автостанції квитки він не визнав і поставив ультиматум: або платіть, або виходьте з автобуса. Це нас вкрай здивувало: виходить, що квитки, які видає автостанція, для водія — не документ, а фількіна грамота? Звісно, пішки з Ковеля не підеш. Тож дала йому 30 гривень. Він спершу взяв гроші, а пізніше, коли вже приїхав у Камінь-Каширський, повернув мені, мовляв, цього разу я вас так завезу. Отож хочеться запитати: чому долю людей водії-перевізники вершать всяк на свій розсуд? Чому така вакханалія діється в питаннях перевезення пасажирів і всі на це мовчки лише споглядають?” — справедливо запитує пані Наталія.
Хотілося б, аби на ці наболілі питання дали відповідь наші високі державні посадовці, депутати, керівники обох гілок районної і обласної влади. Але ж до них не доступишся! Вони сидять у комфортних кабінетах за масивними дверима і не їдуть громадським транспортом не те що в службових, а навіть і в приватних справах. Для цього у них є службові авто з персональними водіями, які утримуються за кошти платників податків.
Подібного роду ситуації з пілговим проїздом громадян виникають щодня. І все через те, що чиновники заради власного піару допустили у нормативно-правовій базі ряд неузгодженостей. Як розповів журналістам один із відповідальних за означений напрямок роботи працівників РДА, який не дав згоди послатися на його прізвище (бо, бачте, голова райдержадміністрації Валерій Дунайчук заборонив своїм підлеглим будь-яке спілкування із ЗМІ без його дозволу. Ось таку модель “прозорої, демократичної, публічної” влади обрали в Камені-Каширському), до 2015 року місцевим бюджетам (районним, обласним) з держбюджету виділялися субвенції на відшкодування витрат перевізникам за пільгове перевезення громадян згідно з укладеними угодами. Із 2015 року таких субвенцій немає, а отже перевізникам нічим компенсовувати їхні затрати, надані послуги. Щоправда, з 1 січня ц.р. право відшкодовувати перевізникам кошти за пільгове перевезення надано і місцевим бюджетам. Але і в бюджеті області коштів на зазначені потреби, схоже, не передбачили.
Разом з тим законодавча норма про право пільгового проїзду ряду категорій громадян не скасована, вона діє. Відтак пасажири-пільговики теж праві. І якби, гадаю, справа торкнулася розгляду в суді, то пасажири-пільговики з успіхом їх би виграли.
Ось такий парадокс. Чиновники, влада свідомо чи не свідомо зводять, даруйте, лобами перевізників і пільговиків, аби ті чубилися. Кожен із них відстоює свою правду. І в кожного із них вона своя.
Петро ТРОФИМЧУК.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *