Незалежна громадсько-політична газета

Куди податися після закінчення школи?

с1Телефоністка, сплавник деревини, чистильник взуття – ще якихось півстоліття тому ці професії були доволі затребувані в суспільстві. Проте все змінюється і сьогодні, вкотре набираючи номер телефону, ви вже не почуєте на тому кінці дроту приємний жіночий голос “Чекайте, з’єдную!”, на вулицях не зустрінете хлопчину, який старанно натирає взуття чергового клієнта, а ріками не сплавляють деревину відчайдухи–лісоруби. Сучасний комп’ютеризований світ диктує нові вимоги та потребує зовсім інших фахових навичок. Поки в моді залишаються юристи, економісти, лікарі, спеціалісти з міжнародних відносин, водії-перевізники. Однак і їх, за словами експертів, зовсім скоро можуть замінити розумні машини. Чи так воно буде насправді? Як мовиться, поживемо – побачимо!

Заманливі перспективи і муки вибору
Наразі насиченість ринку праці вражає. Лише в Україні налічується більше 9 тисяч професій, загалом у світі – понад 40 тисяч. Як не прогадати і обрати із такого різмаїття справу, котра приноситиме не лише задоволення, а й користь? Це питання повсякчас турбує сотні тисяч старшокласників нашої країни, серед них і Камінь-Каширського району.
Аби допомогти тутешній молоді віднайти власне покликання в житті, нещодавно на базі місцевої школи-гімназії №2 відбувся профорієнтаційний захід “Волинський ярмарок професій”.
Поспілкуватися з майбутніми випускниками прибули представники вищих, професійних і професійно–технічних навчальних закладів краю, зокрема: аграрних, кооперативних, педагогічних, медичних коледжів Володимира-Волинського, Горохова, Ковеля та Луцька, а також академій і університетів, що знаходяться в обласному центрі.
Насамперед кожен з гостей в цікавій та доступній формі ознайомив школярів з особливостями освітнього процесу в волинських ВНЗ, головним чином в плані пристосування його до потреб студентів; перехід від суто лекційної форми подачі матеріалу до комп’ютеризованої; оновлення житлового фонду. Зосереджували увагу доповідачі й на інших аспектах престижності здобуття науки саме в “домашніх” вишах.

Коли доступно
та якісно
Зазвичай вибір конкретного вузу зводиться до двох критеріїв: вартість навчання та затребуваність в подальшому його випускників. Трохи осторонь стоїть питання віддаленості ВНЗ від місця проживання майбутнього абітурієнта. Звісно, чим ближче він розташований, тим краще. Але це не так важливо.
У наш час волинські навчальні заклади можуть запропонувати молодим краянам все й одразу: прийнятні ціни та доступність.
Наголошували поважні гості під час своїх виступів і на тому, що більшість місцевих вишів співпрацюють з європейськими освітніми інституціями (найпаче польськими). Отож їхні студенти вправі навчатися не лише тут, а й паралельно опановувати іншу професію закордоном.
По завершенню профорієнтаційного заходу майбутні абітурієнти мали можливість поспілкуватися з представниками вузів особисто, отримати кваліфіковані відповіді на питання, котрі їх турбують, більше дізнатися про навчальні заклади, умови вступу до них, тощо.
Олександр ПРИЙМАК,
фото автора.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *