Незалежна громадсько-політична газета

Куди податися після закінчення школи?

с1Телефоністка, сплавник деревини, чистильник взуття – ще якихось півстоліття тому ці професії були доволі затребувані в суспільстві. Проте все змінюється і сьогодні, вкотре набираючи номер телефону, ви вже не почуєте на тому кінці дроту приємний жіночий голос “Чекайте, з’єдную!”, на вулицях не зустрінете хлопчину, який старанно натирає взуття чергового клієнта, а ріками не сплавляють деревину відчайдухи–лісоруби. Сучасний комп’ютеризований світ диктує нові вимоги та потребує зовсім інших фахових навичок. Поки в моді залишаються юристи, економісти, лікарі, спеціалісти з міжнародних відносин, водії-перевізники. Однак і їх, за словами експертів, зовсім скоро можуть замінити розумні машини. Чи так воно буде насправді? Як мовиться, поживемо – побачимо!

Заманливі перспективи і муки вибору
Наразі насиченість ринку праці вражає. Лише в Україні налічується більше 9 тисяч професій, загалом у світі – понад 40 тисяч. Як не прогадати і обрати із такого різмаїття справу, котра приноситиме не лише задоволення, а й користь? Це питання повсякчас турбує сотні тисяч старшокласників нашої країни, серед них і Камінь-Каширського району.
Аби допомогти тутешній молоді віднайти власне покликання в житті, нещодавно на базі місцевої школи-гімназії №2 відбувся профорієнтаційний захід “Волинський ярмарок професій”.
Поспілкуватися з майбутніми випускниками прибули представники вищих, професійних і професійно–технічних навчальних закладів краю, зокрема: аграрних, кооперативних, педагогічних, медичних коледжів Володимира-Волинського, Горохова, Ковеля та Луцька, а також академій і університетів, що знаходяться в обласному центрі.
Насамперед кожен з гостей в цікавій та доступній формі ознайомив школярів з особливостями освітнього процесу в волинських ВНЗ, головним чином в плані пристосування його до потреб студентів; перехід від суто лекційної форми подачі матеріалу до комп’ютеризованої; оновлення житлового фонду. Зосереджували увагу доповідачі й на інших аспектах престижності здобуття науки саме в “домашніх” вишах.

Коли доступно
та якісно
Зазвичай вибір конкретного вузу зводиться до двох критеріїв: вартість навчання та затребуваність в подальшому його випускників. Трохи осторонь стоїть питання віддаленості ВНЗ від місця проживання майбутнього абітурієнта. Звісно, чим ближче він розташований, тим краще. Але це не так важливо.
У наш час волинські навчальні заклади можуть запропонувати молодим краянам все й одразу: прийнятні ціни та доступність.
Наголошували поважні гості під час своїх виступів і на тому, що більшість місцевих вишів співпрацюють з європейськими освітніми інституціями (найпаче польськими). Отож їхні студенти вправі навчатися не лише тут, а й паралельно опановувати іншу професію закордоном.
По завершенню профорієнтаційного заходу майбутні абітурієнти мали можливість поспілкуватися з представниками вузів особисто, отримати кваліфіковані відповіді на питання, котрі їх турбують, більше дізнатися про навчальні заклади, умови вступу до них, тощо.
Олександр ПРИЙМАК,
фото автора.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *