Незалежна громадсько-політична газета

Сільрадам не варто боятися децентралізації

Тим паче проблем із працевлаштуванням працівників після об’єднання в громади

 Через необізнаність та недостатню поінформованість громадян у  Камінь-Каширському районі й досі не створено жодної територіальної громади. Працівники місцевих рад неохоче долучаються до реформ децентралізації. А все тому, що після об’єднання громад бояться втратити свої робочі місця та, відповідно, й сфери впливу.

Отож, спробуймо перевірити обгрунтованість цих припущень, опираючись на досвід громад у сусідньому Ковельському районі. До уваги варто взяти кілька передових громад, які одні з перших з’явилися на Волині ще у 2015-2016 роках. Їх представники щиро поділилися своїм досвідом у вирішенні цієї, здавалося б, надважливої проблеми.

Результат приємно здивував. Виявилось, що ніхто, за винятком технічного персоналу, не втратив своїх посад, і навіть, як бонус, з’явилися вакансії. А отже не така й страшна децентралізація, як її дехто уявляє.

 

Ось що говорить з цього приводу голова Поворської громади Сергій Семенюк: «Після об’єднання громади штат працівників розширився. Було створено спеціальні відділи і всім запропоновано роботу. Голови сільських рад лишилися працювати старостами. З’явилася потреба у залученні діловодів, секретарів та інших спеціалістів. Не лишили своїх посад і землевпорядники, адже вони теж затребувані. Дехто з бухгалтерів працювати відмовився, старші пішли на пенсію. Тому довелося добирати спеціалістів зі сторони. Втратили роботу лише прибиральники. Але перед звільненням ми їх попередили і зараз вони перебувають на обліку в центрі зайнятості».

Своїм досвідом ділиться й голова Люблинецької громади Наталія Сіховська: «Для бухгалтерів ми створили відокремлене управління гуманітарної сфери. Один із них працює на тій же посаді, а  іншого перевели на посаду головного економіста. Колишні сільські голови виконують повноваження старост. Землевпорядники стали спеціалістами земельно-екологічного відділу. Одна із секретарів працює спеціалістом з кадрових питань. А інша за власним бажанням перевелась на посаду прибиральниці. На жаль, технічних працівників не працевлаштували».

Голова Голобської громади Сергій Горбачук гарантував збереження робочих місць ще до об’єднання: «Перед виборами я відвідав сільські ради, які теоретично могли до нас приєднатися, і дав гарантії їх працівникам, що у разі обрання мене головою всі вони будуть працевлаштовані. І я свого слова дотримав! Колишні сільські голови автоматично стали старостами. Секретар, який раніше працював у Голобах, так і лишився тут працювати. Одна із секретарок очолила трудовий архів, інша пішла на пенсію, іще одна із села відмовилась працювати через сімейні обставини. Заступниками стали люди, які до цього не працювали в органах місцевого самоврядування. Усі бухгалтери надалі працюють на своїх посадах. Словом, ображених немає. У нас є проблеми з кадрами. Шукаємо додаткових спеціалістів, зокрема, юриста».

Богдан ЛІПИЧ.

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *