Незалежна громадсько-політична газета

Споживачеві вигідніше самому передавати показники спожитої електроенергії

images на 1 сторНещодавно до редакції «Полісся» звернулося одразу кілька жителів району не просто із здивуванням, а з обуренням: вони отримали квитанції до сплати за використану електроенергію із повідомленням про заборгованість.

Люди кажуть: «Як так може бути, ми ж справно платили за усі місяці відповідно до виставлених рахунків?!» Після цього одразу демонструють усі квитанції.

Шоковані звістками про заборгованість камінь-каширці вирішили добиватися правди через газету. Відтак наші журналісти спробували з’ясувати, чому ж споживачам прийшли повідомлення про заборгованість.

Спершу ми простежили за наявними квитанціями покази лічильника, зафіксовані у Камінь-Каширській філії ПАТ «Волиньобленерго». Потім перерахували на всяк випадок на калькуляторі – а, можливо, десь технічна помилка вкралася. Однак, де і коли утворилася заборгованість, нам самотужки, що і слід було передбачити, не вдалося встановити. Надто вже непроста арифметика в обчисленні вартості електроенергії, чи що?

Тому звернулися за допомогою до керівництва філії. Отже, начальник Денис Бутолін повідав нам наступне.

— Скоріш за все заборгованість у людей виникла через те, що вони не подавали покази лічильника. Тож, очевидно, після зняття їх працівником підприємства з’ясувалося, що є певна недоплата, — припустив Денис Леонідович.

Він також зазначив, що згідно пункту 21 Правил користування електричною енергією для населення та умов Договору про користування електричною енергією, споживач повинен щомісяця 1 числа фіксувати покази лічильника електричної енергії і передавати енергопостачальнику. У випадках, коли такі покази споживач не передає і їх не знімає працівник підприємства, оплата розраховується за середньодобовим значенням. Якщо згодом з’ясовується, що до обрахунку застосовувалося середньодобове значення менше від фактичного споживання, виникає заборгованість.

Ось і напрошується висновок, що тут склалася саме така ситуація. Відшукати іншу причину журналістам «Полісся»  не вдалося, адже вони не мали можливості перевірити самостійно та співставити покази лічильників із зазначеними у квитанції, зокрема, тих споживачів, які звернулися до редакції з проханням з’ясувати, де взялася у них заборгованість.

Відтак це варто зробити самим споживачам. Адже, якщо є заборгованість, то, очевидно, за якусь незначну кількість кіловатів. І якщо вони реально спожиті, то їх треба оплатити. Якщо ж їх вигадали – це вже інше питання.

Надалі ж рекомендуємо усім споживачам дотримуватися згаданих Правил і самостійно подавати дані енергопостачальнику. Бо ж контролювати щомісяця покази лічильника згідно згаданих Правил працівники філії не зобов’язані. Вони повинні це робити не рідше 1 разу в 6 місяців. По факту ж періодичністю зняття показів керує обласне підприємство, окрім того це залежить від ряду факторів (сезон відпусток, лікарняних тощо).

А подаючи власноруч дані, кмітливий споживач може підрахувати, скільки ж йому буде до сплати, врахувавши те, що за різну кількість спожитої електроенергії різна вартість кіловата.

Яким же ж чином передаються дані? Є кілька варіантів: безпосередньо телефоном, через онлайн-сервіс «Персональний кабінет», електронною поштою. Зрештою цю інформацію можна прочитати на звороті отриманої квитанції.

— А рахунки на оплату електроенергії вручаються усім споживачам представниками “Укрпошти”. Попередження ж вручають наші працівники, — додає Денис Бутолін.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *