Незалежна громадсько-політична газета

Района рада програла суд за ненадання відповіді на запит журналіста

31 серпня ц.р. журналіст Богдан Ліпич звернувся із позовом до суду за фактом ненадання Камінь-Каширською районною радою відповіді на його запит щодо отримання публічної інформації. У своєму запиті він запитував, чи проводився ремонт сесійної зали в адмінприміщенні Камінь-Каширської районнної ради у 2016 році та на яку суму, а також просив надати відповідні нормативно-правові акти.

«Від райради я отримав лист із повідомленням, що відповіді на мої запити я зможу знайти на веб-сайті http://kamin-radio.com.ua. Більше листів стосовно запиту мені не надходило», – говорить він.
Не виявивши потрібної інформації на сайті, Богдан звернувся до суду, оскільки був переконаний, що відповідь райради суперечить вимогам чинного законодавства, а саме частині 2 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», де сказано, що відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел… вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.
«Чесна влада не зловживатиме своїм становищем, приховуючи публічну інформацію від громадян, – додає Богдан. – Прозорість і відкритість влади забезпечує довіру до неї та підтримку того, що роблять чиновники».
У суді представники відповідача позов визнали частково та пояснили, що позивач із подібними запитами звертався до районної ради раніше і йому надавались відповіді, а тому дійсно по запиту від 13 липня 2017 року повідомили, що він може ознайомитися із запитуваною інформацією на сайті районної ради.
Відповідач не надав суду належних та допустимих доказів виконання вимог Закону «Про доступ до публічної інформації», тому суд дійшов висновку, що перенаправлення на сайт районної ради не є належною відповіддю на запит.
Посилання на те, що за цими запитами йому надавались відповіді раніше, теж не заслуговує на увагу, оскільки встановлено, що в попередніх запитах ставилося питання про те, які кошти виділялися на ремонт сесійної зали, а в запиті, що розглядається судом, ставилося питання, чи проводився ремонт.
В результаті суд задовольнив позов Богдана Ліпича в повному обсязі. Визнав протиправними дії Камінь-Каширської районної ради щодо ненадання публічної інформації на запит, зобов’язав районну раду надати Богдану Ліпичу відповідь протягом 5 робочих днів з дня набрання постановою законної сили, а також стягнути із райради на користь запитувача 640 гривень сплаченого судового збору.
Іван СПРАВЕДЛИВИЙ.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *