Незалежна громадсько-політична газета

З усіх по нитці… на нову школу

Стобихівка грошикГубернатор запропонував усім разом скинутись на спорудження в Стобихівці нового навчального закладу

З таким проханням жителі Стобихівки і вирушили на прийом до Володимира Гунчика. Вислухавши поважну делегацію, губернатор дав обіцянку спробувати віднайти резерви в обласному бюджеті. Однак закликав і представників району, депутатів не стояти осторонь проблеми і зі свого боку теж “скинутись” гривнею на добру справу.
– Так як в районі вже будують дві школи, розпочати третю ми не можемо. Тому пропоную звернутися до представників місцевих органів влади, аби ті заклали хоча б мільйон гривень фінансування на наступний рік, а також до народного депутата України від вашого виборчого округу за допомогою – гроші так званого соцеконому. Подивимося, що зможемо знайти в обласному бюджеті. Відтак, отримаємо початкове фінансування для проведення підготовчих робіт та закладення фундаменту. Школа рахуватиметься вже як незавершене будівництво, тому вже в 2019 році зможемо будувати також і вашу школу, – наголосив Володимир Петрович.

Депутати діють
навипередження
Справді, пропозиція доволі слушна. Але чому губернатор не говорив про це під час першої зустрічі зі стобихівцями, і лише коли батьки проявили непоступливість, їм таки пішли назустріч? Хто зна. Але, без сумніву, тоді багатьох проблем і непорозумінь вдалось би уникнути.
Однак маємо те, що маємо…
За словами депутата Камінь-Каширської районної ради Світлани Сидорук, виконавча влада району виконує взяті на себе зобов’язання.
– Дуже добре, якщо цей об’єкт буде включений в перелік ДФРР. Сьогодні районна влада визнала потребу будівництва школи в Стобихівці, вона зробила те, що обіцяла. У свою чергу дану проблему під своїм контролем тримає і народний депутат Ірина Констанкевич. Наразі є подання Ірини Мирославівни в бюджетний комітет, у міністерство фінансів, міністерство освіти, щоб на будівництво школи I-III ступенів села Стобихівка в бюджеті 2018 року було виділено 100 мільйонів гривень. Але конкретно про щось говорити поки зарано. Коли формуватиметься держбюджет, буде відомо, врахували пропозиції нардепа, чи ні, – зазначила Світлана Макарівна.

Район забезпечить
свою частку
Звісно, цікавила журналістів думка і керівництва районного відділу освіти, адже саме на них покладена основна підготовча частина проекту, яка дозволить в майбутньому розпочати будівництво. Як повідомив начальник відділу освіти РДА Віктор Пась, сторони задоволені результатами зустрічі та досягли спільної позиції, яким чином реалізовувати проект.
– В обласній раді запевнили, що віднайдуть мільйон гривень, одразу, як батьки зберуть свою частку. Районний бюджет теж допоможе. Опісля проситимемо нардепа Ірину Констанкевич, щоб і вона посприяла. До цього часу, десь до кінця поточного, чи на весну наступного року ми завершимо державну експертизу проекту та згодом зможемо розпочати спорудження школи. Орієнтовно на 2019 рік цей об’єкт, вже як не завершене будівництво, можна включати до переліку ДФРР. Володимир Петрович пояснив представникам громади, що якщо в 2019 році проект потрапить у ДФРР, то вже 2021 року готову школу реально здати. Батьки погодилися на такий варіант.
Олександр ПРИЙМАК.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *