Незалежна громадсько-політична газета

Село моє – душі криниця!

с14 жовтня у селі Нуйно в день Покрови Пресвятої Богородиці, День Захисника Вітчизни відбувся святковий концерт. Втім він був організований також і з нагоди значимого свята, котрого чекав кожен нуйнівець, – Дня рідного села, якому виповнилося 1564 роки від часу першої писемної згадки і яке багате історією, подіями, героями та невичерпними талантами.

 Свято розпочалося із ранкового богослужіння у місцевій Свято-Покровській цвинтарній церкві, куди з’їхалося 9 священнослужителів сусідніх приходів. Пізніше воно продовжилось розважальною програмою. В обідню пору біля будинку культури зібралися місцеві жителі та гості, які стали учасниками і глядачами спортивних змагань та конкурсу дитячого малюнка на асфальті. В рамках святкування працював дитячий ярмарок смачної домашньої випічки. Школярі пропонували всім присутнім скуштувати солодощі власного виготовлення. Крім того, організатори свята пригощали всіх гарячою юшкою.

У приміщенні будинку культури діяла виставка ікон Пресвятої Богородиці, вишитих місцевими вишивальницями, виставка робіт вихованців ДНЗ та осінні композиції із овочів, фруктів, квітів, виготовлені учнями школи.

Концертна програма розпочалася на святково оформленій сцені. Ведучі концерту – секретар сільради Л.Г.Савчук та бібліотекар Т.О.Сільчук – щиро вітали теплими словами односельчан із трьома святами, які припали на один день. Згадавши про День Захисника Вітчизни, з гордістю назвали ім’я Івана Юрійовича Сопронюка, якого нещодавно провели на строкову службу до лав Збройних сил України.

Окремі вітальні сторінки були присвячені і довгожителям села (В.О.Прусік, Є.Я.Борсук, С.Я.Савчук, Є.І.Прокопчук), і багатодітним сім’ям, яких у селі налічується 35, і подружнім парам Клодчиків та Химчиків, котрі в злагоді і любові  прожили 60 років спільного життя, і 6 іменинникам, які святкували свій день народження саме 14 жовтня.

Учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та вчителі, працівники  і вихованці дитячих садочків «Льонок», «Сонечко», директор будинку культури Ігор Ліцевич, народний  аматорський колектив «Нуйнівські співухи» вітали  земляків музичними та хореографічними композиціями, котрі присвятили і Україні, і рідному краю, і рідним батькам.

Дитячий зразковий фольклорний гурт «Берегиня» під керівництвом О.В.Теребейчик порадував всіх присутніх обрядом «Дружки» і нагадав ще раз про необхідність пам’ятати давні місцеві традиції і обряди, пов’язані з весіллям. До речі, ведучі свята повідомили, що протягом року у Нуйно створили сім’ї 6 пар, молодша з них – Василь та Ірина Лесніки.

Гучними оваціями зал зустрічав вихованців-козачків підготовчої групи дитячого садочка «Сонечко» за танець «Повзунець» під керівництвом В.Г.Антонюка.

Із теплими вітальними словами до нуйнівців звернулися сільський голова В.І.Ярощук та директор школи С.В.Лукашук. Вітаючи своїх односельців зі святом, вони подякували всім небайдужим до долі рідного села за активну участь у розквіті Нуйна, а також  вручили грамоти та подарунки юним художникам — переможцям конкурсу малюнка на тему «Моє село – мій острівець дитинства», який відбувся напередодні в школі між учнями початкових та середніх класів.

До свята Покрови та Дня Захисника Вітчизни у селі було проведено капітальний ремонт місцевого Обеліска Слави, побудованого ще у 1975 році. Зокрема, реставровано стелу та постать солдата-визволителя, виготовлено та встановлено мармурові плити з написом 86 загиблих односельчан у роки Другої світової війни, вивішено державний прапор. Всі роботи проводились безкоштовно працівниками сільської ради, будинку культури, школи, жителями села, за що виконком сільради висловлює велику подяку.

Слова безмежної вдячності хочеться сказати всім тим, хто долучився до цієї благородної справи: голові районної ради В.І.Сусу, депутатам районної ради, депутату обласної ради  А.Ф.Буську, директору ДП “Камінь-Каширське лісове господарство” В.П.Кузьмичу, покійному лісничому Нуйнівського лісництва С.П.Дяку, лісничому Сошиченського лісництва А.М.Ткачуку, підприємцям Г.І.Ліцевичу, Р.Г.Ярощуку, Г.П.Ліцевичу, а також Віталію та Валерію Сіжукам, В.Г.Мокійчуку, Л.Т.Назаревич, Н.М.Кадирі за надану допомогу. Нехай добро, яке ви зробили для нашого села, повернеться вам сторицею.

Тетяна ДЯК, вчитель української мови та літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Нуйно.

 

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *