Незалежна громадсько-політична газета

Товстолоба королівської величини зловили у Гуті-Камінській

с1Після проголошення української незалежності рибгосп ліквідували, а шефство над цими водними  плесами взяли на себе громада села та рибалки-природолюби із Каменя-Каширського. Вони щовесни зарибнюють ці водойми мальком, слідкують, щоб не вибивали тут рибу сітками та електровудками.

с2Турботливе ставлення до природи вилилося у добрий результат. За останні роки рибні запаси у водоймах почали відчутно відновлюватися, трапляються екземпляри, можна сказати, королівської величини. Розповідають досвідчені рибалки, що на ставах цьогоріч ловили коропів вагою 10 кілограмів.

А ось днями жителі села Гута-Камінська Максим Тороканець, Віктор Пархомович, Олександр Пащук, Михайло Монець, Віктор Тороканець та Руслан Вавдіюк, які прийшли сюди, щоб наловити риби на престольне свято свого села, упіймали рибину таких розмірів, що витягали вони її із води гуртом близько півгодини. Лускатий і потемнілий від віку товстолоб, якого через надмірний апетит називають ще водяною коровою, бо харчується він рослинністю, заважив 13 кілограмів 500 грамів. Довжина рибини від хвоста до губи сягнула майже півтора метра.

Один із учасників риболовлі Руслан Вавдіюк говорить, що вони навіть не сподівалися на такий трофей.

— Відчутно похолодало, перед цим останні кілька днів риба клювала неохоче, — із задоволенням ділиться враженнями рибалка.

За його словами, престольне свято — це свято всього села, це завжди добрий привід для жителів після служби зібратися гуртом.

— А яке ж свято в селі обходиться без дружніх посиденьок та застілля, — веде далі розповідь Руслан Вавдіюк. — От і ми вирішили долучитися, наловити риби та пригостити всіх бажаючих смачною рибною юшкою. На великий результат ми не надіялися. Але впіймали дійсно святковий трофей.

Більшу частину товстолоба рибалки засмажили. А з велетенської голови риби наварили цілий казан смачної юшки, якою пригощали всіх охочих. Страва вийшла такою наваристою, що коли захолонула, то перетворилася на драглі.

Розміри спійманого в Гуті-Камінській товстолоба вражають, однак він все ж поступається виловленому тут минулоріч представнику цього виду сімейства карпових риб. Як розповів ще один місцевий рибалка Віктор Пархомович, торік йому вдалося зловити на цій водоймі товстолоба вагою майже 17 кілограмів. А на підтвердження своїх слів він прислав нам і фото. До речі, найбільший спійманий в Європі товстолоб важив 71 кілограм.

Олесь Федорович,

с. Гута-Камінська.

 

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *