Незалежна громадсько-політична газета

Підсумки першого року депутатської діяльності Ірини Констанкевич

с1Сьома у рейтингу серед 88 нардепів Верховної Ради та перша з-поміж народних депутатів Волині. Так Громадянська мережа  ОПОРА оцінила роботу депутата від УКРОПу Ірини Констанкевич протягом 6-ї сесії Верховної Ради, що тривала з лютого по липень 2017 року.

с2Про це розповіла Ірина Мирославівна під час зустрічі із жителями Камінь-Каширського району, представниками районних установ, організацій, що проходила в рамках публічного звіту народного депутата про перший рік роботи у парламенті.
Зауважимо, що парламентська діяльність народних депутатів оцінювалася за показниками: відвідуваність пленарних засідань та профільних комітетів, підготовка законопроектів та проектів постанов, підготовка депутатських запитів та виступи; активність в окрузі (за кількістю приймалень народного депутата в окрузі та за його межами, проведенням особистих прийомів громадян, публічною активністю в окрузі, участю у роботі ОМС та звітуванням).
Також Ірина Констанкевич звернула увагу присутніх на зустрічі на те, що за перший рік роботи у парламенті вона подала 50 законопроектів, взяла участь у 110 пленарних засіданнях і пропустила лише 2 з поважних причин, провела у Верховній Раді 10 брифінгів, 8 разів виступала із парламентської трибуни. Протягом року депутатка розглянула 242 звернення лише від жителів Камінь-Каширщини. І це найбільша кількість серед інших районів округу. А зверталися до неї пенсіонери, афганці, розглядалися проблеми лікування дітей, порушувалася чорнобильська тематика, пенсійного законодавства.
Звернула увагу Ірина Констанкевич на те, що їй вдалося залучити в округ 27 мільйонів гривень із державного бюджету.
— Таку суму я «завела» на мій округ завдяки підтримці голови обласної ради Ігоря Палиці і всієї нашої команди (7 депутатів від УКРОПу у Верховній Раді). Це кошти, які ви просили у формі письмових звернень і я їх відстоювала,— звернула увагу нардеп.
Так, завдяки клопотанням Ірини Констанкевич було виділено 3,5 млн. грн. на будівництво школи у селі Осівці, 700 тис. грн на ДНЗ у селі Добре, 300 тис. грн на соціально-культурний центр у селі Карпилівка, 300 тис. грн на придбання медичного обладнання для Камінь-Каширської центральної районної лікарні. Місто Камінь-Каширський чекає надходження 3,1 млн. грн, передбачених постановою Кабінету Міністрів, на придбання спеціальної техніки та спеціального обладнання, необхідних для екологічно безпечного, роздільного збирання, сортування, знешкодження, захоронення, зберігання твердих та рідких побутових відходів.
— Політична демагогія, публічні виступи сприяють формуванню іміджу депутата-політика, але не завжди вони завершуються конкретними результатами. Ми ж працюємо так, щоб був позитивний результат, — зазначила Ірина Констанкевич. – На жаль, у нас в державі практикують так, що кошти спочатку виділяють на папері, а потім, коли гроші реально надходять на місця, їх не можуть освоїти – не встигають. Я ж хочу подякувати камінь-каширцям за те, що вони все зробили вчасно.
Як повідомила Ірина Констанкевич, зараз триває робота над формуванням бюджету на 2018 рік.
— Але ми сформували пропозицій на 5 мільйонів ще на цей рік. Пріоритети були надані медицині, щоб можна було придбати медичне обладнання для покращення матеріально-технічної, лікувальної бази Камінь-Каширської районної лікарні, — повідомила депутат. — З госпітальним округом нас брутально “кинули”. Тоді, коли інші області з такою ж кількістю населення отримали по 4-6 округів, ми маємо лише 3. А ковельчани вже чухають голову, як вони справлятимуться із тим потоком людей, якого очікують. Тож ми маємо підкріпити матеріально-технічну базу Камінь-Каширської ЦРЛ, щоб в подальшому вона надавала медичні послуги на належному рівні.

Про госпітальний округ

На продовження теми госпітальних округів до народного депутата звернувся заступник голови районної ради Сергій Дмитрук.
— Дякую Ірині Мирославівні за тісну плідну співпрацю, — сказав він. – І сьогодні хочу передати їй звернення наших депутатів. Воно стосується створення госпітального округу в Камені-Каширському. На жаль, наші попередні прохання і звернення не взяли до уваги і госпіспітальний округ у нас не затвердили. Не дивлячись ні на що, на минулій сесії районної ради було прийняте рішення продовжити боротьбу за госпітальний центр. Ми звернулися до голів партійних організацій району, щоб вас підтримали у Верховній Раді представники цих партій у цьому питанні. Також попросили сільських голів зібрати підписи серед населення щодо створення у нас госпітального округу. Якщо не чують голосу державних органів — то нехай почують голос народу. Ми переконанні: не можна нехтувати здоров’ям жителів нашого району.
На що Ірина Констанкевич зауважила, що у нестворенні Камінь-Каширського госпітального округу проглядається внутрішнє розбалансування.
— Коли дехто говорить, чому не створили у Камені-Каширському госпітального округу, зауважує: а що в тому Камені-Каширському є? Тоді ж виникає питання, а що було зроблено для тієї Камінь-Каширської лікарні, щоб ні в кого не виникало сумніву, що тут має бути госпітальний округ? Всі знали, що відбуватиметься медична реформа. Перед цим чотири роки говорили про госпітальні округи і, зокрема, Камінь-Каширський. Чому не можна було купити потужного рентгена, флюорографа, лапароскопічної стійки і мамографа? Якби було забезпечене це мінімальне обладнання, сюди зверталися б усі, — сказала Ірина Мирославівна. — Тому я говорю про те, що до 2018 року ми повинні серйозно підготуватися. Якщо буде стартувати ця реформа, ми маємо зробити все по-максиму, що в наших силах. Тому будемо працювати над зміцненням матеріально-технічної, лікувальної бази і боротися за округ. Я була і є з вами.
Присутня на зустрічі головний лікар Камінь-Каширської ЦРЛ Людмила Потягайло також висловила свою точку зору з приводу госпітального округу на базі районної лікарні.
— Звичайно, ми не втрачаємо надії на створення госпітального округу. Хоча маю сумнів, що нам вдасться ще щось змінити – поїзд уже пішов. Але за будь-яких умов медична допомога в районі надавалася і буде надаватися. Тепер наша лікарня має бути лікарнею інтенсивного лікування першого рівня. Це вищий рівень після окружної лікарні (в даному випадку в Ковелі). Завдяки вам у нашу ЦРЛ була закуплена дихальна апаратура. Тепер передбачаєте 700 тисяч гривень. Цього недостатньо, але хоч щось. Адже, щоб забезпечити належний рівень інтенсивної медицини, це має бути і комп’ютерна діагностика, і багато чого іншого, – підкреслила Людмила Адамівна.
Вона також порушила тему оплати праці лікарів. Зокрема, звернулася до народного депутата із проханням приділити увагу цьому питанню на законодавчому рівні. Адже сьогодні лікар (молодий спеціаліст) має 2500 гривень. За словами головного лікаря, навіть санітар, який має нічні чергування, отримує значно більшу заробітну плату. Вже є невтішна статистика того, що багато молодих спеціалістів відмовляються від роботи в Україні і їдуть за кордон.

Про стобихівську школу

Приїхали на зустріч із народним депутатом жителі Стобихівки. Як відомо 1 вересня батьки не пустили дітей до місцевої школи з вимогою збудувати у селі нову. Бо ж нині діюче приміщення є аварійним і не вміщає усіх учнів. Відтак тепер стобихівці звернулися до Ірини Констанкевич з проханням лобіювати їхні інтереси у Верховній Раді.
— Ми були дуже здивовані, коли звернулися письмово і усно до голови ОДА Гунчика, а у відповідь почули образи, — зачитав звернення односельчан сільський голова. — У нашій школі навчається 240 дітей. До 6 років на даний час є 210 дітей. Через 3 роки у нас не вистачить класних кімнат для навчання навіть у дві зміни. На даний час проводяться уроки у трьох пристосованих кімнатах будинку культури. А про їдальню, спортзал, туалети, обладнані кабінети фізики, хімії ми можемо лише мріяти.
Ірина Мирославівна пішла дещо на випередження стобихівців і уже, не чекаючи від них звернення, подала пропозицію передбачити у державному бюджеті на 2018 рік кошти на будівництво Стобихівської школи. Однак, як зауважила депутат, цього замало. Потрібно, щоб була підтримка і на місцевих рівнях влади, зокрема, і облдержадміністрації. Чималу роль тут відіграє також орієнтовна вартість школи. Тобто Міністерство має чітку позицію: проекти повинні бути такими, щоб вкладалися у здоровий глузд, для того, щоб запустити школу, а не розкошами дивувати.

Про залучені кошти на округ

Зрештою, зустріч відбулася у щирій атмосфері взаєморозуміння. Було висловлено чимало подяк депутатові Верховної Ради України за її плідну працю. Котушці дякували за відстоювання їхньої школи, сошичненці — за сприяння у придбанні дверей у їхній дошкільний заклад. Сільські голови казали своє спасибі за те, що Ірина Мирославівна не оминула увагою жодної сільської ради району при розподілі поміж них коштів. Наприклад, Черченський сільський голова Юрій Соколов зауважив, що Володимир Гунчик неправий, коли критикує такий розподіл коштів, адже без цих грошей, наприклад, черченці не змогли б реалізувати проект із запровадження використання сонячної енергії. А так вони ще й залучили близько півмільйона гривень коштів Міжнародного фонду.
На це Ірина Констанкевич зауважила:
— Так, Володмир Петрович мені сказав, що я “розбазарила” 27 мільйонів, які можна було спрямувати на один об’єкт. На що я йому відповіла: направила їх на 137 шкіл, 40 садочків, 8 будинків культури, 3 автобуси. Адже я спілкуюся з людьми, вивчаю їх потреби, аналізую звернення і допомагаю вирішувати їх проблеми. Я підтримувала вас і буду підтримувати як могтиму. А спільною командою ми будемо рухатися далі. Хай навіть малими кроками. Так, це невеликі перемоги, але вони є.
Водночас жителі Ворокомле попросили народного депутата посприяти ще у вирішенні питання розширення меж села. Адже у селі ось уже 8 років ряд сімей проживає у будинках, що знаходяться за його межами, і через це не можуть виготовити правовстановлюючі документи та провести до осель світло.

Про фінансову неспроможність місцевих бюджетів

Окрім того камінь-каширці порушили проблему нестачі коштів на виплату заробітних плат працівникам дошкільної освітньої ланки. Адже на даний час у районі існує заборгованість з виплати зарплат працівникам ДНЗ за два місяці. Голова райдержадміністрації Валерій Дунайчук, зазначив, що на виплату заробітних плат працівникам техперсоналу в навчальних та медичних закладах у бюджеті на 2017-й при потребі 52 млн грн. передбачили лише 30 млн. грн. Тому на кінець бюджетного року є йморівність виникнення боргу в сумі 17 млн. 115 тис. грн.
До речі, Валерій Савович висловив свою стурбованість з приводу змін у навантаженні на місцеві бюджети. А саме, у новому законопроекті про бюджет на наступний рік пропонують пільги на житлово-комунальні послуги перекласти на місцеві бюджети.
— За 2016 рік для 14042 пільговиків Камінь-Каширського району нараховано 10 млн. 621 тисячу грн. пільг на житлово-комунальні послуги. Крім того 1034 пільговикам нараховано пільг на послуги зв’язку на суму 293,8 тис. грн. У разі прийняття згаданого законопроекту навантаження на місцевий бюджет складатиме понад 12 мільйонів гривень. Ми місцевим бюджетом таку велику суму не зможемо покривати навіть при тому, що доходи району вцілому становлять приблизо 26 млн. грн. Окрім того є ще борг держави за 2015 рік перед перевізниками за пільгові перевезення у розмірі 238 тисяч. Не розрахувалися за послуги зв’язку, а це близько 550 тисяч грн. за 2015—2017 роки, — підкреслив голова райдержадміністрації.
Відтак нардеп пообіцяла більш детально вивчити дане питання. Вона зауважила, що у Верховній Раді зареєстрований проект державного бюджету на 2018 рік і цифри, що стосуються Волині, у ньому не оптимістичні.

* * *
Ірина Констанкевич вислухала та занотувала усі прохання жителів Камінь-Каширщини. А наостанок привітала усіх педагогів із професійним святом, вручивши їм відзнаки. Так, особистою подякою народного депутата відзначено директора, вчителя української мови НВК №1 м. Каменя-Каширського Людмилу Тішкову; директора, вчителя математики НВК №2 м. Каменя-Каширського Ганну Куницьку; директора, вчителя історії і правознавства ЗОШ с. Видерта Станіслав Назарчука; директора, вчителя зарубіжної літератури ЗОШ с. Залісся Лідію Карпук; заступника директора з навчально-виховної роботи, вчителя іноземної мови НВК №1 Наталію Макарчук; заступника директора з виховної роботи ЗОШ с. Карасин Ніну Виндюк; вчителя інформатики ЗОШ с. Раків Ліс Юліану Ніщик; вчителя географії ЗОШ с. Піщане Романа Пугача; вчителя математики НВК №2 Ірину Коренгу; вчителя початкових класів ЗОШ с. Раків Ліс Світлану Хомік; завідувача ДНЗ с. Сошичне Ганну Гаврилюк; завідувача ДНЗ №3 м.Каменя-Каширського Катерину Леснік.
Відзнаки від комітету з питань науки і освіти Верховної Ради отримали директор Камінь-Каширського ВПУ Василь Бряник та директор ЗОШ с. Полиці Роман Прокопчук, вчитель історії і правознавства НВК №2 Людмила Войчик.
Окрім того народний депутат Ірина Констанкеви запросила відзначених вчителів, сільських голів, міського голову на екскурсію до Верховної Ради у листопаді.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *