Незалежна громадсько-політична газета

Нове у призначенні допомоги малозабезпеченим сім’ям

За даними управління соціального захисту населення Камінь-Каширської райдержадміністрації, у районі налічується понад 1500 малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу.
Після збільшення розміру мінімальної зарплати у районі очікувалось певне зменшення кількості сімей, яким може бути призначена державна допомога. І їх таки поменшало порівняно із минулим роком.

Нещодавно Кабмін вніс чергові корективи у нормативно-правові акти, які знову ж таки можуть повпливати на кількість малозабезпечених. Так, набула чинності постанова Кабміну №454, якою внесено зміни у порядок надання допомоги малозабезпеченим. Зміни стосуються передусім сімей, у складі яких є безробітні особи.
Отже, як відомо, допомога призначається сім’ям, які мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї, що становить: для працездатних осіб – 21%, для дітей – 85%, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 100% відповідного прожиткового мінімуму. А право на призначення допомоги має та сім’я, члени якої працюють не менше 3 місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги. Разом з тим, якщо в сім’ї є члени родини, які не працюють, але вони в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; особи, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше, ніж до досягнення ними шестирічного віку; особи, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, за інвалідами II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичні особи, які надають соціальні послуги, то в такому випадку теж є підстави для призначення допомоги.
Як пояснюють фахівці, нововведення полягає в тому, що відтепер центр зайнятості щомісяця буде надавати (і, зрештою, вже надає) інформацію управлінню соціального захисту населення стосовно дотримання безробітними працездатними членами малозабезпеченої сім’ї законодавства про зайнятість. А саме — у частині сприяння своєму працевлаштуванню та припинення реєстрації як безробітної особи.
Це означає, що виплата коштів припиняється, якщо безробітний, який входить до складу сім’ї, котра отримує допомогу малозабезпеченим сім’ям, знімається із обліку в центрі зайнятості, але не працевлаштовується.
До речі, за словами директора центру зайнятості Лілії Дзямко, є декілька причин для зняття безробітного з обліку. Окрім працевлаштування, вступу до навчального закладу, призову на строкову військову або альтернативну службу це можливе, якщо людина не сприяє власному працевлаштуванню. Зокрема, у разі неявки у визначений день громадянина, який шукає роботу, для надання статусу безробітного, невідвідування безробітним центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку відвідування. Знімають з обліку у випадку виявлення факту подання недостовірних даних, або неповідомлення державної служби зайнятості про виїзд за межі України з метою працевлаштування чи провадження іншої діяльності, спрямованої на отримання доходу.
Хача статус малозабезпеченої, а отже і державну допомогу, можуть отримати і сім’ї, члени якої не всі є працевлаштованими. При райдержадміністрації діє комісія, яка може розглядати питання надання допомоги малозабезпеченим, якщо хтось із членів сім’ї не працює. Це стосується передусім багатодітних сімей. Також можливе призначення допомоги на підставі акта обстеження сім’ї і у випадку, коли один із її членів довго хворіє і це підтверджується відповідними документами.
Підготувала Тетяна ПРИХОДЬКО.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *