Незалежна громадсько-політична газета

3,1 мільйона гривень для міста

Постановою Кабінету Міністрів України під загальнодержавну екологічну програму для Каменя-Каширського передбачено саме таку суму. За ці кошти придбають контейнеровоз для перевезення твердих побутових відходів, вакуумний автомобіль для збору та перевезення рідких побутових відходів, мініекскаватор для захоронення відходів на полігоні 

 

Камінь-Каширська міськрада спільно з комунальним господарством з нетерпінням чекають, коли ж кошти надійдуть на рахунки, щоб можна було їх освоїти. Адже, як зазначила заступник начальника управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Вікторія Тимощук, кошти не є перехідними на наступний рік.

А витратити їх мають, відповідно до поданого запиту, передусім на придбання спеціальної техніки та спеціального обладнання, необхідних для екологічно безпечного, роздільного збирання, сортування, знешкодження, захоронення, зберігання твердих та рідких побутових відходів.

— Коли  обговорювалася можливість участі у загальнодержавній програмі, нам непросто було визначитися, на що в першу чергу залучити кошти з держбюджету. Адже проблем, над вирішенням яких слід працювати, у нас багато. Втім, проаналізувавши ситуацію та зваживши реальні можливості, ми все ж зупинилися саме на питанні сміття. Щоб зробити місто чистішим, міська рада спільно з комунальниками постійно працюють над вирішенням даної проблеми. Зокрема, закуповуємо та встановлюємо смітники, сміттєві баки, відбувається вивіз сміття з віддалених вулиць, проводяться толоки з прибирання міста. До них, що приємно відзначити, долучаються жителі міста, зокрема, члени протестантських церков, — говорить заступник міського голови Микола Шворак.

Відтак міська рада та комунальники вирішили продовжити та вдосконалити свою роботу у питанні боротьби зі сміттям на вулицях Каменя-Каширського. Тож був підготовлений запит, в якому передусім передбачалося придбання відповідної техніки для здійснення природоохоронних заходів. Це, зокрема, контейнеровоза для перевезення твердих побутових відходів на полігон (очікувана вартість 1250 тис. грн.), вакуумного автомобіля для збору та перевезення рідких побутових відходів на очисні споруди (очікувана вартість 400 тис. грн.), мініекскаватора для захоронення ТПВ на полігоні (очікувана вартість 850 тис. грн.).

— Окрім того в ході реалізаці даного проекту ми плануємо запровадити у місті роздільний збір сміття. Відповідно будуть закуплені 150 спеціальних контейнерів. А ще – 100 малих урн для сміття, — розповідає начальник комунального господарства Ігор Каденчук.

Він також зауважує, що кошти на проект Каменя-Каширського були виділені за сприяння та підтримки народного депутата України Ірини Констанкевич. Міська ж рада вважає, що Кабімін дав своє добро також зважаючи на солідний відсоток співфінансування. Бо поряд із 3 млн. 100 тис. грн з державного бюджету на запровадження роздільного сміттєзбирання у нас 300 тисяч гривень дає ще й  міська рада та 100 тисяч — комунгосп. А поряд із Камінь-Каширським свої запити у Міністерство подавали також Любешів, Маневичі та Ківерці (їхні ж пропозиції не були підтримані).

Втім кошти з держбюджету ще не надійшли. Але у міській раді та ВУЖКГ вже готуються до їх освоєння. Спецтехніку підшукали, залишається виставити оголошення та придбати її через PROZORO. За словами Миколи Шворака, відповідно до законодавства триватиме ця процедура від одного місяця, залежно від кількості учасників торгів.

Наразі, щоб пришвидшити процедуру та встигнути освоїти кошти до кінця року, проводяться консультації з приводу того, чи можна розпочинати закупівлю техніки без обіцяних 3100000 на рахунку. Адже, як наголосила Вікторія Тимощук, мінприроди дало роз’яснення, що вже можна починати проводити тендерні процедури на очікувану вартість. Для проведення тендеру може бути підставою постанова Кабінету Міністрів України.

Отже, місто, готуйся до роздільного сміттєзбирання! Вже тепер Ігор Миколайович звертається до жителів Каменя-Каширського, щоб вони визначалися, де на своїх вулицях бажають поставити контейнери для роздільного збору сміття.

— Варто зазначити, що контейнери встановлюватимуться лише на тих вулицях, жителі яких укладуть договір із комунальним підприємством на вивезення сміття, — уточнює Ігор Каденчук.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

 

 

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *