Незалежна громадсько-політична газета

Володимир Маковецький: Хотешівська громада не підтримує об’єднання з Бузаками

 

Децентралізація через об’єднання у самодостатні територіальні громади сьогодні подається її прихильниками як єдиноправильна реформа, завдяки якій передусім сільські території отримають шанс на розвиток. Однак безпосередньо в сільській глибинці нашого району не всі сільські голови такої думки. Приміром, серед таких — Хотешівський сільський голова, якому селяни на минулих виборах уже втретє довірили цей відповідальний пост. Володимир Маковецький сам завітав до редакції і напросився на інтерв’ю

VLUU L210  / Samsung L210

— Володимире Федоровичу, до 15 серпня ваша громада має шанс добровільно утворити разом з іншими об’єднану територіальну громаду з центром у Бузаках. Що скажете?

— Однозначно жителі сіл, які входять до нашої сільської ради, проти цього. Це один із кроків, який, я переконаний, сприятиме занепаду Хотешова, Котуша. Хотешів за часів Польщі завжди був адміністративним центром. Сьогодні, доки в селі не відновлено економіки, виробничих потужностей, наш населений пункт не готовий до приєднання.

— Володимире Федоровичу, наступне запитання, можливо, буде не цілком приємним для вас. Упродовж трьох своїх каденцій на посаді сільського голови ви пробували реалізувати багато проектів, але  кожен з них так і залишився порожніми словами.

— Для пояснення цього є багато об’єктивних причин, які криються у тому ж державному фінансуванні. Приміром, ми хотіли сполучити наш населений пункт із селом Черче, збудувавши моста. Але на це забракло фінансових ресурсів у нашому селі. Держава теж не захотіла профінансувати цю справу. І ось ми маємо результат. У світлі децентралізації влади голови об’єднаних громад змушені будуть ще більше рахувати кожну бюджетну гривню. Саме тому вони звертатимуть увагу, як я думаю, на ті населені пункти, які матимуть для них вагу. А такі віддалені села, як наше, і далі залишаться без фінансування.

— Об’єднання, а точніше, як у вашому випадку, приєднання, — не завжди приємний процес. Тим не менше, після утворення нової громади, ви матимете із центром у селі Бузаки свій маленький район, пряме державне фінансування. Можливо, це буде для ваших сіл краще?

— Наші населені пункти не готові об’єднуватися із Бузаками. Я переконаний, що новоутворена громада буде фінансово неспроможною забезпечити функціонування сіл.  А якщо сільрада залишиться у нашому селі, то ми зможемо самостійно  ефективно господарювати. Нещодавно ми написали з громадою проект, подали його на міжнародний конкурс “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” і виграли гранд, за кошти якого замінили вікна і двері у Хотешівській школі.

— Тобто можна сказати, що ви особисто проти територіально-адміністративної реформи?

— Ні! Я проти силових методів приєднання до сіл, які малоефективні в управлінні великими територіями. Головною вадою нинішньої реформи залишиться те, що нові об’єднані громади не матимуть, як і раніше, фінансової самодостатності. По-перше, податкова база залишилася такою ж, як і була. А частка місцевих податків у місцевих бюджетах є мізерною. Основні податки будуть надходити до державного бюджету. По-друге, щоб нові громади були фінансово спроможними, на їх теренах потрібно розвинути економіку, інвестувати кошти хоч у якесь виробництво.

І тому жителі сільрад не готові до об’єднання. Адже наші люди потребують чіткого розуміння: в чому все-таки полягає реформаторська ідея? Вони не хочуть об’єднуватися заради данині моди, заради принципу “роби що небудь, аби бачили, що ти щось робиш”. Те, що від одних заберуть й іншим віддадуть, — це не реформа, це знищення органів місцевого самоврядування на селі.

 

Спілкувався Олесь Федорович.

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *