Незалежна громадсько-політична газета

Чарівним полісянкам аплодував Кривий Ріг

19510426_315647848883737_6331940843064336356_nВокальне жіноче тріо районного будинку культури у складі Олени Комар, Людмили Лесик, Олени Козік та виконавиця народних пісень із села Грудки Світлана Сотнік стали переможцями VII Всеукраїнського фестивалю народної творчості “Червона калина”.

Нещодавно із пісенним творчим візитом камінь-каширці відвідали Кривий Ріг, де побували на VII Всеукраїнському фестивалі народної творчості “Червона калина”. Засновниками фестивалю-конкурсу, котрий ось уже сьомий рік  поспіль скликає у мистецьке  коло талановитих особистостей з усієї України, є відома співачка, ведуча телепередачі “Фольк-мюзік”, народна артистка України Оксана Пекун та продюсер цього телевізійного проекту Володимир Коваленко. Слід сказати, що саме Оксана Пекун  і стала головним ініціатором щодо участі у фестивалі творчих колективів із Камінь-Каширщини, адже вже добре знає, чого варті завзяті поліщуки. Тож проігнорувати таким поважним запрошенням ми просто не мали права і, не зважаючи на відстань у тисячу кілометрів, із задоволенням погодились на участь у такому конкурсі.

Криворіжці зустріли волинян надзвичайно тепло, як особливих гостей. Якщо із попередніх років творчих гастролей різними куточками нашої країни згадується, що Волинь багатьом асоціювалась із «бандерівцями», то сьогодні дуже приємно було почути порівняння на кшталт: “Нарешті побачили справжніх українців”.

Отже, серед більше 100 художніх колективів різних жанрів та номінацій, адже фестиваль тривав упродовж чотирьох днів, — і вокальне жіноче тріо Камінь-Каширського районного будинку культури у складі Олени Комар, Людмили Лесик, Олени Козік та виконавиця народних пісень із села Грудки Світлана Сотнік. На схід країни вирішили повезти пісні, що народилися саме на Поліссі, котрі звучать ще з глибин прароду — з наших пшеничних ланів та повноводих озер, з лісів-пралісів та неньок-колисок. Звичайно, така творчість вразила і учасників фестивалю, і членів журі, серед яких — провідні фахівці мистецьких навчальних закладів з усієї України. Тож голова журі, професор Київського університету мистецтв, заслужений працівник культури України Петро Андрійчук зазначив, що «саме народна пісня, її першоджерельні витоки — це те, що надзвичайно цінне сьогодні, бо то наш початок, наше коріння і наша глибина».

За оригінальність та високу виконавську майстерність і вокальне тріо, і Світлана Сотнік посіли перші місця у своїх номінаціях і отримали право на участь у гала-концерті фестивалю. Церемонія нагородження та гала-концерт проходили у великій концертній залі Криворізького муздрамтеатру ім. Тараса Шевченка: вишукана сцена, оснащена найновішим технічним обладнанням, галантні ведучі, урочиста атмосфера — то неповторні миті для кожного, хто має причетність до творчості. У такі хвилини ти чітко відчуваєш себе частинкою  України, її величної історії та культури, її талановитого та нездоланного народу, і пісня, що ти співаєш, здається такою потрібною, важливою та особливою.

Під час церемонії нагородження Оксана Пекун вручила найбільш цікавим та оригінальним колективам запрошення на зйомки телепередачі “Фольк-мюзік”, що відбудуться у вересні цього року. Серед таких — і вокальне тріо із Каменя-Каширського. А це ще один стимул до вдосконалення майстерності свого співу, пошуку нових самобутніх форм виконання, і, звичайно, пошуку та вивчення нових, давно забутих пісень, які не вмирають тому, що справжні.

Висловлюємо щирі слова подяки всім, хто сприяв у поїздці:  начальнику відділу культури райдержадміністрації Євгенії Кіндратівні Сидорчук, підприємцям нашого міста (за надану спонсорську допомогу) Олегові Берестюку, Анні Мисік, Лілії Бобко, В’ячеславу Гноянцю.

Олена КОЗІК.

Камінь-Каширський — Кривий Ріг.

19894715_315647692217086_1816191915832475279_n

 

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *