Незалежна громадсько-політична газета

Лікування хребта дідівським методом

Відомо, що не варто судити про вік людини лише за кількістю прожитих років. Адже, окрім паспортного віку, є й біологічний. Хтось у шістдесят почуває себе молодим і бадьорим, а хтось у тридцять скаржиться на здоров’я і виглядає удвічі старшим.

І досить часто причиною бід виявлялися порушення у тій чи іншій ділянці хребта.

А я хочу поділитися «секретом» здоров’я своєї родички, який реально допомагає.

Пригадую, маленьким хлопчиком я спостерігав за прабабусею Наталкою. Вона прожила дев’яносто років і, будучи вже у поважному віці, любила поратися по господарству, працювала на городі. Пам’ятаю, як раненько, розтопивши у печі, прабабуся спочатку вигрівала біля полум’я поперек, плечі, потім підходила до дверей і, як сама казала, розминала спину біля «ушака».

Ці спостереження я зміг пояснити і зрозуміти, вже закінчивши вуз і здобувши спеціальність лікаря реабілітолога. Почав працювати над темою профілактики захворювань органів опорно-рухового апарату. Разом із дідусем Іваном Прокоповичем, який на жаль вже покинув цей світ, ми розробили комплекс вправ, які рекомендуємо виконувати усім, а особливо – дітям. Я відвідав багато шкіл, спілкувався з учителями, батьками. І приємно, що люди починають розуміти, наскільки важливо змалечку турбуватися про здоров’я, про стан хребта.

А от від багатьох представників старшого покоління, з якими зустрічався у селах рідного поліського краю, зміг ще й багато чого довідатися. Від них знову почув призабуте слово «ушачок». Так, коли напитував, у чому секрет їхньої працездатності, адже літнім людям часто докучає біль у спині, суглобах, у відповідь чув: «Ми не мали масажерів-тренажерів, то нас виручав  «ушак» – одвірок чи «косяк». Поспілкувавшись із земляками, я зробив висновок: простенькі, на перший погляд, вправи – це набуток народної медицини. Їх варто виконувати кожній людині, починаючи з дитячого віку і до старості. Здоровим ці заняття допоможуть запобігти захворюванню хребта, а хворим полегшать самопочуття.

Ці вправи слід виконувати по дві хвилини кожну, залежно від самопочуття. Якщо є можливість, попередньо треба зробити витяжіння хребта на перекладині: 5-10 секунд жінкам, 20-30 секунд чоловікам. Так само і після закінчення вправ.

Раджу перевірити у себе, у своїх дітей гнучкість хребта. Треба лягти на спину й спробувати підняти обидві ноги під прямим кутом. Якщо випрямити кінцівки не вдається, значить, є порушення в поперековому відділі, треба звернутись до лікаря.

Щоденно зранку і ввечері корисно виконувати ще одну просту вправу: лежачи на животі, дев’ять разів спробуйте дістати п’ятками сідниць. Для корекції хребта: лягаємо на спину на килимку біля стіни і, піднявши ноги на стіну під прямим кутом, прагнемо сідницями дістати стіни. Працюйте щоденно – і позитивні результати обов’язково будуть

Вправа 1. Починаємо з куприка. Вихідне положення –

ноги нарізно, вістряк «ушака» (одвірка) знаходиться по центру крижового відділу хребта, маятниковими рухами масажуємо зону сідничної ділянки.

Вправа 2. Вістряк «ушака» – на попереку, ноги витягнуті вперед,                        голова нахилена донизу. Маятниковими рухами масажуємо                  поперек.

Вправа 3. Вихідне положення – спина рівна, вістряк «ушака» – по центру хребтового стовпа між лопатками. Спершись спиною, маятниковими рухами масажуємо м’язи верхнього плечового пояса.

Вправа 4. Вістряк «ушака» – по центру хребтового стовпа, притискаючи грудний та крижовий відділи хребта, рухаємося на раз – вниз напівприсяд, на два піднімаємося, не відриваючи спини.

Вправа 5. Вістряк «ушака» – на з’єднанні шийно-грудного відділу. Масаж цього відділу хребта попереджує виникнення так званого остеохондрозного хомута.

Кожен господар має зробити вдома перекладину в коридорі чи веранді, аби виходячи з дому, повисіти на ній від 10 секунд до 1 хвилини. Це неважко, незатратно в часі, але дуже ефективно для профілактики багатьох хвороб. Адже науковці довели, що певна ділянка хребта «відповідає» за виникнення того чи іншого захворювання.

хребет

 

НОВИНИ, ЗДОРОВ'Я

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *