Незалежна громадсько-політична газета

З колегії райдержадміністрації

До Великодня — з чистою душею і порядком на вулиці

Цілком закономірно, що в процесі життєдіяльності людина продукує відходи в побуті, домашньому господарстві, на виробництві тощо. І для їх складування у кожному населеному пункті відводяться спеціальні місця, тобто сміттєзвалища. Однак, не всі, як мовиться, до них дорогу знають. Тобто не кожен виявляє бажання везти непотріб у відведене місце, а звалює прямісінько при дорозі, в лісосмузі чи ще десь. А є й такі, і про це треба казати відверто, які лінуються не те що вивезти сміття, а поприбирати його біля свого обійстя.

Тож невипадково минулої п’ятниці, напередодні світлого великоднього свята, питання наведення належного порядку у населених пунтах району було розглянуто на колегії райдержадміністрації, яку провів її голова Валерій Дунайчук. Доповідач Орина Чосік — начальник відділу житлово-комунального господарства апарату РДА, коротко зосередила увагу присутніх на об’єктах і місцях, що передусім мають потрапити в зону уваги відповідальних за проведення благоустрою. Серед них — присадибні ділянки приватних будинків і прибудинкові території багатоповерхівок, узбіччя доріг, парки, сквери, дитячі майданчики, кладовища, пам’ятні місця і пам’ятники, прибережні смуги водойм, стихійні і офіційні сміттєзвалища і т.п. Як позитив було відзначено, що комунальники встановили у місті 70 нових урн для сміття, з учнями шкіл проведені екологічні суботники. На окрему увагу заслуговує ініціатива представників протестантських церков міста, які дві суботи поспіль проводили акцію “Чисте серце — чисте місто” з метою наведення благоустрою в Камені-Каширському. До цього заходу долучилися близько двох сотень людей. Такої ж подяки варта безкорислива справа працівників ДП “Камінь-Каширське лісове господарство”. Вони висадили в міському парку дубову і каштанову алеї.
Але, на жаль, маємо і протилежні приклади. Наприклад, голова РДА Валерій Дунайчук серед іншого зазначив, що окремі сільські голови не те що не поспішають самі прибрати хоча б біля сільрад, а просять, аби на ці роботи виділили людей через службу зайнятості. Оце дожилися! Добрим словом голова виконавчої влади району відзначив ряд виконаних робіт. Так, похвальне “Молодці!” він адресував керівництву і працівникам лісгоспів за впорядкування рекреаційних пунктів, комунальникам — за вирізані дерева і чагарники на міському кладовищі.

Сільські ради працювали над розвитком громад

Періодично на колегі РДА сільські голови інформують її учасників про роботу виконавчих комітетів щодо виконання делегованих повноважень та вимог законів України “Про звернення громадян”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”. Цього разу з трибуни про це говорили голови Броницької, Бузаківської, Видричівської і Воєгощанської сільрад відповідно Петро Кошелюк, Микола Панасюк, Ольга Царик і Наталія Ковальчук.

Так, серед очевидних плюсів у роботі очільника броницької громади Петра Кошелюка і членів виконкому — освітлення вулиць села, ремонт доріг, благоустрій, виконання дохідної частини сільського бюджету. “Досвід Петра Марковича у вирішенні цих питань може слугувати прикладом для кожного сільського голови району”, — зауважив голова РДА Валерій Дунайчук. Бо й справді так. Як повідомив Петро Кошелюк, село сьогодні освітлюють 300 ліхтарів. Яка ще громада може таким похвалитися? Або ж сільрада своїми силами спромоглася влаштувати білощебеневе покриття 450 метрів дороги по вулиці Польовій. Чим погано? Крім того, чк зазначив сільський голова, планується висипати щебенем півкілометра дороги по вулиці Перемоги. Петро Кошелюк подякував тим односельчанам, які розуміють сільського голову і знаходять можливість надати допомогу у вирішенні проблем громади. Водночас відзначив і те, що знаходяться й недоброзичливці чи то заздрісники, які вміють лише скарги писати, вносити неспокій в життя громади.

Однією з найголовніших проблем бузаківської громади, наголосив її голова Микола Панасюк, — завершення реконструкції ДНЗ. На ці роботи сьогодні потрібно у межах 10 млн. грн. Ні сільський, ні районний, ні обласний, ні усі разом взяті бюджети не осилять такого обсягу фінансування. Тому тут уся надія на державу. На відміну від броницького колеги не може Микола Панасюк вирішити питання освітлення сільських вулиць. І не тому, що не хоче. Це вкрай складно зробити з огляду на технічні причини. Після урагану, що пронісся районом влітку 1997 року, в селі було замінено електролінію. Опори енергетики встановили не вздовж дороги, як зазвичай, а за 20-30 метрів від неї, тобто поближче до будинків, аби легше і з меншими затратами можна було “кинути” проводи до кожної з хат. Ось тепер і маємо. Аби освітлити вулиці, хоч бери та встановлюй нові опори.

Виконання дохідної частини бюджету добре забезпечується у Видричівській сільській раді. Як зазначила сільський голова Ольга Царик, планові показники за підсумками першого кварталу виконані на 38 відсотків до річного призначення. Серед проблемних питань Ольга Михайлівна назвала нормативно-грошову оцінку земельних ділянок, що знаходяться поза межами населених пунктів. Для цього сільраді потрібно 50 тис. грн. Зважила Ольга Царик за потрібне сказати і про сільський будинок культури. Справа в тому, що, за її словами, половину приміщення закладу культури орендує відділ освіти під спортзал для місцевої школи, а решта — в аварійному стані. Передусім потребує заклад нової покрівлі.
Свої позитивні переваги має і Воєгощанська сільська рада. Ось для початку хоча б кілька цифр. У селі діє загальноосвітня школа на 346 місць. І навчається в ній 342 учні. Або ж. Сільський дитсадок розрахований на 32 місця, але відвідують його аж 97 діток. Зі слів сільського голови Наталії Ковальчук стало зрозуміло, що тут добре налагоджена робота щодо участі в різного роду проектах і, відповідно, залученні коштів. На такі кошти проводилися роботи в ДНЗ, будинку культури, вимощування території бруківкою біля соцзакладів. Задіяти сторонні кошти Наталія Павлівна сподівається і на заміну котла в школі. У цьому вона сподівається на допомогу народного депутата України Ірини Констанкевич. Як приклад для усіх сільських голів району голова РДА Валерій Дунайчук навів досвід воєгощанської громади в утриманні команди пожежної охорони. Три працівники забезпечують надійну роботу бойового розрахунку. Воєгощанська сільрада, наголосив Валерій Дунайчук, сама справляється з гасінням локальних загорянь на торфовищах, не просить допомоги в керівників району.

Після коротких виступів сільських голів висловили свої зауваження і пропозиції керівники структурних підрозділів РДА та інших служб. Так, наприклад, начальник фінансового управління РДА Валерій Бортнійчук зауважив, що у даний час влада не може допомогти фінансово тим же сільрадам у вирішенні якихось господарських проблем, поки не буде вирішено проблему нестачі коштів установам району на заробітну плату. Такий дефіцит сьогодні складає 20 мільйонів 800 тисяч гривень.
Досить про актуальні і змістовні речі говорила начальник Камінь-Каширського відділення Ковельської ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області Ірина Платонова. Вона закликала усіх сільських голів активізувати роботу щодо виконання доходів від податку на землю. Взагалі у цю роботу не включилися, за її словами, Хотешівська і Черченська сільради. Тамтешні сільські голови не подали навіть інформації на листи фіскальної служби. Також Ірина Платонова акцентувала увагу на недолікові, що присутній в роботі усіх сільських голів. Мова ведеться про легалізацію торгівлі в селах підакцизними товарами, зокрема алкогольними напоями, тютюновими виробами тощо. Із жодної сільради фіскальна служба не отримала відповідної інформації. На підтвердження сказаного голова РДА Валерій Дунайчук навів такий приклад. На одній з обласних нарад було названо села Верхи, Мельники-Мостище і Рудка Червинська як такі, підприємці яких не придбали жодної ліцензії на торгівлю підакцизними товарами. “Невже у цих селах не торгують цигарками, пивом тощо?” — підсумував голова РДА.
Петро ТРОФИМЧУК.

Please enter banners and links.

Влада

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *