Незалежна громадсько-політична газета

До ЗНО-2017 готуйся вже сьогодні

с1До зовнішнього незалежного оцінювання ще трохи є часу, але підготовка до нього  вже не просто триває, а кипить. Майбутні абітурієнти не лише наполегливо гризуть граніт науки, а й слідкують за усіма новинами, що стосуються вимог та умов ЗНО. А отже сьогодні про те, що треба знати про ЗНО-2017, поговоримо із методистом районного відділу освіти Ганною Лук’янчук.

817ff1223ba8a99b6d1ce14a16b9cb0c_XL— Ганно Батломеївно, коли проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання у наступному році?
— Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України воно проходитиме з 23 травня до 15 липня.
— Скільки предметів треба буде у 2017-му скласти на державній підсумковій атестації (ДПА), а скільки – на ЗНО?
— Обов’язково слід скласти 3 предмети на ЗНО і ДПА. За бажанням випускник може скласти ще четвертий для ЗНО. Але не більш як із чотирьох предметів із 12 запропонованих.
— А яким є перелік предметів на вибір цього року?
— Це українська мова і література, математика, історія України, англійська, німецька, французька, іспанська, російська мови, фізика, хімія, біологія, географія.
— Із яких предметів ЗНО є обов’язковим?
— З української мови та літератури, історії України або математики та одного предмету на вибір учня.
— А чи є обов’язковим ЗНО з іноземної мови?
— Ні. 2016 року англійська була обов’язковою для ДПА, але цього разу цю норму відмінили. Можна скласти англійську як предмет на вибір, якщо вона потрібна для вступу.
— З яких предметів зараховуються результати тестування як результати ДПА?
— Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (української мови), математики або історії України (період XX – поч. XXI століття), а також ще одного навчального предмета за вибором випускника зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації (ДПА). До речі, як ДПА оцінюють лише частину завдань, що містяться у сертифікаційних роботах із цих предметів.
— Ганно Батломеївно, чи буде проводитися пробне ЗНО?
— Так, буде. Пробне ЗНО – це тестування, що відбувається у форматі ЗНО з максимальним відтворенням процедури. Воно потрібне для того, щоб учасник ЗНО отримав уявлення про порядок проходження іспиту і був готовий до нього. Також — це спосіб перевірити свої знання. Пробні ЗНО-2017 відбудуться 1 та 8 квітня 2017 року (1-го – українська мова та література, 8-го – англійська мова, біологія, географія, іспанська мова, історія України, математика, німецька мова, російська мова, фізика, французька мова, хімія). Реєструватися на пробне ЗНО треба упродовж10-31 січня, участь платна – приблизно 120 грн за один предмет. Хоча у разі затвердження у Законі України «Про державний бюджет 2017 року» змін соціальних стандартів – ціну за участь у пробному ЗНО-2017 можуть змінити.
— Хто може стати учасником пробного ЗНО?
— Та впринципі всі, хто виявив бажання побачити процедуру проведення тестування і випробувати свої сили напередодні складання основних іспитів. Тобто окрім випускників 2017 року такою можливістю можуть скористатися випускники і попередніх років. Кожен, хто має намір пройти пробне ЗНО, отримає можливість ознайомитися із процедурою проведення ЗНО 2017, максимально наближеною до основної; попрацювати із тестовими зошитами та заповнювати бланки відповідей; навчитися правильно розподіляти час під час написання тесту; пройти психологічну адаптацію в аудиторії і пункті проведення ЗНО; перевірити та оцінити рівень знань із предметів. Завдання для пробного ЗНО, що створюються у формі предметних тестів, відповідають програмам ЗНО, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання. Більше інформації про проведення пробного ЗНО розміщено в розділі «Пробне ЗНО» на сайті Львівського РЦОЯО – www.lvtest.org.ua або на сайті Українського ЦОЯО – testportal.gov.ua. Майбутні абітурієнти можуть відвідати сайт www.lvtest.org.ua та пройти он-лайн тестування з метою належної підготовки до ЗНО 2017.
— А як зареєструватися на пробне ЗНО?
— Перш за все слід зайти на сторінку реєстрації на пробне тестування, заповнити реєстраційну форму, створити особистий кабінет, вибрати предмети пробного ЗНО. Сформовану квитанцію про оплату роздрукувати і оплатити. Учасником пробного ЗНО може бути той, хто зареєструвався і оплатив участь.
— Багатьох цікавлять і такі питання: чи можна перездати ЗНО в додаткову сесію; чи можна вступити без ЗНО на контракт?
— В обох випадках відповідь буде негативною. Якщо ви отримали невисокий результат, скласти ЗНО ще раз можна лише наступного року. А з приводу другого запитання, то для вступу до вищих навчальних закладів – як на бюджет, так і на контракт – потрібні сертифікати ЗНО. Зауважу також, що у 2017 році будуть дійсні сертифікати ЗНО і 2016-го року. Отже, за наявності двох сертифікатів 2016 і 2017 років можна поєднувати кращі результати у них (з одного чи кількох предметів) для вступу у 2017 році.
Спілкувалася Тетяна ПРИХОДЬКО.

Please enter banners and links.

ІНТЕРВ'Ю

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *