У вівторок, 6 грудня, в актовій залі приміщення районної ради відбулися урочистості з нагоди Дня Збройних Сил України. Цьогоріч українська армія відзначає 25 річницю зі свого дня народження. Саме 6 грудня 1991 року було ухвалено закон України “Про Збройні Сили України” і саме з того дня почалося становлення нашого війська.
Історично на долю ЗСУ від самого початку випала нелегка доля. Економічна розруха 1990-х років та масова приватизація земель та армійських приміщень призвели до того, що чимало військових частин зникли зі стратегічної карти України. Лише у сусідньому з нашим районом місті Ковелі було розквартировано чотири потужних боєздатних армійських підрозділи, в одному з яких, до речі, розміщувалися ударні ракети середньої дальності. І якщо на початку 1990-х років Україна за військовим та ядерним потенціалом була третьою країною у світі, то через недалекоглядну та зрадницьку політику попередніх керманичів країни, які в буквальному сенсі роздавали військові ресурси нинішньому агресору — Російській Федерації, у 2014 році наші Збройні Сили опинилися у критичній ситуації. І саме в такому стані офіцерам та солдатам ЗСУ, воїнам-добровольцям та мобілізованим довелося прийняти перші бої на Донбасі з проросійськими бойовиками та регулярними підрозділами армії РФ.
На перших порах деморалізовані підлим ударом, але не зламані духом, воїни ЗСУ та добровольчі батальйони, які поступово влилися у їх лави, завдяки потужному волонтерському рухові піднімалися на ноги. І вже не на плацу чи в казармах, а у полум’ї війни гартувалася новітня українська армія. Сьогодні її без перебільшення можна назвати однією з найбоєздатніших армій Європи, адже в жодній країні ЄС кількість людей з досвідом бойових дій не сягає такої колосальної цифри — понад 250 тисяч. За два ж роки АТО на Сході за офіційними даними загинуло понад 2,5 тисячі воїнів ЗСУ і понад 8 тисяч отримали поранення.
Саме тому урочистості з нагоди Дня Збройних Сил України в Камені-Каширському відбувалися без особливих веселощів. Сьогодні це свято для кожного ветерана АТО сповнене болю за полеглими товаришами. А тому у багатьох присутніх воїнів під час виконання колективом районного будинку культури та вихованцями дитячої школи мистецтв патріотичних пісень на очах з’являлися сльози. І надзвичайно хвилююче по закінченні заходу було чути, як ветерани війни на Донбасі дякували їм за подаровані емоції.
Також на заході окрім воїнів та представників районної влади були пристуні волонтери району, які напередодні, 5 грудня, також відзначали своє професійне свято. Кожен воїн, який побував на Сході, знає, що саме волонтери у перші місяці АТО (зрештою роблять це і сьогодні) забезпечували армію всім необхідним, а тому вклад їх в антитерористичну операцію, яка насправді є російсько-українською війною, надзвичайно безцінний.
По завершенні урочистостей з нагоди 25 річниці з дня народження ЗСУ присутні воїни провели збори. На них учасники АТО вирішили створити громадську організацію “Ветерани АТО”, яка за суттю своєї роботи буде вирішувати нагальні повсякденні проблеми демобілізованих учасників бойових дій на Сході України. Очолив нову спілку воїн-розвідник Андрій Чурак, його заступником став Валентин Мельник, а секретарем організації — один з найактивніших волонтерів району Сергій Шумік. Сергій Шумік розповів, що до цієї новоствореної спілки долучатимуть не лише ветеранів війни на Донбасі, а й людей та приватних підприємців з активною патріотичною позицією. Таким чином воїни, не чекаючи допомоги від держави, будуть консультувати своїх бойових побратимів з питань соціального захисту, працевлаштування та різноманітних юридичних та особистих питань.
Сергій Шиліпук.