Незалежна громадсько-політична газета

Правову допомогу надають безоплатно

З 1 вересня цього року у місті Камені-Каширському розпочало свою діяльність новостворене бюро безоплатної правової допомоги. Багато жителів району вже встигли скористатися його послугами, однак, як виявляється, чимало камінь-каширців і досі не знають, що в нашому місті тепер є можливість отримати безкоштовну юридичну консультацію.

 Діяльність бюро правової допомоги спрямована на досягнення декількох цілей. Так, звернувшись сюди, кожен громадянин має змогу не лише отримати безкоштовні юридичні консультації, а й в разі необхідності отримати доступ до адвокатських послуг за державний кошт. Тобто асортимент юридичних послуг, які тут можуть отримати громадяни, надзвичайно широкий. Більш  детально про роботу організації нашим читачам повідала заступник начальника Камінь-Каширського бюро безоплатної правової допомоги Інна Бондар.

IMG_1601

— Насамперед бюро безоплатної правової допомоги покликане виконувати правоосвітню функцію, – наголошує Інна Бондар. Так, наше завдання в першу чергу полягає у підвищенні рівня правової грамотності мешканців району. Як доводить практика, через специфіку життя у сільській глибинці люди у більшості випадків не мають можливості оволодіти хоча б початковими знаннями в галузі юриспруденції. А тому наша основна мета – консультувати громадян у правових питаннях, з якими їм доводиться стикатися у повсякденному житті. Ми ознайомлюємося з їхніми проблемами, вивчаємо та роз’яснюємо, яким чином ці проблеми можливо вирішити у правовому полі. У такий спосіб ми здійснюємо надання безоплатної первинної правової допомоги, а також забезпечуємо доступ до вторинної правової допомоги. Для нас найголовніше, щоб люди мали можливість реалізувати свої законні права.

— Інно Павлівно, роз’ясніть, будь-ласка, нашим читачам, у чому полягають первинна і вторинна правові допомоги та яка між ними різниця?

— Первинна правова допомога включає в себе вже згадані нами консультації, роз’яснення з різноманітних правових питань. Безоплатна вторинна правова допомога згідно із Законом включає такі види правових послуг, як захист від обвинувачення, здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також передбачає у собі  складення документів процесуального характеру.

– Хто має право на отримання безоплатної первинної та вторинної допомоги після звернення у бюро?

– Безкоштовну первинну правову допомогу може отримати кожна людина без винятку. Як ми вже зазначали, саме на цьому й базується наша діяльність. Право ж на безоплатну  вторинну правову допомогу згідно із статтею 14 закону «Про безоплатну правову допомогу» мають такі категорії громадян, як малозабезпечені особи, тобто люди, середньомісячний сукупний дохід сім’ї яких нижчий суми прожиткового мінімуму, а також інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб. Також на безкоштовну вторинну допомогу можуть розраховувати діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім’ї, особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи (протягом розгляду справи в суді); особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку (протягом розгляду справи в суді); особи, реабілітовані відповідно до законодавства України (стосовно питань, пов’язаних з реабілітацією), біженці тощо. Стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом, на безоплатну вторинну допомогу мають право ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань.

— Ваше бюро працює майже три місяці. Розкажіть, скільки жителів району звернулося до вас за цей час?

— У даний час у нас зареєстровано приблизно двісті звернень від громадян. З них 22 жителі району звернулося за безкоштовною вторинною допомогою.

— Які юридичні питання зазвичай турбують жителів Камінь-Каширщини?

— Проблеми громадян надзвичайно різноманітні. Людей цікавлять консультації із земельних питань, трудового законодавства, питання спадкування майна. Надзвичайно багато жителів звертаються до нас із проханням роз’яснити незрозумілі їм правові моменти у сфері соціального захисту населення, такі як, наприклад, призначення пільг та субсидій. Часто приходять за допомогою демобілізовані учасники АТО, люди пільгових категорій. У кожного з них у житті виникають свої індивідуальні питання, тож ми робимо все, аби надати їм якісну допомогу. Спектр людських проблем надзвичайно широкий, а тому ми робимо все можливе, аби позитивно їх вирішити.

— Чи мають право фахівці вашого бюро представляти інтереси громадян у суді?

— Так, за дорученням громадянина ми маємо право представляти інтереси цієї особи у суді. Проте здійснювати це ми можемо лише у провадженнях, які стосуються цивільних справ.

— З якими труднощами вже доводилося стикатися вам і вашим фахівцям у повсякденній роботі?

— Багато жителів району не знають про те, що на теренах Камінь-Каширщини працює бюро безоплатної правової допомоги. А тому сьогодні також одним із основних наших завдань є інформування громадян про нашу діяльність. Разом з головним спеціалістом бюро Едуардом Гречком ми  здійснили декілька виїзних прийомів у селах Воєгоща та Сошичне, спілкуємося з людьми під час різноманітних офіційних заходів, а щочетверга з 11:00 до 13:00 здійснюємо прийом громадян у відділі надання адміністративних послуг Камінь-Каширської РДА. Люди повинні знати, що мають право на безкоштовну юридичну консультацію. Я більш ніж впевнена, що висвітлення нашої діяльності на шпальтах газети “Полісся” допоможе багатьом жителям району відшукати нас. Ми чекаємо всіх, кому потрібна правова допомога, за адресою: м. Камінь-Каширський, вул. Шевченка, 8 кожного робочого дня з 9 до 18 години. Знайте, що ми готові вислухати кожного громадянина і допомогти вирішити його проблему.

Спілкувався

Сергій Шиліпук.

 

Please enter banners and links.

ІНТЕРВ'Ю

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *