Незалежна громадсько-політична газета

З колегії райдержадміністрації

Минулої середи голова районної державної адміністрації Валерій Дунайчук провів розширене засідання колегії РДА. Участь у його роботі взяли голова районної ради Віктор Сус, міський та сільські голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, окремих установ та організацій району, ЗМІ. На засіданні обговорили ряд важливих питань, серед яких, зокрема, готовність господарського комплексу району до зимового періоду. 

До зими підготувалися

Як доповіла начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва апарату райдержадміністрації Орина Чосік, заклади та установи району готові до зими на 95 відсотків. Серед тих, хто виконав усі заходи з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, — РП «Теплокамінь». А надає це підприємство послуги по теплопостачанню 18 споживачам і має на балансі 4 котельні – у школах сіл Видерта, Грудки та по вул.Воля, 2 і по вул. Шевченка, 68 у Камені-Каширському. Керівники закладів культури та медичних закладів також прозвітували про готовність до опалювального сезону: практично в усіх приміщеннях провели у міру можливого ремонт та утеплення, заготовили тверде паливо. Готові до опалювального сезону заклади освіти. У них перевірили прилади обліку газу, теплової енергії, контрольно-вимірювальні прилади. У навчальних закладах з пічним опаленням виконали всі роботи з ремонту та заміни опалювальних груб, димоходів, лежаків. Зокрема, повністю реконструювали котельні загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів сіл Нові Червища та Пнівне. Повністю замінили систему опалення першого поверху ЗОШ І-ІІІ ст. с.Видерта. Влаштували центральне водяне опалення в ЗОШ І-ІІІ ст. с.Бузаки. Придбали три твердопаливні енергозберігаючі котли. Окрім того у закладах освіти провели профілактичну очистку систем водопостачання та водовідведення.

    Не завершило підготовку до зими виробниче управління житлово-комунального господарства. Як повідомив начальник ВУЖКГ Ігор Каденчук, найближчим часом буде заготовлений пісок та сіль для посипання доріг. Клопочуться в господарстві і про придбання піскорозкидача. Завершується підготовка житлових будинків. У окремих квартирах ще не проведені ремонти оголовків димовентиляційних каналів.

За газ найгірше платять індивідуальні споживачі

На колегії також прозвітували про підсумки розрахунків за використані енергоносії. Відтак, як зазначила Орина Чосік, за спожиту електроенергію у січні-серпні ц.р. споживачами району оплачено 33 млн. грн. А це становить 101,3% до нарахованих сум. В установах, що фінансуються з державного бюджету, рівень оплати  становить 94,4%, з місцевого і обласного бюджетів – 100%. Населення району оплатило 96,9% до нарахованого. Трохи гірше розраховуються за спожитий природний газ. Зокрема, за січень-серпень ц.р. проплата становить 79,1% (установи, що фінансуються з державного бюджету, – 98,4%, з місцевого бюджету – 100,3%, населення – 41,8%.)

Разом з тим голова райдержадміністрації Валерій Дунайчук повідомив, що вже прийняте розпорядження голови облдержадміністрації, яким рекомендується розпочати опалювальний сезон, якщо середньодобова температура протягом трьох днів буде нижчою + 8 градусів. Тож Валерій Савович доручив підготувати проект відповідного розпорядження РДА.

Виконання бюджету

у Хотешівській сільраді під загрозою

На колегії заслухали та обговорили інформацію про роботу виконавчих комітетів Грудківської, Добренської, Осівцівської  та Хотешівської сільських рад по виконанню делегованих повноважень та вимог законів України “Про звернення громадян”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”. Як виявилося, найгірша ситуація у Хотешівській сільській раді. І чи не найголовнішою проблемою є невиконання бюджету.  Оскільки не наповнюється місцева скарбниця, вирішення багатьох, навіть найелементарніших, питань є неможливим. Тож голова райдержадміністрації Валерій Дунайчук рекомендував сільському голові Володимирові Маковецькому, а заодно і іншим сільським головам, звернути особливу увагу на виконання бюджету. Зокрема, забезпечити на території сільської ради дотримання вимог чинного законодавства з питань землеустрою та землекористування, слідкувати за  своєчасним оформленням договорів оренди землі, контролювати цільове використання земельних ділянок, а також звернути увагу на пошук резервів щодо наповнення бюджету за рахунок декларування громадянами доходів, отриманих від надання платних послуг населенню, від здачі в найм або відчуження (продажу) нерухомого та рухомого майна; від доходів, одержаних за кордоном і т. д.

Тетяна Приходько.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *