Нинішній рік щодо виконання планових показників районного бюджету в частині власних доходів можна назвати успішним. Цьогоріч уже кілька разів депутати районної ради розподіляли кошти від перевиконання. І ось за підсумками восьми місяців поточного року головний кошторис району теж перевиконано. Додатково надійшло до районної скарбниці 794,5 тисячі гривень. Тож на черговій десятій сесії райради, що відбулася минулої п’ятниці, народні обранці вкотре ділили кошти. Вони спрямовані:
відділу освіти РДА на збільшення асигнувань з оплати праці із нарахуваннями працівникам районних установ — 197 тис.грн ( в тому числі на ДНЗ — 43 тис.грн., позашкільні установи — 35 тис.грн., методкабінет — 25 тис.грн., централізовану бухгалтерію — 33,9 тис.грн., господарську групу — 6,1 тис.грн., міжшкільний навчально-виробничий комбінат — 50 тис.грн), на ремонт ЗОШ села Оленине — 35 тис.грн.;
районній раді — 105 тис.грн. ( в тому числі 50 тис.грн. — на збільшення кошторисного призначення апарату (ремонт адмінприміщення), 5 тис.грн. — на надання допомоги за заявами громадян, 50 тис.грн. — на будівництво соціально-культурного центру в селі Карпилівка;
відділу культури РДА на збільшення асигнувань з оплати праці із нарахуваннями працівникам районних установ ( в тому числі на бібліотеки —28,8 тис.грн., на школу мистецтв — 12,2 тис.грн.), 40 тис.грн. — на ремонт клубу в селі Підріччя;
відділу у справах молоді і спорту РДА на збільшення асигнувань з оплати праці із нарахуваннями працівникам центру соціальних служб — 5 тис.грн. та працівникам ДЮСШа — 16 тис.грн., на навчально-тренувальні збори та змагання — 25 тис.грн., на реалізацію програм і заходів у справах молоді — 5 тис.грн.;
управлінню соціального захисту РДА на збільшення асигнувань з оплати праці із нарахуваннями працівникам територіального центру — 15 тис.грн.
Також за рахунок додатково отриманих доходів виділено сільським бюджетам через субвенцію 258 тис.грн. ( в тому числі на збільшення асигнувань з утримання ДНЗ — 133 тис.грн., на збільшення асигнувань з утримання СБК і клубів — 70 тис.грн., Грудківській сільській раді на співфінансування ремонту дороги місцевого значення — 50 тис.грн., Видричівській сільській раді на освітлення вулиць — 5 тис.грн.).
Також депутати ухвалили рішення надати одноразову матеріальну допомогу військовослужбовцям-контрактникам у сумі 25 тис. грн. (зокрема, по 5 тис.грн. отримають Пасик Богдан Володимирович із Соснівки, Мишей Іван Васильович із Качина, Балецький Василь Михайлович із Тоболів, Сущ Анатолій Васильович із Карпилівки, Мельничук Сергій Феодосійович із Оленине).
28 тисяч гривень депутати передбачили на придбання приміщення колишньої лазні в селі Полиці для облаштування в ньому лікарської амбулаторії та 9 тисяч гривень для придбання відеокамер в рамках виконання програми профілактики правопорушень в районі на 2016 — 2020 роки.
Районна рада прийняла субвенцію міської ради в сумі 40 тис.грн., по 20 тис.грн. з якої буде спрямовано на облаштування бігової доріжки на території НВК №1 м.Каменя-Каширського та на співфінансування проекту “Покращення надання медичних послуг населенню в Камінь-Каширській амбулаторії загальної практики сімейної медицини”.
Внесено зміни у кошторисні призначення районної ради: знято 5 тис.грн. і передано Видертській сільській раді на утримання пожежного автомобіля.
Низка питань мала, так би мовити, кадровий характер. Депутати надали згоду на призначення директором Камінь-Каширської дитячої школи мистецтв Олени Павлівни Козік, директором Камінь-Каширського районного будинку культури — Алли Олександрівни Глущук, директором Камінь-Каширської централізованої бібліотечної системи — Ніни Володимирівни Мельницької, директором Камінь-Каширського народного краєзнавчого музею — Наталії Олександрівни Пась, директором ЗОШ І-ІІІ ступенів села Нові Червища — Сніжани Адамівни Кистенюк (попередній директор школи Любов Степанівна Приходько подала заяву про звільнення з посади у зв’язку з переведенням на інше місце роботи).
Щорічно напередодні Дня вчителя районна рада призначає одноразову премію (цьогоріч — 4 тис.грн.) кращому вчителю. Нині такої відзнаки удостоєна вчитель математики НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія” №2 м.Каменя-Каширського Надія Федорівна Мушка “за високі досягнення, особистий внесок у розвиток галузі освіти, професійну майстерність, творчий та сучасний підхід до навчання і виховання підростаючого покоління, багаторічну сумлінну працю і активну громадську діяльність”.
На один загальноосвітній навчальний заклад в районі стало менше. Доля закриття (ліквідації) судилася ЗОШ І ступеня села Малі Голоби. Тут, за інформацією начальника відділу освіти РДА Віктора Пася, станом на 1 вересня налічувалося лише 7 учнів. Тож було прийнято рішення школу закрити, а дітей перевести на навчання у ЗОШ села Гута Боровенська. Був і інший варіант — проводити з дітьми індивідуальні заняття вдома (5 годин на тиждень). Звісно, батьки розуміють, що краще дітям навчатися у повноцінній школі. Тож без вагань прийняли виважене рішення.
Затвердили депутати програму підтримки особистих селянських господарств, які утримують три і більше корів, програму розвитку галузі молочного скотарства, програму профілактики правопорушень та заслухали інформацію начальника Камінь-Каширського відділу поліції Валентина Чиха про стан дотримання законності, боротьби зі злочинністю та правопорушеннями на території району. Зважаючи на суспільну значимість особливо останнього питання, цій темі ми присвятимо окрему публікацію в одному з наступних номерів газети.
Вів сесію голова районної ради Віктор Сус.
Петро ТРОФИМЧУК.