Незалежна громадсько-політична газета

Захворювання молочних залоз — небезпечне для життя

mamografya-vdpovd-na-osnovn-pitannya_557Майже два місяці, з 4 липня по 23 серпня, у Камені-Каширському працював пересувний цифровий мамограф. Жінки району мали можливість обстежитись на медичному апараті, не їдучи на прийом до лікаря в обласний онкодиспансер. Зрештою цією нагодою скористалися протягом даного періоду майже тисяча жінок різного віку.

 

Зважаючи на те, що рак молочної залози займає одне з перших місць серед онкологічних захворювань і внаслідок цієї недуги щороку помирають тисячі жінок, у нас в області вирішили працювати на випередження хвороби. Тобто, проводячи планові безкоштовні обстеження. Адже цю страшну недугу можна вилікувати, якщо її виявити на першій стадії захворювання молочних залоз.

Як розповів головний лікар Камінь-Каширського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Соловей, пересувний мамограф уже не вперше проводив обстеження у районі. Лабораторія на колесах їздить по різних куточках області з метою проведення перевірки молочних залоз тих жінок, які не скаржаться на стан свого здоров’я. І, до речі, цього разу медики вкотре переконалися, що така практика є виправданою. Адже візьмімо до уваги статистику цьогорічного обстеження жінок району.

— Більше місяця цифровий мамограф працював у Камені-Каширському. Загалом обстежилося на ньому 960 жінок, — розповідає Ігор Петрович. – У 145-ти з них, на жаль, було виявлено патології. Наразі ми просимо цих жінок звернутися у обласний онкодиспансер для дообстеження. У всіх інших жінок, які пройшли скринінгову мамографію, молочні залози в межах соціологічних змін.

До речі, серед патологій молочних залоз, виявлених у жительок нашого району, є і складні випадки. Окремим пацієнткам попередньо були виставлені діагнози підозри на рак та передраковий стан. Звертаємо увагу, що більшість із цих жінок зовсім не здогадувалися про якісь проблеми зі здоров’ям. А тому медики наголошують: не нехтуйте можливістю провести профілактичне обстеження, аби впевнитись у здоров’ї молочних залоз та не допустити страшного захворювання.

За словами Ігоря Солов’я, обстежитися можна в обласному онкодиспансері. А для тих жінок, які цього року вже проходили мамографію на пересувному мамографі, наступний плановий огляд проводитиметься у липні 2018 року.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

 

ЗДОРОВ'Я

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *