Незалежна громадсько-політична газета

Яке майбутнє у ДП “Камінь-Каширськагроліс”?

 

Поки що підприємство працює. Щоправда, не має своєї виробничої бази, тобто приміщень і техніки. Контрольний пакет акцій на майно, яким раніше володів лісгосп, нині належить колишньому  його директору Іванові Вовку. За користування приміщеннями і технічними засобами лісове господарство сплачує доволі немалі кошти.

kontora

Не так давно у публікації «Тільки ліс і люди. А де майно?» ми розповідали про збори колективу та колишніх працівників державного підприємства “Камінь-Каширськагроліс”. Для тих, хто не читав цю публікацію або ж призабув її зміст, коротко нагадаємо, що на цих зборах в присутності заступників начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктора Сахнюка та Лідії Туранської обговорювалася подальша доля приміщень і матеріальної бази лісового господарства. Справа в тому, що контора, приміщення 6 лісництв, цех та 16 одиниць техніки нині перебувають у приватній власності юридичної особи під назвою ТОВ “Камінь-Каширський спецлісгосп”, а ДП «Камінь-Каширськагроліс» за користування усім цим майном сплачує чималу орендну плату.

Так, під час цих зборів колишні працівники лісгоспу, які мають в активах підприємства зароблені роками нелегкої праці майнові частки, вкотре поцікавилися, як сталося так, що без їхнього відома ці частки були викуплені, а пізніше приватизовані разом з приміщеннями та матеріальною базою лісгоспу? І чому лісгосп сплачує орендну плату за те майно, яке і так по праву має належати йому. Тоді в ході довготривалих дискусій врешті-решт перший заступник начальника ВОУЛМГ Віктор Сахнюк таки доніс до присутніх, що основним питанням зборів насамперед є не те, яким чином (законно чи ні) відбулася приватизація підприємства (з цим мають розбиратися компетентні правоохоронні органи), а як лісгосп буде функціонувати далі. Бо ж цілком вірогідно, що підприємству таки доведеться покинути обжите місце або ж викупити наявну базу. Серед людей ця інформація викликала хвилю обурення. Вони вимагали відчужити приватизоване майно у колишнього керівника ДП “Камінь-Каширськагроліс” та в минулому голови Камінь-Каширської РДА Івана Вовка назад у державну власність. Саме Іван Іванович володіє контрольним пакетом акцій державного підприємства і саме створеному ним підприємству ТОВ “Камінь-Каширський спецлісгосп” нині лісове господарство сплачує орендну плату. Як відомо, ще у 2014 році за фактом зловживання службовими особами лісогосподарського підприємства, внаслідок чого, підозрюється були незаконно привласнені майнові частки (паї) його нинішніх та колишніх працівників, було відкрите кримінальне провадження.

Під час зборів інженер з охорони захисту лісу ДП “Камінь-Каширськагроліс” Сергій Віруцький зазначив, що насамперед правоохоронними органами мають бути доведені факти порушення законодавства під час здійснення цієї приватизації і лише тоді в судовому порядку майно може бути знову повернуте у власність ДП “Камінь-Каширськагроліс”. Наразі ж, як ми знаємо, слідство ще не завершене і поки справа на розгляді у слідчих, лісгосп повинен створити свою матеріальну базу, а не жити в орендованих приміщеннях. Обговорити це керівництво лісгоспу мало на окремій нараді з представниками Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. На цьому збори тоді ж і завершили

Минув деякий час, тож ми вирішили поцікавитися, яку подальшу стратегію виробило керівництво ДП “Камінь-Каширськагроліс” для вирішення цієї проблеми. Тому в телефонному режимі ми поспілкувалися з виконуючим обов’язки директора підприємства Володимиром Корецьким. От що розповів нам Володимир Іванович:

— Нещодавно державне  підприємство «Камінь-Каширське лісове господарство» передало нашому колективу приміщення і зараз ми здійснюємо в ньому ремонт. По завершенню ремонтних робіт ми будемо там. Також з часом ми плануємо створювати свою матеріальну базу з нуля. Яким чином це буде здійснюватися, поки що говорити зарано.

На запитання чому було прийнято таке кардинальне рішення, Володимир Корецький відповів:

— На даний час лісгоспу за підтримки обласного управління надано допомогу з інших лісових господарств у вигляді 4 вантажних автомобілів та одного трактора. Також за власні кошти нами був придбаний пожежний автомобіль. З 1 вересня ми повністю відмовилися від оренди автотранспорту, а в майбутньому плануємо створити свій цех з обробки деревини.

Поцікавилися ми й тим, чи не розглядали, бува, лісівники варіант придбання тих приміщень, в яких вони нині трудяться.

— Можливо, в майбутньому ми розглянемо й таку можливість. Хоча поки що це питання остаточно не вирішено. Якщо дійдемо спільної згоди стосовно ціни, то, можливо, так і зробимо. Власники ніби й не проти їх продати. Час покаже, як воно буде.

Щоб розставити всі крапки над “і”, ми зателефонували й до колишнього керівника лісгоспу, а нині власника контрольного пакету акцій та орендодавця Івана Вовка. Іван Іванович охоче розповів свою точку зору на ситуацію, що склалася.

— Майно все там, його ніхто не забирав. Лісгосп його орендує, люди працюють, мають робочі місця. Оренду вони сплачують для того, щоб я мав змогу сплачувати податки за цю нерухомість. Так, я володію контрольним пакетом акцій, проте близько двох сотень людей також володіють майновими паями. Попри думки багатьох, я їх не викуповував, вони й надалі в активі підприємства. Якщо ж лісгосп хоче викуповувати цю базу, то слід ставити питання про те, щоб віддати людям їх частки. Те, що моє, те моє. Я викупив у держави цю базу у свій час за 400 тисяч гривень. Мають бажання викупити назад, нехай запрошують незалежних експертів, здійснюють оцінку майна, а тоді повернуть людям їх частки та виплатять мені мою частку.

Поцікавилися ми й тим, чи не звертався лісгосп до Івана Івановича з проханням знизити орендну ставку. Адже на зборах колективу було озвучено, що лише у 2015-му за оренду нерухомості, устаткування та транспортних засобів “Камінь-Каширськагроліс” сплатив 447 тис. гривень. А за І півріччя цього року за оренду лісівникам вже довелося сплатити 241 тис. грн. Суми ці, погодьтесь, чималі. Іван Іванович відповів, що нижчою вартість оренди бути аж ніяк не може, інакше тоді йому доведеться сплачувати податки із своєї кишені.

— З 1 січня 2015 року нерухомість оподатковується по-новому.  Сьогодні ТОВ “Камінь-Каширський спецлісгосп” близько 90 % виручених за оренду коштів витрачає на сплату всіх видів податків. Так, якщо, наприклад, у  2014 році ми отримали 236 тис.грн. від оренди, то з них  200 тис. пішло на сплату податків. Так, як  у 2015 році змінилася система оподаткування, то тоді відповідно й зросла орендна плата. Так, у 2015 році їх сума склала вже більше 300 тис. гривень, однак точну суму я пригадати нев змозі. Напередодні описаних у вашій газеті зборів я приїжджав та спілкувався з людьми. Я запевнив їх, що ніхто на вулицю лісгосп не виганяє. Мені неприємно слухати, що сьогодні з приводу приватизації матеріальної бази та контрольного пакету акцій підприємства в мою адресу лунають різні звинувачення, які, доречі, за два з половиною роки так і не були доведені правоохоронними органами. Так ось хочу зазначити, що все це тоді робилося задля того, аби зберегти підприємство, аби зберегти робочі місця. З приватизацією ми і так тягнули до останнього. Цю матеріальну базу збиралися викупити люди з Києва, які хотіли облаштувати на місці лісгоспу морозильні камери для прийому та обробки чорниць. Тому цей крок був вимушеним та необхідним і, на моє переконання, саме завдяки цьому лісгосп і досі працює на цій базі, а робочі місця були збережені. Якби це майно придбав не я, його обов’язково придбали б інші люди. Я ніколи не приховував, що є власником контрольного пакету, навіть на віче під час Майдану в Камені-Каширському привселюдно сказав, що частина цього майна офіційно оформлена на мене. Хоча вкотре хочу наголосити, що окрім моєї частки ще близько двох сотень людей мають у лісгоспі свої майнові паї. І з думкою людей однозначно також слід рахуватися. Я завжди йшов назустріч, готовий до компромісу і зараз.

Така от ситуація, дорогі читачі. Одне з найпотужніжих підприємств району вочевидь таки може змінити місце прописки. І хоч, як правильно відмітив виконуючий обов’язки директора ДП “Камінь-Каширськагроліс” Володимир Корецький, остаточно говорити поки що зарано, проте загалом картина вимальовується така. З одного боку лісгоспу невигідно вилучати серйозні суми з обороту підприємства на сплату оренди, з іншого ж і орендодавцю немає жодного сенсу знижувати орендну плату, адже загальна сума податків за нерухомість теж боляче кусає за гаманець. Словом, найшла коса на камінь. Наперед хочемо попередити читачів, що в цій публікації ми не намагаємося заглиблюватися в питання, яким же чином (законно чи ні) була здійснена приватизація матеріальної бази ДП “Камінь-Каширськагроліс”. Питання це хоч і надзвичайно актуальне для багатьох жителів району, однак все ж є дуже непростим. Так як наразі триває досудове слідство і ми, журналісти, не володіємо необхідною інформацією, робити якісь висновки з цього приводу було б неправильно. Впевнені, що з часом слідство все розставить на свої місця. А доти, доки воно триває, на державне підприємство “Камінь-Каширськагроліс” чекає чимало непростих днів. Бо ж найгірше, що може чекати будь-який колектив — це невпевненість у майбутньому.

Сергій Шиліпук

НОВИНИ, ПУБЛІКАЦІЇ
One comment on “Яке майбутнє у ДП “Камінь-Каширськагроліс”?
  1. Пан Вовк трохи помиляється оскільки при заснуванні підприємства так званого Спецлісгоспу усі права мали бути поділені порівну між працівниками яких у той час було здається більше як триста. Про те й заснування того самого Спецлісгоспу пішло швидше всього не праведним шляхом оскільки листи від колгоспів про буцім-то відмову від своєї частки мають бути не законними через те що швидше всього що ніхто загальних зборів селян не збирав тому й до цього часу селяни мають повне право на частку в майні цього самого Спецлісгоспу. Ось чому він Вам говорить що Я ВАм все віддам,через те що знає де в кози роги ростуть.Він Вам усім наставив роги.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *