Незалежна громадсько-політична газета

Депутати навчилися працювати продуктивно

Усі питання, що виносяться на розгляд у сесійну залу, попередньо вивчаються і обговорюються у постійних профільних комісіях

Літній період — не найкраща пора для проведення сесій районної ради. У цей час у людей, особливо сільських, клопотів дуже багато. Очевидно, що саме з цієї причини на позачергову сесію райради спромоглися прибути лише дві третини депутатів від загального її складу. І це, як кожен із присутніх зміг переконатися, зіграло роль під час ухвалення рішень з окремих питань порядку денного сесії, яких було винесено на розгляд народних обранців понад два десятки.

 

Прийнято нові районні програми

Досить швидко, за лічені хвилини, прийняли депутати рішення про затвердження районних програм: про дистанційне обслуговування місцевих бюджетів; про покращення функціонування Центру обслуговування платників Камінь-Каширського відділення Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Волинській області на 2016-2017 роки; про увічнення пам’яті жертв війни, політичних репресій та депортацій на період до 2018 року; про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Камінь-Каширському районі на 2016-2020 роки; про розвиток земельних відносин у Камінь-Каширському районі на 2016-2020 роки; про протидію корупційним та терористичним проявам у Камінь-Каширському районі на 2016-2017 роки; про енергозбереження Камінь-Каширського району на 2016-2020 роки.

 

Пнівненська школа — тепер опорний заклад

Знайшло у депутатів підтримку і питання про затвердження Статуту опорного закладу та Положення про його філії. Нагадаємо, що на попередній сесії у квітні рішенням районної ради Пнівненську ЗОШ І-ІІІ ступенів було визначено опорним закладом і створено освітній округ з філіями на базі ЗОШ І-ІІ ступенів села Соснівка та загальноосвітніх шкіл І ступеня сіл Волиця, Фаринки. Серед головних вимог щодо створення освітнього округу — аби опорна школа мала не менше 360 учнів. Так ось цим критеріям в районі відповідає лише школа в Пнівне. Начальник відділу освіти, депутат Віктор Пась повідомив, що рішенням сесії обласної ради для Пнівненської ЗОШ, як опорного закладу, вже виділено 1 млн. 977 тис. грн. Ці кошти будуть використані для зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу.

 

У І півріччі понад план отримано 2  млн. 525,4 тис. грн. власних доходів

Низка чергових питань стосувалася фінансів. Так, начальник фінуправління  райдержадміністрації Валерій Бортнійчук проінформував про виконання районного бюджету за І квартал поточного року. За його словами, бюджет по доходах виконаний в сумі 113 млн. 74 тисячі 364,8 гривень, по видатках —111 млн. 850 тисяч 553,66 гривень. Перевищення доходів над видатками складає 1 млн. 227 тисяч 761,14 грн.

План із власних доходів за зазначений період виконано на 121 відсоток. Понад 99 відсотків у структурі перевиконаних власних доходів становить податок з доходів фізичних осіб.

Депутати підтримали проект рішення про затвердження звіту щодо використання коштів резервного фонду районного бюджету за червень ц.р. Так, згідно з розпорядженням голови райдержадміністрації на 1815 грн. придбано паливно-мастильні матеріали і передано їх службі Міністерства з надзвичайних ситуацій для знешкодження вибухонебезпечних предметів. У десять разів більшу суму, а саме 19530 гривень, витрачено на локалізацію та ліквідацію торфяних пожеж на території Новочервищанської сільської ради. За ці кошти також придбано паливно-мастильні матеріали і передано їх Камінь-Каширському відділу служби надзвичайних ситуацій.

При перевиконанні дохідної частини бюджету на понад 5 відсотків Бюджетний кодекс дозволяє вносити у головний фінансовий документ зміни. Тож таким правом і скористалися депутати районної ради.

Згідно з інформацією Валерія Бортнійчука, за підсумками 6 місяців поточного року до загального фонду районного бюджету надійшло 11 млн. 475,4 тис. грн. власних доходів при плані 8 млн. 950 тис. грн. , що становить 128,2 відсотка. Перевиконання складає 2 млн. 525,4 тис. грн.

За рахунок додатково отриманих доходів депутати передбачили спрямувати на видатки головних розпорядників коштів районного бюджету 2 млн.84,34 тис. грн., в тому числі :

відділу освіти: на збільшення кошторисного призначення з утримання ДНЗ —180,7 тис. грн. ,з них на заробітну плату з нарахуваннями – 143,7 тис. грн. та 37 тис.грн.— на розрахунки за енергоносії; на збільшення кошторисних призначень на оплату праці з нарахуваннями районним установам освіти — 221,6 тис. грн. та 8 тис. грн.— на розрахунки за електоренергію по МНВК; на оздоровлення дітей пільгових категорій – 135 тис. грн. та 400,2 тис. грн. — на збільшення призначення з утримання ( придбання предметів і матеріалів та оплату послуг) ЗОШ; на програму соціального захисту працівників освіти (доїзд вчителів) — 51,6 тис. грн.; 21,540 тис. грн. – на співфінансування реконструкції опалення ЗОШ с.Бузаки;

районній раді – 239,6 тис. грн., в тому числі: 52 тис.грн.- на розрахунки за теплостачання та електроенергію; 27,7 тис. грн.- на заробітну плату з нарахуваннями; 39,6 тис. грн. – на утримання апарату ; 8 тис. грн — на відзначення державних та професійних свят; 25 тис. грн. — на надання допомоги за заявами громадян; 7,9 тис.грн. — дотація редакції районного проводового радіомовлення; 79,4 тис. грн. — на будівництво соціально- культурного центру в селі Карпилівка (спеціальний фонд — бюджет розвитку );

відділу культури – 243,4 тис. грн., в тому числі: на заробітну плату з нарахуваннями працівникам бібліотек —26,9 тис. грн.; на розрахунки за енергоносії по районних закладах культури – 26 тис. грн.; на ремонт клубу села Підріччя — 79,4 тис. грн.; на ремонт залу районного будинку культури – 111,1 тис. грн.( бюджет розвитку спеціального фонду);

відділу у справах молоді та спорту: на утримання ФСТ “Колос”- 17,7 тис. грн. та проведення зборів і змагань — 10 тис. грн.; на збільшення асигнувань з оплати праці з нарахуваннями: ДЮСШ —19,3 тис. грн., центру соціальних служб – 3,2 тис. грн.; на утримання спортшколи – 1410 грн та на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань – 77,990 тис. грн.;

райдержадміністрації:  50 тис. грн. — на збільшення резервного фонду;  7,9 тис. грн. — на програму відзначення державних та професійних свят; 111,2 тис. грн. – на розробку схем планування територій; 115,1 тис.грн. — на збільшення кошторисного призначення райлікарні (придбання матеріалів — 15,1 тис.грн. та 100 тис. грн.— на оплату електроенергії); 7,9 тис.грн.— ЦПМСД на зачистку дерев біля сільських закладів охорони здоров”я; 50 тис. грн. — на співфінансування на придбання житла за програмою місцевих стимулів; 47,2 тис. грн.— на реконструкцію ФАПу села Нові-Червища;

управлінню соціального захисту: 25,0 тис. грн — на надання допомог за заявами громадян; 38,8 тис. грн.— на збільшення кошторисного призначення територіального центру ( розрахунки за енергоносії -15 тис. грн., придбання матеріалів – 23,8 тис. грн.)

За рахунок додатково отриманих доходів виділено сільським бюджетам через субвенцію 274,4 тис. грн., в тому числі:

на збільшення асигнувань з оплати праці з нарахуваннями працівникам ДНЗ – 163,8 тис. грн.;

на збільшення асигнувань з оплати праці з нарахуваннями працівникам сільських будинків культури та клубів – 110,6 тис. грн.

Також виділено субвенцію обласному бюджету на співфінансування видатків з придбання шкільних автобусів — 100 тис. грн.

Виділено субвенцію з місцевого бюджету державному бюджету на реалізацію районної програми забезпечення виконання Камінь-Каширською районною державною адміністрацією повноважень, делегованих Камінь-Каширською районною радою на 2015-2017 роки в сумі 47,6 тис. грн.(РДА – 27,6 тис.грн., управління соціального захисту — 10 тис.грн., управління фінансів — 10 тис. грн.), управлінню держказначейства на ремонт опалювальної системи приміщення — 19 тис.грн.

 

У школі села Олександрія не буде першовересневого дзвоника

Оптимізація загальноосвітньої мережі району частково  торкнулася і нашого району. Першою у перелік тих, де з 1 вересня ц.р. призупиняється навчально-виховний процес, потрапила ЗОШ 1 ступеня села Олександрія. На початок нового навчального року, за інформацією начальника відділу освіти Віктора Пася, тут налічується всього лише 9 учнів. У жодному з класів початкової школи тут не набирається мінімально необхідних п’яти учнів. Отож згідно з наказом Міністерства освіти учні такої школи підлягають переведенню на індивідуальне навчання надому, для чого виділяється лише 5 годин у тиждень. Що можна навчити дитину за відведений час? Дуже мало що. Тож, розуміючи це, батьки учнів з Олександрії погодилися на підвезення іхніх дітей до школи в село Качин, аби лиш вони здобували повноцінні знання. Віктор Пась повідомив, що з підвезенням учнів з Олександрії до сусіднього села не буде жодних проблем. Сюди буде передано тимчасово шкільний автобус з Боровне. А з часом для цих потреб буде придбано новий автобус. На його закупівлю 27 млн.грн. виділить держбюджет, 13 млн. грн. — обласний бюджет. Свою частку внесуть і місцеві бюджети.

До речі, як розповів Віктор Пась, вартість утримання і навчання одного учня школи села Олександрія нині складає 15954 грн., тоді як у середньостатистичній школі з оптимальною наповнюваністю класів — майже вдвічі менше. Цим насамперед і пояснюється ухвалене депутатами рішення про призупинення діяльності школи 1 ступеня села Олександрія.

 

Матеріальна допомога воїнам-контрактникам

Районна рада також ухвалила рішення надати одноразову матеріальну допомогу жителям району, мобілізованим військовослужбовцям, призваним на військову службу за контрактом. Серед них житель села Острівок Сергій Петрович Березнюк, житель села Сошичне Вадим Іванович Фіц  та Юрій Васильович Ілляшик із Верхів. Кожному із них буде виплачено по п’ять тисяч гривень.

Ще 3,5 тисячі гривень депутати вирішили виділити жительці села Нуйно Яні Володимирівні Ковальчук на лікування хворого сина.

 

Голові райради не дали дозволу на преміювання. Але надали відпустку

І насамкінець про питання порядку денного сесії, проект рішення з якого не набрав необхідної кількості голосів. Ідеться про преміювання голови районної ради Віктора Суса. Проектом рішення пропонувалося “на період здійснення повноважень голови ради дозволити щомісячно преміювати Суса Віктора Івановича у розмірі до 50 відсотків посадового окладу згідно із чинним законодавством та нормативними документами у межах фонду преміювання та економії фонду оплати праці за фактично відпрацьований час”. Однак депутати фракції від УКРОПу  із самого початку дали усім зрозуміти, що не голосуватимуть за таке рішення. Причину цього пояснила лідер укропівців депутат Світлана Сидорук з Карасина: “Ми сьогодні виділили додаткові кошти апарату районної ради на зарплату, бо їх не вистачає. У той же час пропонується рішення про преміювання голови ради, його заступника. Але ж треба пам’ятати, що про преміювання можна говорити тоді, коли є економія коштів. У даному разі такої економії немає. Більше того, у нас не вистачає коштів на ряд першочергових потреб, зокрема, на дошкільні навчальні заклади. Та й загалом премія надається за високі показники у праці. Але про що можна вести мову, якщо ми не виконали навіть плану роботи. Остання сесія відбулася 22 квітня. А сьогодні на календарі 22 липня. Минуло два місяці. Нарешті депутати зібралися, але не на чергову, як мало б бути, а позачергову сесію…”.

Голова районної ради Віктор Сус намагався пояснити окремим депутатам, що цим проектом рішення пропонується лише надати дозвіл на преміювання. “Впродовж останніх двох років я взагалі не отримував премії”, — зауважив Віктор Сус.

Своє слово на підтримку Віктора Суса сказав і депутат Віктор Пась. Він нагадав, що свою фінансову винагороду минулоріч Віктор Іванович пожертвував на потреби АТО. Але голосування засвідчило, що для ухвалення позитивного рішення з даного питання забракло одного голоса, а депутати від УКРОПу не дали жодного.

Натомість рішення про преміювання заступника голови ради Сергія Дмитрука все-таки було прийняте гранично мінімальною кількістю голосів, не зважаючи на те, що і тут укропівці продемонстрували свою незгоду.

До речі, вчора у голови райради Віктора Суса перед тривалою перервою був останній робочий день.  Депутати дозволили йому піти у тритижневу відпустку з 1 серпня з одночасною виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення, яка передбачена законодавством України.

* * *

Депутати також ухвалили рішення з ряду інших менш значимих питань, заслухали і підтримали депутатські звернення.

Підготував Петро ТРОФИМЧУК.

 

Please enter banners and links.

Самоврядування

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *