Незалежна громадсько-політична газета

Учнів району обіцяють харчувати з 1 вересня

1443603568_8Переможцем тендерних торгів визнано ТОВ “ТРАНС ЛОГІСТИК ЦЕНТР” з Києва

 Обід школяра коштуватиме майже 35 гривень

 Є всі підстави говорити про те, що харчування дітей у школах району з першого вересня таки розпочнеться. Тендерні торги провели. Переможця визначили і договір підписали.

Вперше ця процедура відбувалася на районному рівні. Вся відповідальність була покладена на управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Правду кажучи, спочатку районні чиновники побоювалися непорозумінь, які могли б виникнути під час торгів. Адже як-не-як на кону було понад 40 мільйонів гривень. Втім, процедуру витримали.

Відкриття пропозицій проводилося у присутності членів комітету конкурсних торгів, до складу якого увійшли фахівці управління соціального захисту населення Камінь-Каширської РДА, представники підприємств, що подали заявки на участь у тендері, уповноважені Служби безпеки України та журналісти. Документи вивчали ретельно, але оперативно.

До речі, заявки на участь у торгах подали п’ять фірм. Усі вони не місцеві. З них три – з київською пропискою (ТОВ «Час мрій», ТОВ «ТРАНС ЛОГІСТИК ЦЕНТР» і ТОВ «Військторг»), одна – з Дніпра (ТОВ «Виробничо-комерційна фірма ”Сава”»). А також Маневицька райспоживспілка.

Як повідомив заступник начальника управління соціального захисту населення рда Віталій Леонець, під час вивчення документів увагу в першу чергу звертали на  відповідність пропозицій документації з конкурсних торгів та достовірність самих документів.

— У поданих пропозиціях було виявлено ряд порушень з боку трьох фірм. Наприклад,  у Маневицької райспоживспілки в калькуляції витрат було вказано недостовірний розмір нарахувань на заробітну плату, що призвело до завищення розміру пропозиції. Окрім того нею був представлений недійсний сертифікат якості. подала спілка і неправдиві дані про наявність банківських рахунків та заборгованості за кредитами. Тож самі розумієте, довіряти харчування дітей таким організаторам, навіть якщо вони і пропонують нижчі ціни, неможливо, — розповідає  Віталій Леонець.

Тому пропозицію райспоживспілки з ціною 31 млн. 165 тис. 184 грн. відхилили.

Посадовець також назвав ще два претенденти на організацію харчування в школах району, у документах яких виявлені погрішності. Серед них ТОВ «Час Мрій» з ціною пропозиції 25 млн. 845 тис. 619 грн. Товариство в пропозиції допустило арифметичну помилку. Проте, коли йому запропонували виправити цю помилку, було отримано відмову.

Порушення були виявлені і в документації, поданій ВКФ «Сава».

— Ця комерційна фірма не надала інформації про особу, уповноважену представляти її, тобто фірми,  інтереси під час проведення процедури закупівлі про те, що ця особа не притягалася згідно із законом до відповідальності за вчинення у сфері державних закупівель корупційного правопорушення та що цю особу не було засуджено за злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку. Після відхилення пропозиції учасника товариство звернулось до Антимонопольного комітету з оскарженням рішення. Проте скаржнику було відмовлено у задоволенні скарги, — каже Віталій Федорович.

Таким чином вибирати довелося лише між двома претендентами  — ТОВ «ТРАНС ЛОГІСТИК ЦЕНТР» і ТОВ «Військторг». ТОВ «ТРАНС ЛОГІСТИК ЦЕНТР» пропонувало організувати харчування на 43 млн. 271 грн., а ТОВ «Військторг» —  43 млн. 431 тис. 728 грн. Тож управління соціального захисту населення надало перевагу дешевшій пропозиції.

Отже, школярів району харчуватимуть кияни. І якщо не виникне ніяких форсмажорних обставин, як говорить Віталій Леонець, вже з першого вересня у школах Камінь-Каширщини буде проводитись гаряче харчування.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *