Незалежна громадсько-політична газета

Двері старого року зачинила дівчинка, а в новому першим привітався хлопчик

Камінь-Каширщина займає чільне місце серед лідерів України за показником народжуваності. Минулий рік уже звично підтвердив відомий факт, щедро потішивши родини краян приємними дарунками – дітьми, яких упродовж 2021-го народилося 642. Підсумував його теж своєрідний рекорд. Передноворічної ночі, 31 грудня, за годину до Нового року, на світ з’явилася красуня-дівчинка Аліна вагою 5 кілограмів і 130 грамів. Це десята дитина у сім’ї Білецьких із села Карасин.

1

Упродовж новорічної ночі і майже весь наступний день тривало затишшя. І тільки під кінець 1 січня медперсоналу акушерсько-гінекологічного відділення Камінь-Каширської ЦРЛ знову випало виконати важливу справу – вкотре прийняти пологи. Вони успішно завершилися о 20:52 годині народженням хлопчика – першого малюка в новому 2022 році та другого для камінь-каширців Людмили і Івана Бегалів, – повідомила завідуюча відділення Оксана Мартинюк.
– Народився хлопчик шляхом кесаревого розтину. Пологи минули контрольовано, без ускладнень. Зріст малюка 59 сантиметрів, а заважив 4,8 кілограма. Третього січня матір’ю чудового хлопчика стала також Анна Бархаба із Яловацька. Народжувала вона вперше. Того дня дитинку (дівчинку) народила також жителька села Грудки Оксана Ковтун. Зріст малечі 54 сантиметри, вага – 3,580 кілограма. Радість материнства жінка відчула вже втретє. Як і в попередніх випадках — довелося здійснювати оперативне втручання. Усі мами та новонароджені почувають себе добре. Народжувала самостійно матуся з Черче Людмила Романюк. У неї третя дитина, цього разу дівчинка вагою 3,350 кілограма та зростом 51 сантиметр.
“Щодо того, чи зможемо ми перевершити втішні результати по народжуваності 2021 року, поки рано робити якісь прогнози, але сподівання на цей рік хороші. Очікуємо збереження позитивної тенденції дітонародження. Тим паче для цього є причини, зважаючи на те, наскільки нині побільшала та продовжує зростати далі кількість породіль із населених пунктів колишнього Любешівського району. Любешівчанки все частіше їдуть народжувати саме до нашого відділення. Так само і багато уродженок Камінь-Каширщини, які сьогодні проживають в інших місцевостях України, воліють за краще робити це вдома, аби післяпологовий період провести у колі рідних, відчуваючи їхню підтримку в непростий для жінки час”, – каже Оксана Іванівна.

Олександр ПРИЙМАК.
На фото (зліва направо): щасливі мами Оксана Білецька з Карасина та Людмила Бегаль з Каменя-Каширського.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *