Незалежна громадсько-політична газета

Ох і спритні ж волинські козаки, ох і сильні ж!


У цьому нещодавно переконалися жителі міста, які завітали на обласний фестиваль «Козацькі розваги», що відбувся у Камені-Каширському на стадіоні «Колос».

Це були безкомпромісні змагання найсильніших волинських чоловіків. 9 команд з міст та районів Волині демонстрували свою майстерність у 5 силових вправах “Чумаки”, “Колода”, “Чобіток”, “Козацька засіка”, ”Каменярі”.

Їм доводилося бігати із мішками піску, кидати у висоту через перекладину 12-кілограмові чоботи, долати колодою перепони, піднімати на тумби 50-80-кілограмові каменюки, змагатися у штовханні колоди вагою понад 50 кг за півтори хвилини. У кожному з цих силових видів були різні переможці. Але протягом всіх змагань маневицькі силачі вирізнялися особливою силою, спритністю, злагодженістю дій. Досить гарно зарекомендували себе ковельчани, які вперше брали участь у змаганнях «Козацькі розваги». До речі, вони з відповідальністю  підготувалися до фестивалю. Спеціально приїжджали на стадіон «Колос», щоб ознайомитися, потренуватися, спробувати, поекспериментувати. Зрештою і наші камінь-каширські силачі – що треба. До речі, наш район представив на змагання аж чотири команди.

І все-таки у підсумку напруженої боротьби чемпіонами стали минулорічні переможці – команда «Маневичі». Її представники Анатолій Кушнір та Олександр Сидорчук і будуть посланцями від Волині на Всеукраїнському фестивалі «Козацькі розваги». Для них – не вперше мірятися силою з богатирями всієї України. Минулого року маневиччани навіть були срібними призерами фестивалю. Хоча, як розповіли Анатолій та Олександр журналістам «Полісся», насправді вони є професійними волейболістами.

Друге місце в обласному фестивалі посіла команда «Аперкот» з Ковеля. Третю сходинку здобули камінь-каширські силачі. Команда їхня називалася «Атлет».

Привітали призерів та подякували за участь у змаганнях усім командам Сергій Панасюк – директор Камінь-Каширського міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Володимир Сінчук – начальник відділу у справах молоді та спорту Камінь-Каширської райдержадміністрації, Володимир Новосад –  директор Волинського обласного центру ФЗН «Спорт для всіх» та Сергій Дмитрук – заступник голови районної ради.

А відбулися СУПЕРзмагання СУПЕРчоловіків з метою відродження історико-культурних та народних традицій, духовності українського народу шляхом залучення молоді та широких верств населення області до рухової активності та занять фізичною культурою і спортом. Правду кажучи, хороший приклад для молоді, підростаючого покоління подається таким от чином. Адже пропаганда активного здорового способу життя та протистояння шкідливим звичкам – досить актуальна тема. Тим більше, що  демонстрація сили, витривалості та швидкості сучасних українських богатирів – це ще й захоплююче видовище.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

с2 с3

с4 с5

с6с7

Фото автора.

Спорт

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *