Незалежна громадсько-політична газета

Зростання кількості хворих коронавірусом викликає тривогу

t_1_hvoroba

Упродовж останнього тижня на Камінь-Каширщині зафіксовано антирекорд — ми утримуємо першість в області за кількістю госпіталізованих. Сьогодні три відділення ЦРЛ — інфекційне, травматологічне та неврологічне — заповнені вщент пацієнтами з ознаками COVID-19.

Із підступною недугою місцеві медики почали боротися приблизно місяць тому. І, як стверджують тепер, за невеликий проміжок часу негативна динаміка стрімко поповзла вгору. Так, за словами головної лікарки медустанови Людмили Потягайло, нині у стаціонарі перебуває більше вісімдесяти хворих, серед яких у пів сотні випадків COVID-19 підтверджено лабораторно. У списку інфікованих є чимало працівників медзакладу. Крім того, зазначає Людмила Адамівна, в районі є й амбулаторні хворі, які лікуються удома, а також ті, котрі ще не отримали результатів ПЛР дослідження. В усіх згаданих пацієнтів, що звернулися по допомогу, першочергово встановлено клінічний діагноз — запалення легень.
— Важких хворих, попередньо стабілізувавши іх стан, відправляли до профільних відділень Луцька, — розповідає Людмила Адамівна. — А пацієнтів, які потребували амбулаторного лікування, розмістили у місцевій лікарні. За цей період натомість маємо десятки тих, хто повістю одужав. Отож наші фахівці працюють у більш ніж напруженому режимі. Якщо із лікуванням перших хворих могли справлятися виключно лікарі-інфекціоністи, то нині їхню боєздатність підсилюють і терапевти. Руку на пульсі, ясна річ, тримають також чергові лікарі.
Важливим моментом є те, що з появою інфекційного захворювання наша лікарня не увійшла до переліку тих медзакладів, де надання допомоги при коронавірусній хворобі було офіційно регламентовано державою. Відтак, зважаючи на цей момент, необхідних лікарських засобів, яких найбільше потребують хворі з особливостями COVID інфекції, від Національної служби здоров’я України ми не можемо отримати, позаяк не підписали договір з цією структурою. Відповідно не отримали зазначений пакет послуг. А отже нашим спеціалістам за лікування пацієнтів з COVID-19 не відшкодують жодних коштів. За сприянням ми зверталися до обласного управління охорони здоров’я, останні своєю чергою направили лист-прохання до профільного міністрерства. На разі очікуємо реакцію від посадовців та виходимо з того, що маємо: закупили кисневі концентратори, провели тендер на придбання апарату штучної вентиляції легень. Та вже у липні обладнання мають доставити у ЦРЛ — підсумувала Людмила Потягайло.
Леся МІНІБАЄВА.

Передрук або використання у будь-якій формі матеріалу без письмової згоди редакції заборонено!

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *