Незалежна громадсько-політична газета

Підприємці вимагають відновити роботу міського ринку

unnamed (4)Минулого вівторка представники малого та середнього бізнесу міста організували чисельний мітинг з вимогою послабити карантин та дозволити їм працювати на робочих місцях у межах ринку. Вони вимагали скликати позачергову сесію міської ради і прийняти рішення про звільнення ФОПів 1-ї та 2-ї груп від сплати єдиного податку на час дії карантинних обмежень та зменшити зазначені податки на 5 відсотків на період двох місяців після закінчення карантину.
Також власники торгових павільйонів, розміщених на ринку, земля якого підпорядковується міському споживчому товариству, вимагають у споживспілки звільнити їх від орендної плати за землю.

У відповідь на вимогу підприємців міська рада скликала позачергову сесію. Міський голова Василь Бондар наголосив присутнім, що рішенням міської ради не можна відмінити відповідну постанову Кабміну, яка передбачає заборони на ведення різних видів діяльності. Щоправда з 11 травня урядовці запровадили певні послаблення карантинних норм в сфері торгівлі та надання послуг. Зокрема, дозволено ведення торгівлі непродовольчими товарами з виконанням усіх санітарних норм в магазинах, але виключно тих, що розташовані в ТРЦ. Міські депутати теж дозволили працювати таким магазинам у таких місцях. Але під такі умови не підлягає ані міський ринок, ані ТК «Пасаж».
Втім підприємців така ситуація не влаштовує. Вони заявили, що мають намір повернутися на свої робочі місця вже наступного дня. А ще пообіцяли при цьому уникати порушень, дотримуватись виконання означених Кабміном санітарних умов.
Крім того депутати міста вирішили на період карантину, але не менш ніж із 1 по 30 травня ц. р., встановити для суб’єктів господарювання, зокрема, першої та другої груп платників ЄП, робота яких тимчасово зупинена, нульову ставку єдиного податку.
До речі, зменшення ставок єдиного податку застосовуватиметься до суб’єктів підприємницької діяльності, які подадуть до Камінь-Каширської ДПІ Ратнівського управління ГУ ДПС у Волинській області відповідну заяву із зазначенням виду та місця здійснення діяльності.
Леся МІНІБАЄВА.

Передрук або використання у будь-якій формі матеріалу без письмової згоди редакції заборонено!

СИТУАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *