Незалежна громадсько-політична газета

Чи такою була церква у Карасині?

Церква Карасин

Цією фотосвітлиною поділився у мережі Фейсбук Центр дослідження і відродження Волині. Під нею підпис: Храм у селі Карасин (Камінь-Каширський район, Волинь). 1916 рік.
А цікаве це фото тим, що досі у друкованих джерелах годі було знайти зображення православного храму у Карасині. Річ у тому, що духовну святиню на початку листопада 1943 року спалили німці. Тоді ж карателі знищили до останньої хати села Карпиліка та Карасин.
Однак не безпідставно виникає сумнів: чи, бува, не про інший Карасин у даному разі ведеться мова, зокрема, той, що у Маневицькому районі? Чи не переплутав хтось випадково підпис, поставлений під фото у свій час? Так ось, щодо першого сумніву: храм у Карасині Маневицького району абсолютно не схожий на церкву, котру бачимо на цьому фото. Отже можна вважати, що на перше запитання відповідь знайшли. Щодо другого — то все може бути. Однак і тут не все так безнадійно. Автор фото, зробленого у 1916 році, одночасно зазнімкував кладовище у сусідньому селі Стобихівка та зробив знімок церкви у Черемошне Ковельського району, що теж по сусідству. Тож, якщо розмірковувати логічно, дану церкву фотограф ймовірно міг сфотографувати саме у нашому Карасині.
Але це поки що гіпотези і припущення. Хотілося б знайти факти і свідчення, які були б незаперечними.
Петро ТРОФИМЧУК.

З історії краю

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *