Незалежна громадсько-політична газета

Місцева влада відстоюватиме залізничну станцію

t_1_0Відповідне рішення 30 вересня прийняла президія районної ради. Члени президії вирішили провести переконливі розрахунки та підготувати відповідне звернення на адресу компетентних структур про недопущення закриття Камінь-Каширської залізничної станції зі столітньою історією.

Нагадаємо, що ще наприкінці минулого року керівництво району та міста отримало лист від АТ «Укрзалізниця» щодо погодження закриття залізничної станції у місті Камені-Каширському. Буцімто, сполучення Камінь-Каширський–Вербка є нерентабельним. Крім того, регіональна філія «Львівська залізниця», яка є власником цієї частини колії, має намір демонтувати залізничне полотно вище згаданої ділянки. Зваживши всі «за» і «проти», місцева влада висловила свою категоричну позицію: не погоджує закриття залізничного вузла.
Так, 18 вересня цього року райдержадміністрація та районна рада отримали черговий лист від АТ «Укрзалізниця». Зокрема, у ньому ішлося про те, що АТ «Укрзалізниця» за погодженням із центральним органом виконавчої влади в галузі транспорту має право закрити малодіяльні збиткові залізничні дільниці, станції та залізничні під’їзні колії, якщо органами місцевого самоврядування не буде прийнято рішення про компенсацію збитків з місцевих бюджетів або за рахунок підприємств, що обслуговуються цими підрозділами залізниці. Тож, повідомляється, влада району має 6 місяців (від часу звернення), аби вирішити це питання.
Місцеві жителі обурені: залізнична станція – це важлива віха історії краю. Адже назване сполучення в Камені-Каширському було відкрите більше 100 років тому – у 1916 році. Натомість у воєнну добу станція була стратегічним об’єктом, а у післявоєнний час відігравала важливу соціальну роль як для жителів краю, так і для сусідніх районів. Водночас, варто зауважити, за останній період станція використовувалася для приймання і відправки сировини лісовими господарствами. А це ще один доказ тому, що наявність залізничного сполучення – надзвичайно важливий ресурс у контексті економічного та інфраструктурного розвитку краю. Тим паче, коли на кону – доля 4 району — Камінь-Каширського повіту. Власне, цей аргумент – наявність залізничного вузла – і був врахований у зверненні Камінь-Каширської районної ради до Мінрегіону. Наразі пропозиції Волинської обласної адміністрації щодо утворення 4 районів опрацьовуються, але хтозна чи буде рішення схвальним, якщо один із «плюсів» Камінь-Каширщини зникне.
Іванна ШЕМЕТЮК.

Please enter banners and links.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *