Кого із жителів району торкнеться черговий етап оформлення готівкових виплат та як працюватиме механізм
Цьогоріч в Україні за рішенням Уряду розпочалася монетизація субсидій. Частина краян, які мають право на їх отримання, вже встигла оцінити нововведення. Тепер така можливість буде і у тих, що належать до пільгових категорій, наприклад, учасників війни, дітей війни, багатодітних сімей та інших.
17 квітня 2019 року Уряд затвердив Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі. Розпочати процедуру монетизації пільг Кабмін вирішив з 1 жовтня цього року. Тож, як відбуватиметься цей процес на Камінь-Каширщині і що потрібно зробити місцевим пільговикам, щоб отримувати «живі» гроші? Про це розповіла начальник відділу персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення Камінь-Каширської РДА Валентина Зіберт.
— Згідно з постановою Уряду, порядок виплати компенсації за пільгами аналогічний порядку виплати монетизованих субсидій. Паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі — готівкова і безготівкова. Пільги у БЕЗГОТІВКОВІЙ формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього Ощадбанк вестиме персоніфікований облік пільговиків і коштів, які поступатимуть на рахунок для виплати пільг для кожного пільговика індивідуально. Потім кошти переказуватимуть на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг. Цей механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які звикли до установленого алгоритму дій і не бажають його змінювати. Йдеться передусім про людей літнього віку.
Пільги у ГОТІВКОВІЙ формі призначатимуться усім бажаючим на підставі поданих особисто заяв до органу соціального захисту населення, які формуватимуть щомісячно до 25 числа реєстри пільговиків і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого Міністерство, обробивши отримані реєстри, направлятиме їх до Ощадбанку та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх у будь-який час. До речі, виплата коштів через «Укрпошту» не передбачена, — пояснила Валентина Пилипівна.
Наразі в районі налічується близько 5200 пільговиків. Однак компенсації за пільгами на житлово-комунальні послуги отримає не кожен. Справа в тому, що є випадки, коли право на пільги мають кілька пільговиків, які зареєстровані в одному житловому приміщенні. Тоді розрахунок суми пільги здійснюється одному із таких пільговиків, який має право на більший за розміром відсоток знижки з оплати житлово-комунальних послуг, з урахуванням розміру пільг інших пільговиків. А ще є й такі категорії, яким вигідніше оформляти субсидію, а не отримувати виплати за пільгою. В управлінні соціального захисту кажуть, що люди переважно всі вже визначилися, кому як краще, і тепер закликають саме пільговиків не ігнорувати прохання звернутися до них задля оформлення готівкових виплат. Адже це відбуватиметься лише за умови подання відповідної заяви.
Наразі, за словами Валентини Зіберт, із мешканцями сіл уже ведеться робота через сільські ради, а от із містянами ще ні, оскільки у міськраді відмовляються співпрацювати у цих питаннях. Тому органи соціального захисту звертаються, зокреа, до жителів Каменя-Каширського, а заодно і сіл Підцир’я, Олексіївка (також інших населених пунктів району) з проханням надати їм інформацію про актуальні мобільні телефони.
— Люди можуть звертатися за адресою: вул. Воля, 2 у кабінет №211, або за телефоном 2-34-24. При собі потрібно мати оригінали документів (паспорт пільговика та членів сім’ї пільговика, на кого поширюється пільга, реєстраційні номери облікових карток платників податків, пільгове посвідчення, довідку МСЕК (для осіб з інвалідністю), свідоцтва про народження неповнолітніх дітей, технічний паспорт на житло (в разі наявності), квитанції на оплату житлово-комунальних послуг (для уточнення особових рахунків в організаціях), — зазначає Валентина Пилипівна.
Тетяна ПРИХОДЬКО.