До початку нового навчального року ще цілий місяць, а торговими закладами міста та рядами міського ринку снують заклопотані батьки із дітьми у пошуку одягу, взуття, канцелярського приладдя.
Отож, журналісти і вирішили з’ясувати: скільки коштуватиме зібрати дитину до школи? Як можна при цьому зекономити?
Зібрати першокласника — найдорожче
Давно помічено, що найбільш спустошливим для батьківського гаманця є збір до школи дитини-першокласника. Першачкові треба купити усе, починаючи від ручок, олівців та зошитів, і закінчуючи формою та ранцем.
У “Школярику” — найширший шкільний асортимент
На прикладі “Школярика”— одного з найпопулярніших магазинів Каменя-Каширського — “підковані” знаннями про канцелярію мами люб’язно проконсультували журналістів. Тут, кажуть вони, представлений чи не найширший асортимент шкільного краму.
Ціна — якість
Передусім варто звернути увагу, радять батьки, на якість продукції. Водночас підприємці застерігають, що за покращеною якістю стоїть відповідно й вища ціна.
Для прикладу, олівець китайського виробника та дешевшого сегменту значно поступається в якості українським та чеським аналогам. Останні виготовлені з безпечного та міцнішого матеріалу, у підсумку прослужать істотно довше. І це стосується багатьох товарів, переконують у магазині.
Разом з тим нашу увагу звернули і на те, що якісний дитячий товар не повинен мати дивного запаху і не має лишати по собі жодних слідів на руках.
Весь набір — на одній полиці
Що стосується канцелярського краму, то вибір у “Шолярику” найрізноманітніший. Як правило батьки обирають товари середньої вартості. На вимогу нової освітньої програми для першокласників передбачили навчальні матеріали та обладнання дещо іншої комплектації. Відтак, шкільне приладдя окремі батьки закуповують оптом у “Школярику” для учнів усього класу. Нам у магазині підготували таблицю, що відображає увесь асортимент необхідної канцелярії, що її вимагає НУШ, за середніми ціновими показниками:
альбом для малювання – 18 грн;
віяло букв – 16 грн;
віяло геомертичних фігур – 20 грн;
віяло з числами – 10 грн;
вчимося лічити – 16 грн;
глобус – 58,50 грн;
гуаш – 37,33 грн;
гумка – 4,75 грн;
дошка для пластиліну – 11,25 грн;
зошит (12 арк.) – 2,50 грн;
картон кольоровий – 13 грн;
килимок – 63,33 грн;
клей ПВА – 10,75 грн;
клей-олівець – 5,50 грн;
кнопки декоративні – 8,25 грн;
кольоровий папір – 9 грн;
контейнер А4 – 35 грн;
контейнер А6 – 12 грн;
лінійка – 5 грн;
маркер різнокольоровий – 9 грн;
набір пензликів – 17,25 грн;
ножиці – 13 грн;
ножиці фігурні – 12,25 грн;
обкладинки для зошитів (10 шт.) – 15 грн;
олівець простий – 3 грн;
олівці кольорові – 22,75 грн;
палички – 8 грн;
палітра – 9,75 грн;
папка для портфоліо – 23,50 грн;
пензлик – 4,50 грн;
підставка для ручок – 14,50 грн;
пластилін – 27,50 грн;
розбір слова та речення – 16 грн;
ручка – 3,50 грн;
стакан непроливайко – 8,33 грн;
точилка – 6,50 грн;
фарби акварельні – 25,50 грн;
фломастери – 25,25 грн;
циркуль – 13,25 грн.
Всього—634.50 гривень.
Найдорожче з усього вартує одяг
Найбільш витратна стаття – повний комплект одягу для першокласника. Форма, спортивка, наряди до шкільних свят, безумовно, вартують недешево. Слід зважити й на якість та склад тканини, з якої виготовлений одяг. Практичний в носінні, він має слугувати щонайменше рік. Усе залежить від фінансової спроможності батьків.
Отже, для дівчаток знадобляться спідниця та піджак. Також беремо до уваги вишиванку, блузу на щодень, туфлі, спортивний костюм з кросівками та рюкзак.
Для хлопчика — піджак і брюки, сорочку, святкову вишиванку, туфлі, одяг для занять фізкультурою. І, безумовно, шкільна сумка.
Діапазон цін надто широкий. Знову повертаємося до уже згаданого показника якість-ціна. Одяг з натуральних тканин, як відомо, коштує дорожче. Від найдешевшого елементу одягу до найдорожчого — різниця у сотні гривень. Тому ми орієнтуємося на середню вартість вбрання. Отже, за зразок брали ціни на ринку міста.
Дівчачий комплект, разом з рюкзаком, за нашими підрахунками становить приблизно три тисячі гривень. Хлопчика можна зібрати дещо дешевше, однак різниця варіюється лише у дві-три сотні гривень.
Таким чином, підбивши суму, з’ясувалось, що бюджет батьків першокласників зміліє на 3635 гривень.
Зазначимо, що чим старша дитина, тим легше фінансово зібрати її до школи. З попереднього року можуть зберегтися лінійки, циркулі, пенал, обкладинки та інше канцелярське приладдя. І на цьому можна заощадити кілька сотень.
Ситуацію вивчала
Леся Мінібаєва.