Незалежна громадсько-політична газета

Як “розводять” покупців інтернет-магазинів

8d9cdc976a9078784d8b47710fab33761455397848 (1)Найпростіші поради про те, як не потрапити на гачок шахраїв

Сьогодні чи не усі користувачі соцмереж вдаються до послуг інтернет-магазинів, де можна швидко, якісно та зручно придбати потрібні товари. У більшості випадків вони є дешевшими, ніж на ринку.
Результати досліджень показали: найчастіше люди купують предмети гардеробу, аксесуари та косметику. Електротехніка та елементи побуту також займають лідируючі позиції серед споживачів. Статистика фіксує при цьому, що перед тим, як придбати той чи інший бажаний товар, українці звертають увагу на відгуки, що їх залишили попередні покупці, а також на рейтинг продавця. Однак, зважати на реальність вказаних “вдячностей” спеціалісти не рекомендують. Нерідко маркетологи он-лайн майданчиків чи магазинів завдяки фейковим відгукам, замовленим у спеціально навчених людей, маніпулюють довірливими людьми.

Готувати цей матеріал мене спонукали передусім власні мотиви. Відверто зізнаюся, що нещодавно сама стала жертвою недобросовісних псевдопродавців. Здійснюючи онлайн покупку, до слова, вже не перший раз, спокусилася на демократичну ціну вподобаного мною взуття. Подібних ситуацій при придбанні товарів раніше у мене не виникало, тому я сміливо переказала передоплату у вигляді повної суми, як пізніше з’ясувалося, непорядному продавцеві. У переписці (її, до речі, я зберігаю для проведення подальших слідчих дій) дівчина, яка назвалася Анастасією, ввічливо повідомила про те, що надсилатиме моє замовлення вже вранці наступного дня. Затим для повної, тоді я так думала, безпеки, запросила у неї номер мобільного телефону та без вагань отримала його. Продавчиня зазначила, що саме після відправки товару має сповістити мені номер товарної накладної. Тим часом, не дочекавшись обіцяного повідомлення, через кілька днів я пишу їй сама. Однак, швидко з’ясовую, що користувачка соцмережі “заблокувала” мене. Словом, доступ до сторінки онлайн магазину став для мене недоступним.
За номером телефону, який вона дала мені, теж не вдалося зв’язатися. У цей час я зрозуміла: мене обманули.
Тим часом йду у поліцейський відділок, аби подати заяву про інтернетнаругу над собою.

Як повідомив слідчий місцевого райвідділку поліції Богдан Плясун, подібних заяв у їх відомстві немало. Мало не щодня мешканці краю стають жертвами інтернет-шахраїв та часто звертаються з метою віднайти і покарати зловмисників.
— Поліцейські проводять увесь комплекс необхідних заходів з розкриття згаданих шахрайств, проте визначити місцезнаходження чи ідентифікувати особу практично неможливо. Більше того, і за наявності номера телефону чи банківської карти розкрити злочин майже нереально у межах нашої місцевості. Оскільки при визначенні локації, звідки може бути здійснено телефонний дзвінок, виявляється, що абонент перебував у той час в іншій області. Як правило, зловмисники провадять свою підступну діяльність найчастіше на Одещині, Дніпровщині, тощо. Тому усі матеріали розслідувань ми передаємо колегам за місцем імовірного розташування горе-ділків, — зазначив Богдан Плясун.
Тим часом дані статистики з розслідувань подібних справ є невтішними, додає слідчий.
Що ж до банківських карток та відомостей про їх власників, то тут вирішення проблеми також заходить у глухий кут. Ошукані містяни по допомогу нерідко звертаються й до фінансистів.
Водночас керівниця відділення Приватбанку Людмила Фринас розповіла, що уже мала гіркий досвід з покупками в інтернеті.
— Мені довелось вивчати цю проблему, більше того, сама мало не потрапила на гачок шахраїв. Перед тим, як переказувати кошти на карту продавців, необхідно визначити, якому банку вона належить. Результати мого власного розслідування показали: у разі, якщо торговий представник надає реквізити карти будь-якого банку, окрім “Приват”, це вже є великою підозрою того, що ваші гроші опиняться у кишенях зловмисників. Крім того, будь-яка фінансова установа не хоче оприлюднювати інформацію про власника картки. Відтак, лише за відповідною санкцією правоохоронних структур можна змусити банк надати усі необхідні особисті відомості клієнта. При з’ясуванні обставин часто виявляється, що власник карти та продавець онлайн магазину можуть бути незнайомими між собою людьми, — розповіла пані Людмила.
Потенційним покупцям в Інтернеті експерти радять бути вкрай обережними. Насамперед слід вивчити повну інформацію про магазин та його адресу, уточнити, який саме банк обслуговує продавця. У жодному разі не переказувати кошти за повну вартість покупки наперед. І зрештою, не варто спокушатися на низькі ціни.
Ситуацію вивчала
Леся Мінібаєва.

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *