Незалежна громадсько-політична газета

Про археологічну експертизу церковного подвір’я не забули

археолог.jpg..На подвір’ї знищеного вогнем 7 квітня 2015 року храму Святого пророка Іллі розпочалися земляні роботи зі зведення фундаменту під будівництво нової церкви. Жителі міста з великим болем перенесли втрату понад трьохсотлітньої святині. А отже кожному хотілося б, аби вона була якнайшвидше відновлена.
Разом з тим, як інформує сайт Камінь-Каширського благочиння, останнім часом у багатьох відвідувачів інформаційного ресурсу виникало питання щодо проведення археологічної експертизи на церковному подвір’ї храму після пожежі. З цього приводу сайт повідомляє, що ще в липні 2015 року археологічні дослідження церковного подвір’я, на котрому стояв знищений вогнем Свято-Іллінський храм, за зверненням настоятеля церкви протоієрея Стефана Михалюка (про це просила православна громада церкви) провели працівники ДП “Волинські старожитності” Олексій Златогорський, Сергій Панишко, Тарас Верба, Дмитро Дем’янчук, Назар Галабуз. Тоді заступник директора з наукової роботи ДП “Волинські старожитності” Сергій Панишко розповів, що археологи надіялись знайти на місці колишньої церкви сліди культурного шару давньоруського часу і, можливо, залишки храму того ж періоду. Адже лише за 50 м від території церкви розміщено городище, яке він досліджував на початку 1990-х років і виявив два періоди існування давньоруського Каменя: ХІІ – перша половина ХІІІ ст. і друга половина ХІІІ ст., так звана “післямонгольська доба”.
Проте в ході археологічних робіт на подвір’ї храму виявлено культурний шар лише нової доби – XVIII – початку ХІХ ст., що представлений залишками фундаментів церкви 1700 р., фрагментами керамічних виробів, трьома мідними монетами та похованнями, які були знищені під час будівництва церкви на початку XVIII ст. Проте, серед знахідок є і фрагменти одягу священника, що можуть дати цікаву інформацію для археологів, істориків та етнографів.
Підготовлено з використанням інформації
джерела kam-blag.church.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *