У межах реформи первинної медицини в сільській місцевості на Камінь-Каширщині проводиться обладнання відразу 5 лікувально-профілактичних закладів, які надають основні види медичної допомоги. Адже місцеве самоврядування потребує нових стандартів і якості послуг в охороні здоров’я.
Так, у селах Бузаки, Нуйно та Воєгоща проводять реконструкцію трьох фельдшерсько-акушерських пунктів під амбулаторії загальної практики сімейної медицини. У Полицях під амбулаторію реконструюють лазню. Роботи проводяться в рамках спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Очікується, що переобладнання медзакладів завершиться у 3 кварталі ц.р., тобто восени вони мають запрацювати. Наразі тривають роботи. Для прикладу, у Нуйному проводять зовнішнє та внутрішнє оздоблення будівлі. Із зробленого: замінено дах, прокладено інженерні комунікації (водні, електричні мережі), утеплено приміщення. Водночас, у рамках президентської програми з реформування сільської медицини в Піщаному зводять амбулаторію «з нуля». Уже закладено фундамент, однак час завершення робіт визначити ще складно.
Як повідомив Ігор Соловей, головний лікар Камінь-Каширського центру первинної медико-санітарної допомоги, в амбулаторіях має працювати 1-2 лікарі загальної практики (терапевт, педіатр чи сімейний лікар). Матеріально-технічна база закладів відповідатиме основному списку примірного табеля оснащення закладів охорони здоров’я, затвердженому МОЗ. Це означає, що медичні працівники будуть забезпечені найнеобхіднішими засобами для якісної роботи на місцях: прилади та інструменти для огляду пацієнтів, лікарські засоби та медичні вироби для надання допомоги при невідкладних станах, спеціальне програмне забезпечення для першої медичної допомоги, комп’ютерна техніка тощо. Крім того, амбулаторії будуть мати власні автомобілі.
Іванна ШЕМЕТЮК.