Незалежна громадсько-політична газета

Лісівники на дорозі вдалися до самоуправства?

image-3804582236072b8585ef71898eb64401b1dfda3c36fc9b4778eb18449b73ebf9-VІз якої причини підприємець зазнав матеріальної шкоди?

З якою метою лісова охорона ДП “Камінь-Каширське лісове господарство”  змусила водія автомобіля, що належить підприємцеві Віктору Семенюку, доставити транспортний засіб із вантажем (лісодеревиною) на нижній склад підприємства? 

Досить резонансний випадок з багатьма запитаннями стався на минулих вихідних. Як  повідомив журналістам «Полісся» підприємець Віктор Семенюк, у п’ятницю (4 березня) ввечері у селі Нуйно працівники поліції зупинили його автомобіль МАЗ, який перевозив лісодеревину. Причому спинили транспорт, як вважає Віктор Трохимович, по суті безпідставно.

— Адже після того, як правоохоронці спільно із двома колишніми учасниками АТО, які, мабуть, допомагали їм патрулювати (представники особового складу тактична група швидкого реагування “НЕВР” – авт.), ознайомилися із усіма документами, у тому числі і на ліс, очевидно, не змогли повірити, що тут не можна за щось причепитися, — розмірковує Віктор Семенюк. – Тож запідозрили, що кубатура, зазначена у документі, не відповідає тій, що реально перевозиться. Викликали лісову охорону ДП «Камінь-Каширське лісове господарство», серед членів якої був присутній і керував усіма діями, як нам вдалося попередньо з’ясувати, провідний інженер охорони та захисту лісу Ігор Борох.

— Поліція не стала складати жодного протоколу, бо не мала підстав для цього. Однак лісова охорона замість того, щоб на місці підрахувати кількість деревини, що я перевозив, змусила мене розвернути автомобіль і доправити його на Нижній склад ДП «Камінь-Каширське лісове господарство», — розповідає водій Петро Кисляк.

— Лише о п’ятій ранку в суботу мій водій зміг дістатися додому, — каже підприємець. – У суботу ми, звичайно, написали у поліцію заяву про незаконне заволодіння транспортом. Спільно з правоохоронцями поїхали на Нижній склад. Зафотографували автомобіль. Згодом нам стало відомо, що з його баків зірвали замки та спустили пальне. А в понеділок мені повідомили, що автомобіль дивним чином спалахнув.image-2cef223f3977340c345a8d8a092911bacc2128f2eadd1bef4e6e781079121033-V

І дійсно, як розповіла Надія Шумік, інспектор Камінь-Каширського відділу поліції,  7 березня у райвідділ поліції надійшло повідомлення із Камінь-Каширської ДПРЧ-8 про те, що на території Нижнього складу ДП  «Камінь-Каширське лісове господарство» сталася пожежа. Загорівся з невідомих причин автомобіль МАЗ із причепом, навантажений лісодеревиною. Начальник Камінь-Каширського відділу ДСНС у Волинській області майор служби цивільного захисту Андрій Багнюк розповів, що дана подія сталася в ніч з неділі (6 березня) на понеділок (7 березня).

image-862e048e0476dc72d3f665da79446753fe5a5036824e4904983c176e635563dc-V— За шість хвилин після опівночі на пульт пожежної частини від жителя міста надійшов телефонний дзвінок про те, що на території Нижнього складу щось горить. Прибувши на місце, рятувальники виявили, що зайнявся автомобіль МАЗ, навантажений лісом-кругляком. Горіла кабіна. Пожежу ліквідували о 00.25 год. Лісодеревина вціліла, але постраждало кабінне обладнання.

Таким чином історія набула ще більш цікавого продовження. Спробуємо знайти відповіді на деякі запитання. А найперше, що хотілося б з’ясувати, –  чому ж зупинили автомобіль?

Як стало нам відомо, серед тих, хто зупиняв авто, був присутній співробітник поліції Микола Савчук. У спілкуванні із журналістами він, зокрема, пояснив наступне:

— У п’ятницю після опівночі (тобто вже виходить у суботу) наша група у складі ще одного працівника поліції та двох учасників АТО, які допомагали здійснювати нагляд за громадським порядком, рухалась автомобілем у бік села Нуйно. Перед населеним пунктом ми здійснили обгін вантажівки, котра перевозила лісодеревину, і помітили, що в неї не світиться лампочка лівого габарита. Відповідно ми зупинили авто. Доки мій напарник ознайомлювався з документами, я перевірив габаритний ліхтар. На час зупинки він уже світився, очевидно, на ямі десь відійшов контакт. Зрештою, коли ми ознайомилися з документами, виявилося, що у товаротранспортній накладній були неправильно вказані довжина, висота, ширина і виписана вона була одразу і на причіп. Тому вирішили запитати у лісівників, чи таке допускається. По телефону ми не могли зрозуміти один одного, тому лісова охорона прибула до нас. А згодом також представники громадської організації «Безпека Волині» (колишні бійці батальйону «Айдар»), які, згідно з договором, розпочали співпрацю з Волинським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. Вже на місці ми з’ясували, що таке можливе, тому всі документи повернули водію і поїхали звідти. Доїхавши до центру Нуйно, ми розвернулися у напрямку Каменя-Кширського. По дорозі назад зустріли цю ж вантажівку, котра рухалася в напрямку Ковеля. Лісова охорона з айдарівцями все ще стояла на тому ж місці.

Як вбачається із розповіді поліцейського, поліція причин для затримки автомобіля не знайшла. То хто ж став ініціатором відправки вантажівки з лісом на Нижній склад? Цього наразі нам не вдалося з’ясувати. Не з’ясували на момент підготовки матеріалу і правоохоронці, хто з громадської організації  «Безпека Волині» та із лісової охорони лісгоспу був присутній на місці події. Не в курсі деталей цієї справи і директор ДП «Камінь-Каширське лісове господарство» В’ячеслав Кузьмич.

— На жаль, я не можу щось розповісти про дану подію, оскільки не був її свідком, — прокоментував у середу журналістам В’ячеслав Петрович. – Хто здійснював затримку транспорту і чому, для мене поки що також невідомо.

Однак журналісти все ж з’ясували наступне. У суботу, після того, як підприємець Семенюк звернувся до поліції із заявою, правоохоронці виїхали на територію Нижнього складу. Під час обстеження авто та вантажу був присутній і інженер охорони і захисту лісу Юрій Махмед. Він, зокрема, і приніс товаротранспортну накладну на лісодеревину, що перевозилася у даному випадку. А нам він розповів таке:

— У суботу до мене зателефонували з громадської організації  «Безпека Волині» і попросили передати документи водієві, коли той приїде по автомобіль з лісом. Коли я приніс їх на територію Нижнього складу, там вже були правоохоронці та власник авто. Я запропонував накладну Віктору Семенюку, але той відмовився її брати. Сказав, що зараз слідчий буде проводити опис машини. Тож коли прибув слідчий, документи на ліс я віддав йому. Ми разом переміряли, чи кубатура, зазначена в документах, відповідає фактично навантаженій. Все зійшлося. Та чомусь п. Семенюк не захотів  забирати свій автомобіль з території Нижнього складу.

Загадковими наразі залишаються і обставини пожежі, під час котрої постраждав автомобіль. Начальник Камінь-Каширського відділу ДСНС Андрій Багнюк не може назвати причину виникнення пожежі, оскільки її встановленням займаються відповідні служби, до яких з цього приводу звертається поліція.

Таким чином у руках правоохоронців дві справи. Одна – з приводу незаконного заволодіння транспортним засобом. Інша – з приводу пошкодження майна. Залишаються на сьогодні без відповіді чимало запитань. Серед них, зокрема, хто, чому і для чого відправив автомобіль на Нижній склад? Чому власник не забрав авто з вантажем у суботу? Та чому загорівся МАЗ?

Тетяна ПРИХОДЬКО.

 

СИТУАЦІЇ
One comment on “Лісівники на дорозі вдалися до самоуправства?
  1. От що значить не платити данину. Це неважливо, що ти працюєш в бізнесі чесно. Що з того толку для міліції-поліції? Ти краще ради, плати данину, от тоді вигідно всім, окрім держави…

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *