Незалежна громадсько-політична газета

І скраплений газ у балонах привезуть у село

original-photo

Але передусім потрібно, щоб сільський голова подав його поставникові відповідну заявку

Майже половина населених пунктів району має централізоване газопостачання. Інша ж частина і досі, наприклад, для приготування їжі змушена палити дровами плиту або в кращому разі використовувати зріджений газ у балонах, якщо, звичайно, вдасться його придбати.
Ось, наприклад, останнім часом кілька читачів зателефонували до редакції і поскаржилися на нерегулярність розвезення балонів зі скрапленим газом по селах. Аби краще розібратися в проблемі, ми зателефонували у сільські ради. Виявляється, справа з доставкою скрапленого газу просувається дещо краще у тих населених пунктах, де її спромоглися зорганізувати і налагодити самі керманичі сільрад.
За словами голови Полицівської сільської ради Василя Балика, у його села блакитне паливо в балонах привозять за попередньою заявкою.
— У сільраді заведений спеціальний журнал, куди записуються прізвища людей, котрі вже потребують газу. І коли назбирується хоч з десяток жителів, відразу телефоную у Ковель. Лише тоді до нас привозять балони із скрапленим газом та реалізують їх споживачам. Так і людям зручно, і газовикам, — розповів голова.
Проте, як з’ясувалося, газовики не везуть газ в балонах кожному пересічному. Як роз’яснив по телефону працівник Ковельської дільниці скрапленого газу ДП “Івано-Франківськ-Пропан” Микола Бурда, до обов’язків якого належить обслуговувати Камінь-Каширський, Ратнівський, Старовижівський райони, скраплений газ реалізується лише тим споживачам, які мають абонентські книжки.
— Зараз настала така пора, що людям треба газ в балонах, аби смалити кабани, — розповідає Микола Миколайович. — Я це розумію, але ми возимо його перш за все тим жителям, у кого його зовсім нема, хто його дійсно потребує передусім для нагальних господарських потреб. Для того, щоб ми привезли газ, потрібна заявка від сільського голови. Хочу сказати, що найгірше в цьому плані з нами налагоджена співпраця у Сошичненській та Нуйнівській сільрадах. Відразу поясню, що балон чи два в село ніхто відразу не повезе, бо нам ця поїздка не окупиться. Наш автотранспорт постійно моніторять через GPS-навігатор і за кожен лишній кілометр накладають фінансові санкції. Тому треба назбирати певну кількість людей, кому треба заправлені балони, щоб і нам було вигідно до вас приїхати.
До речі, вартість одного балону скрапленого газу наразі становить 375 гривень. Заправити балон можна і на АЗС. Але, кажуть експерти, що він зовсім іншої консистенції та із значно нижчою тепловіддачею.
Олесь Федорович.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *